"Angolu drebināja nepārtraukts pilsoņkarš, kurš pārsviestos uz kaimiņu valstīm, ja nebūtu DĀR titānisko pūliņu, kura aizstāvēja Namībiju un reizēm deva smagus triecienus teroristu bāzēm Angolā. "
Šos DĀR "titāniskos pūliņus", kā izrādījās vēlāk, sponsorēja ASV. Viņiem bija svarīgi, lai komunisms reģionā neizplatītos tālāk, bet paši līst iekšā negribēja, jo tā ir nesmuki. Galu galā - runāja ar DĀR, bet dēļ DĀR cilvēktiesību pārkāpumiem, runāt vajadzēja klusi. ASV tauta nevarēja zināt, ka viņu jaunais sabiedrotais ir valsts, kura īsteno aparteīdu. Neatceros vairāk kas tieši no tā atleca DĀR, bet noteikti, ka tas bija izdevīgi abiem.
To ir svarīgi paturēt prātā, kad runājam par Āfrikas valstīm - viņas ir veidojušās Aukstā kara laikā, kad bija divi dominējoši politiskie virzieni un aiz katra stāvēja sava superlielvara. Lielais vairums šādu jauno valstu kļuva par arēnu, kurā ASV un PSRS varēja kārtot savas domstarpības nesasmērējot rokas. Atskatoties uz auksto karu, nekur komunistiem neveicās tik labi kā Āfrikā, kas noteikti ir faktors tajā, ka šobrīd tās nav pašas bagātākās valstis..
Kāpēc tieši tur komunismam izdevās tā zelt? Tieši dēļ tā, ka līdzšinējās kolonijas varbūt arī bija pārtikušas, bet nenozīmēja labu dzīvi etniskajiem āfrikāņiem, bet gan kolonālajiem zemju īpašniekiem. Būtībā eiropiešiem Āfrikā piederēja lielākā daļa zemes, kuru apstrādāja lielākoties āfrikāņi, bet piķis kriti lielākoties eiropiešu kabatā. Tā ir situācija, kas mazliet atgādina muižnieku laikus Latvijā un agri vai vēlu piegrieztos jebkuras tautas, vai rases pārstāvim.
Diemžēl, politiskais klimats Pasaulē, tas cik nežēlīgi tika sadalīta vara un cik netaisnīgi un neprofesionāli bija nākamie valdītāji noveda pie tā, kur kas ir šodien.