76

 753  4

Laikam pareizā atbilde būtu piecgades plāniem un plakātiem. Taču toreiz bija pārtika, pēdējie gadi gan ir palikuši atmiņā ar visuresošo deficītu, bet arī pirms tam jau nebija lielas atšķirības. Vismaz tagad tā liekas, skatoties tā laika uz plānveida ekonomiku. Lai nepieciešamie produkti būtu uz galda, vajadzēja paskraidīt pa veikaliem, pastāvēt rindā un sarunāt deficīta preci, bet tikai pēc tam varēja atnākt mājās un paēst. Nedaudz savādāks variants, ja bija vasarnīca, tad tas nozīmēja, ka būs kompoti, ievārījumi, skābēti gurķi un tomāti želatīnā (par pēdējiem es personīgi biju sajūsmā, mmm, bērnības garša)

Varbūt arī kādam tagad sviests ir bez garšas un smaržas, sinepes bez asuma, viss bez cukura, sāls un holesterīna. Šķiet, ka agrāk viss bija naturālāks un bez ķīmijas. Bet kā tad īsti tad bija?

« 1  2  3 »

Komentāri 76

0/2000

    

 0  0 atbildēt
Krievu okupācijas laikā,tā saucamie lielā tēvijas kara veterāni desas dabūja bez rindas,savukārt Latviešiem nācās samierināties ar rindu un sakaltušiem ragū kauliņiem!!!
 3  3 atbildēt
Man riebjas ikri, tik pat kā Padomju sistēma kā tāda. Un parasto rosolu, bez liekiem piejaukumiem es dievinu, ja kaut vai PSRS man riebjas. Toreiz bijām mazāk izvēlīgi, bet nebija ko izvēlēties, tagad pārāk izvēlīgi, ka tik liels piedāvājums, ka paši nezinam ko gribam, bet tas ir atkarīgs no katra paša. Beidzot varētu cilvēce iemācīties, paši darīt nevis pakļauties. Jo neviena sistēma, kas ir eksistējis un eksistē, nav strādājis un nestrādā.
 0  0 atbildēt

labs raksts  

 0  0 atbildēt

Tā ir. Tagad ēdiens ir ikdiena. Nav vairs jēdziena - SVĒTKU ĒDIENS! Bet nu, jā.. Paldies par rakstu.

 1  1 atbildēt
Vot tiesi par so temu runajam ar radinieci sodien,kada sakritiba. Tajos laikos nauda turejas,jo nebija jau kur vinu teret. Nav ka tagad ieej veikala un ir viss,ja tik ir par ko
 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai pārtika PSRS laikā bija labāka?

Cits variants: Viss bija labaaks

 2  2 atbildēt
Viss ok bet tie tavi komentàri sur tur ir tupi.
 0  0 atbildēt

Zīmīgi ka 2os pa nakti šodien /šonakt točna par šito aizdomājos......man jau liekas ka vis bija garšīgāks jo tad bija grūtāk dabūjams.....ne tur gaļa vairāk pelmeņos vai desās,nekkas bez ķīmijas audzēts netikaTā kā dzīvoju psrs tikai divus gadus,nesaprotu kā neveidojās paikas kontrabanda,kā pašlaik ar mexiku un asv marihuānas......

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai pārtika PSRS laikā bija labāka?

Cits variants: Protams, ka kvalitatīvāka

 1  1 atbildēt

Jautājums autoram, Vai Tu vispār zini, kas ir marodieris? ???? Var Var jau pie ciest dažas paviršības tekstos, bet šis nu ir... neizteikšos.

 0  0 atbildēt

Kārtējais pajols kas taisa rakstu par tēmu par kuru viņam nav ne mazākās zināšanas.

 8  10 atbildēt
« 1  2  3 »