local-stats-pixel

Kā rodas «bezfilma» un citi fakti par smadzenēm38

 1592  4

Vai esi aizdomājies par to, cik lielas ir tavas smadzenes vai arī kā spēj atcerēties Pitagora teorēmu matemātikas eksāmena laikā? Tad vari ieskatīties šajos faktos par cilvēka smadzenēm un iespējams, ka kaut kas no tā visa būs vairāk saprotams.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 38

0/2000

Spuldzītes apjoms ir uz ~ 10 vatiem. Savukārt impulsi pa nervu šķiedrām var tikt pārvadīti ar ātrumu līdz 400km/h lielu ātrumu. emotion

+ par rakstu!

 26  0 atbildēt

+ Viens no retajiem normalajiem rakstiem. Malacis emotion 

 23  1 atbildēt

bija interesanti, vispār Tavs profils pats par sevi ir pilns ar interesantiem rakstiem. :)

 20  0 atbildēt

Interesants raksts, noteikti + no manis. Uzzināju daudz ko jaunu.

P.S.Nezināju, ka mūsu smadzeņu lielākā daļa sastāv no ūdens.  emotion

 13  0 atbildēt

Patiesībā jau ir tā, ka smadzenes attēlus un skaņas nesaglabā tādā veidā kā ierīces. Ik reizi atceroties kaut ko redzētu, smadzenes to reproducē no jauna - tas nozīmē, ka viena atmiņa katru reizi izskatīsies mazliet citādāk, jo tas nav tas pats attēls. Filozofiski ņemot - Tas ko tu redzi ir kā diktāts skolā, bet tas ko atceries ir atstāstījums, kuru katru reizi raksti pa jaunam.

 10  0 atbildēt

Taisi vēl rakstus par cilvēka ķermeni!

 9  0 atbildēt

Ļoti kvalitatīvs raksts. Pelnīts + 

 8  0 atbildēt

12. ir filma par to emotion 15 augustā iznāks un visi zin par ko es runāju emotion

 7  0 atbildēt
Man nepazuda ne punkts ne krusts.wtf?
 5  0 atbildēt

1. Ak tad tāpēc daiļais dzimums ir vieglāks. emotion

 5  0 atbildēt

Daudz jau zināju, bet ir ļoti labi kā kāds uztaisa normālu rakstu par kaut ko normālu!! :)  

 4  0 atbildēt

Un kā tad es varu atcerēties pitagora teorēmu eksāmena laikā?

 4  0 atbildēt

Labs raksts emotion tikai maza piebilde, ka tomēr mēs izmantojam mazu daļu no savām smadzenēm, ja mēs izmantotu pilnībā visas smadzenes tad mēs jau sen būtu aizlidojuši ceļojumā līdz Andromedas galaktikai emotion

 5  2 atbildēt

emotion emotion  

 2  0 atbildēt
11. pierāda, ka cilvēka smadzenes tomēr ir labākas par datoru. *čukstus* Pff, nope!
 2  0 atbildēt

Citiem smadzenes, a citiem tas ir liekais svars emotion

 2  0 atbildēt

meh, uzzināju tikai 6 jaunas lietas... sviests

 2  0 atbildēt

 emotion 

 0  0 atbildēt

Raksts ir ļoti interesants. Par to aklo zonu,arī baigi forši,aklā zona ir visur,ja skatās tieši centrā,grozi cik gribi,punkta vai krusta nebūs,ja tieši centrā skaties.

Mēs izmantojam tikai 10% no mūsu smadzenēm – nepareizi! Tiek izmantotas gandrīz visas smadzenes un lielākā daļa no tām ir aktīva visu laiku.Šeit ,tu, raksti,par smadzeņu reģioniem,kas tā arī ir.  Aktīva vai neaktīva,bet izmantot to potenciālu mēs nevaram.

Mēs izmantojam tikai 10% no sava smadzeņu potenciāla.Un ir viens dzīvnieks,kas izmanto,20% no savu smadzeņu potenciālu,tie ir delfīni,tādēļ viņi daudz attīstītāki par mums.(Nevajag ,to pārprast,protams)

Ja nemaldos pat filmā,Lucy ,kautkas ar par to pieminēts.

 0  0 atbildēt

Smadzeņu atmiņas ietilpību nevar izmērīt. Tie lielumi, kas tiek minēti visur ir tikai pieņēmumi, kurus nekad neizdosies pierādīt.

 Smadzeņu lielākā daļa tieši pretēji ir neaktīva dotajā momentā, jo vienlaicīgi darbojas tikai tā smadzeņu daļa, kas nepieciešama dotajā brīdī. Nav runa par darbību sekundē (kas ir ļoti ilgs laika sprīdis, ņemot vērā ātrumu, ar kādu pārvietojas elektroimpulsi), bet sekundes tūkstošo daļu.

Katrai smadzeņu daļai ir savs "darbības ātrums". Visātrāk darbojas tā smadzeņu daļa, kas atbild par cilvēka kustībām. Ja visas smadzenes darbotos tādā ātrumā, kā aprakstīts, tad jebkurš būtu tā saucamais cilvēks kalkulators.

 0  0 atbildēt