1890.g. tika publicēta grāmata ar nosaukumu "Kā dzīvo otra puse: Ņujorkas īres namu studijas". Tās autors bija Džeikobs Rīss, kas veica Ņujorkas graustu fotografēšanu, tādējādi parādot cik nožēlojamos apstākļos dzīvoja lielākā daļa no imigrantiem. Šis materiāls, fotogrāfijas, tika publicēts grāmatā, jo tā laika avīzes atteicās publicēt fotogrāfijas.
Ņujorkas sabiedrības augšējā un vidus klase bija šokēti par to, kādos apstākļos nākas dzīvot imigrantiem no Eiropas. Tādu bija daudz un to skaits nemitīgi auga, jo ASV pēc pilsoņa kara pamazām kļuva par rūpniecības lielvalsti un topošo lielvaru, kurai bija vienmēr nepieciešams papildus darbaspēks. Diemžēl apsolītās brīvības un laimes zemes vietā cilvēki nonāca apstākļos, kas neatbilda nekādām sanitārām vai higiēnas normām.
Pēc grāmatas publikācijas tika veiktas likuma izmaiņas, kuru mērķis bija uzlabot dzīves apstākļus. Sociālā nevienlīdzība, ko varēja labi redzēt šajās bildēs, bija tik kliedzoša, ka izmaiņas nevarēja neieviest. Ar likumu tika noteikts, ka tualetei ir jābūt iekštelpās, kā arī tika veikti citi uzlabojumi.