Otra Pasaules karā beigu posmā ASV meklēja veidus, kā precīzi iznīcināt mērķus Japānā un Nacistiskajā Vācija. Kā viens no risinājumiem bija vadāmas raķetes un bumbas, taču, kā viņas nomērķēt un vadīt uz mērķiem? Hārvardas profesoram B.F. Skinneram bija atbilde – baloži.
Kā ASV armija mācīja baložiem vadīt bumbas!4
Profesors Skinners specializējas psiholoģija un uzvedības pētīšana, savos pētījumos izmantojot baložos, trenējot tos veikt dažādus uzdevumus un par veiksmīgi izpildītiem uzdevumu apbalvojot tos ar barību. Piemēram, viņš tos trenēja atpazīt kāda specifiska objekta attēlu un tam ieknābt, pretī saņemot barību. Vai piemēram, sekot kustīgam objektam uz “Ekrāna” tam visu laiku knābjot. Bet kā tas saiet kopā ar ASV armiju?
Ap 1943. gadu viņš piedāvāja ASV armijai, kādu interesantu un visnotaļ neparastu risinājumu, proti, raķeti kuru vadītu baloži. Šīs raķetes priekšdaļā tiktu ievietoti baloži, kas raķeti vadītu us mērķi. Piemēram, ja raķete būtu paredzēta kuģu iznīcināšanai, tad baloži tiktu trenēti atpazīt kuģa attēlu. Ja kādu citu mērķi, tad konkrētie baloži tiktu trenēti, konkrētā mērķa atpazīšanā.
Pašai raķetei būtu trīs iluminatori, pa kuriem balodis varētu redzēt mērķi, bet pie knābja tam būtu piestiprināts metāla gabaliņš, no kura raķetes vadības sistēma saņemtu signālu mirklī, kad tas knābātu pa to iluminatoru, kurā būtu redzams mērķis, tādā veidā vadot raķeti uz mērķi.
ASV armija pirms šī projekta apturēšanas 1944. gadā, notērēja šādas sistēmas izstrādei 25 000 dolārus. Lai ari testi tika veikti tikai laboratorija un neviens balodis netika iesēdināts īstā raķetē. Šī doma netika noraidīta, dēļ ētikas un morāles, bet gan tāpēc, ka armija nevēlējas raķetes vadību uzticēt balodim un ari tāpēc, šādu baložu apmācība dažādiem mērķiem aizņemtu pārāk daudz laika un prasītu lielus resursus.
Tiesa ap 1948. gadu šis projekts tika atkal atgriezts dzīvē, taču jau 1953. gadā šis projekts tika atkal slēgts, jo elektroniskas vadības sistēmas attīstījušas līdz tādam līmenim, kad tās nodrošināja armijai vēlamos rezultātus.