Izglītojoši: Neparasti skeleti, kuri ilustrē slimības un procesus14
Džozefs Kerijs Merriks (1862-1890) jeb saukts par Ziloņcilvēku (Elephant Man). Neviens īsti nezina iemeslu, bet vīrietim jau agrā vecumā parādījās neparastas slimības izpausmes. Visu dzīvi viņš tika pētīts, un ir daudz versiju, kas tad īsti bija par iemeslu viņa slimībai, tomēr tā īsti atbildēts uz šo jautājumu nav. Viņš nomira 27 gadu vecumā no nosmakšanas. Viņa skelets apskatāms Londonā.
Pundura skelets. Par punduriem pieņemts uzskatīt tos pieaugušos, kuru garums nepārsniedz 1,47 m, lai gan pasaulē atrodami daži punduri, kuru augums ir mazliet lielāks. Arī pēc skeleta redzams, ka kaulu uzbūve un galvaskausa forma ir tāda kā pieaugušajam, tomēr garums kā bērnam.
Siāmas dvīņu skelets. Siāmas dvīņi ir dvīņi, kuri ar kādām ķermeņa daļām saauguši kopā. Ir gadījumi, kad dvīņus iespējams ķirurģiski atdalīt vienu no otra, tomēr lielākoties kopīgās ķermeņa daļas nav iespējams sadalīt tā, lai abi dvīņi būtu dzīvotspējīgi (piemēram, kopīgs galvaskauss vai sirds).
Daudzpirkstība jeb polidaktīlija. Šis gan mūsdienās nav tik liels retums. Diezgan lielam procentam pasaules populācijas ir sestais rokas vai kājas pirkstiņš. Šo parādību ķirurģiski izlabot var diezgan vienkārši, bet ne visi vēlas atbrīvoties no papildu pirksta. Polidaktīliju bērni var pārmantot no vecākiem.
Galvaskauss ar piena zobiem un īstajiem zobiem
Trepanācija jeb caurumu urbšana galvā. Senatnē cilvēki ticēja, ka šādā veidā varēs novērst galvassāpes un dziedināt slimības. Arī mūsdienās atrodami trepanācijas piekritēji.
Grūtnieces skelets
Senās Ēģiptes zobārstniecība. Medicīna tolaik bija stipri zemākā līmenī nekā šobrīd, tomēr senie ēģiptieši prate izdomāt, kā izveidot funkcionējošas zobu protēzes.
Kaula lūzums. Attēlā lieliski redzams, kāpēc lūzuma gadījumā jāstaigā ģipsī. Šajā gadījumā lauztais kauls netika nofiksēts vajadzīgajā vietā, līdz ar to saauga nevietā, tādējādi radot defektu.