Ja arī Pizas pilsētas tornis "negāztos", tas tik un tā būtu liels, savdabīgs arhitektūras brīnums. Tornis ir celts no baltā marmora. Sienu biezums pie torņā pamatnes ir četri metri. Pizas tornim ir astoņi stāvi, un tā augstums ir 54, 5 metri, kas atbilst 15 stāvu mājas augstumam.
Uz torņa virsotni ved sienā iebūvets kāpnes ap 300 pakāpieniem. Tiem, kas uzkāpj pa šīm trepēm līdz pašai augšai paveras brīnišķīga pilsētas un jūras panorāma.
Torņa augšējā daļa ir novirzījusies par pieciem metriem no vertikāles. Citiem vārdiem sakot, tornis ir sagāzies. Ja tu stāvot uz torņa augšējās platformas, metīsiet akmeni, tas nokritīs piecus metru attālumā no torņa pamatnes.
Kāpēc tornis "gāžās"? Uz šo jautājumu neviens nespēj precīzi atbildēt. Protams, tad kad torni cēla, neviens negribēja,lai tas "gāztos", to necēla ar tādu nolūku. Domāja, ka tas stāvēs taisni. Tam vajadzēja kļūt par blakus esošās ēkas, katedrāles zvanu torni. Torni sāka celt 1174. gadā, bet pabeidza 1350. gadā.
Torņa pamati balstās uz smiltīm. Varbūt tieši tas izraisīja torņa "gāšanos" efektu. Taču tornis sāka gāzties nejau uzreiz. Torņa novirzīšanās no vertikāles sākās, kad bija jau uzbūtēti trīs stāvi jeb trīs galerijas. Tad projektu nedaudz mainīja un celtni atkal "iztaisnoja". Tomēr tas nepalīdzēja. Pēdējo 100 gadu laikā tornis nosvēries vēl pa 0,3 metriem. Inženieri to uzskata par kritušo, jo viņi ir pārliecināti, ka tas tiešam kādu dienu apgāzīsies un sabruks. Tā kā kamēr vēl tornis stāv uz vietas, aizbruciet apskatiet to - skaistums neizsakāms!