IQ žurnāls0
103
4
Kā ledus varēja izlauzst caurumu Titānikā? ( kautgan tērauds ir daudz cietāks par ledu ) - Titāniks nogrima 1912. gadā , pirmā kuģojuma laikā tikai dažas stundas pēc sadursmes ar aisbergu. Sadursmes laikā aisbergs skāra kuģa sānu, atstājot garu plaisu dažus metrus zem ūdens līmeņa. Tas , ka ledus spēja izlausties cauri tēraudam , skaidrojams ar vairāku neveiksmīgu apstākļu sakritību: 1) Tēraudam , kas tika izmantots Titānika korpusa izveidē , bija diezgan slikta kvalitāte ( celtnieki tieši centās ietaupīt uz tērauda kvalitāti ). 2) Ūdens todien bija ļoti auksts ap -0,5 grādiem , kas padarīja tēraudu vēl trauslāku. 3) Kuģa korpusa plāksnes bija sakniedētas , un , kuģim ietriecoties aisbergā , liela daļa kniežu saplīsa un izskrita no savām vietām. Līdz ar to vairākas Titānika korpusa šuves atsprāga vaļā, kā dēļ arī ieplūda ūdens Titānikā.
Cik daudz valstu ir pasaulē? - Kopā ir 193 valstis.
Reklāma
Ārsti noraidīja vēža un smēķēšanas saistību - Līdz pat 20 gadsimta vidum nebija nekādu pierādījumu tam , ka smēķēšana kaitē veselībai. Pirmās lielās pārmaiņas šajos uzskatos aizsāka 1950. gadā , kad divi viens no otra neatkarīgi pētījumi apliecināja , ka starp smēķēšanu un vēzi ir nepārprotama saistība. No 605 kontrolgrupas vīriešiem , kas slimoja ar plaušu vēzi , 96,5% bija smēķētāji.
Kāpēc , kutinot sevi , nenāk smiekli? - Angļu zinātnieki atklāja , ka smieklīgā kutēšanas sajūta rodas mūsu smadzēņu garozā. Kad mēģinam pakutināt paši sevi , no smadzenēm nāk signāli , kas šo sajūtu mazina.
Kāpēc smiltīs veidojas rievas? - Kad vējš pārvietojas pāri tuksneša virsmai , tas pa ceļam vienmēr saduras ar maziem akmentiņiem vai citiem sīkiem šķēršļiem. Aptekot tos uz pavisam īsu brīdi palielinās gaisa ātrums un samazinās tā spiediens. Ar šādu spiediena pazemināšanos pietiek , lai gaisa plūsma paceltu augšup dažus smilšu graudus un atkal nomest tos zemē brīdī , kad ātrums samazinās un spiediens palielinās. Tādējādi ar laiku dažus centimetrus no šķēršļa , gaisa plūsmas ceļā , izveidosies nelieli smilšu uzkalniņi.