Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
17
1352

Gandrīz ikviens no mums ir dzirdējis stāstu par pilnīgi nenormālo sievieti un viņas kaķīti, kuru viņa ielika žāvēties mikroviļņu krāsnī, kā rezultātā kādai Amerikas sadzīves tehnikas ražošanas kompānijai nācās muļķei samaksāt pamatīgu sāpju naudu, jo mikroviļņu krāsns lietošanas instrukcijā milzu burtiem nebija rakstīts „Not for pet”. Šādu un līdzīgu gadījumu dēļ, pat pērkot necilu telpaugu, uz tā podiņa var izlasīt: „Nav ēdams”.

1991 gadā Ričards Overtons... Autors: AndOne Gribu tiesāties
1.

1991. gadā Ričards Overtons (Richard Overton) iesniedza prasību tiesā pret lielu alusdarītavu „Anheuser-Busch” par summu 10 tūkstoši dolāru. Viņš apgalvoja, ka piedzīvojis morālas ciešanas un finansiālus zaudējumus. Lai cik daudz viņš dzēris kompānijas ražoto alu, viņa fantāzijas par skaistulēm bikini tropiskajā pludmalē tā arī nerealizējās dzīvē, kaut gan tieši šīs reklāmas iespaidā viņš pircis alu „Bud Light”. Prasību tiesa noraidīja.

1995 gadā Roberts Li Broks... Autors: AndOne Gribu tiesāties
2.

1995. gadā Roberts Li Broks (Robert Lee Brock) iesniedza prasību pats pret sevi par 5 miljoniem dolāru. Sevi viņš vainoja par to, ka pārkāpis pats savas pilsoņa tiesības un reliģiskos uzskatus, jo atļāvis sev piedzerties un veikt ielaušanos un zādzību, kas vēlāk viņu noveda līdz 23 gadus ilgu ieslodzījumu labošanās darbu kolonijā Virdžīnijas (Virginia) štatā. Ko gan viņš cerēja saņemt? Tā kā ieslodzījums neļāva viņam saņemt nekādus ienākumus, viņš cerēja, ka šo prasību apmaksās valsts. Tiesa atteicās izskatīt šo lietu.

1996 gadā Petsija Anna... Autors: AndOne Gribu tiesāties
3.

1996. gadā Petsija Anna Baiersa (Patsy Ann Byers) iesniedza tiesā prasību pret režisoru Oliveru Stounu (Oliver Stone), kinokompāniju „Warner Brothers” un vēl citām personām, kuras piedalījās filmas „Dzimuši slepkavas” (Natural Born Killers) veidošanā un izplatīšanā. Kinoļaudis tika apvainoti par to, ka minētās filmas noskatīšanās Sāru Edmondsonu ( Sarah Edmondson) un Bendžaminu Derusu ( Benjamin Darrus ) noveda līdz laupīšanu sērijai. Vienā no aplaupīšanām viņi ievainoja Baiersu. Pēc ievainojuma sieviete kļuva paralizēta zem jostas vietas. Sākotnēji, 1995. gadā prasība tika iesniegta pret Edmonsonu un Derusu, bet filmas uzņemšanas grupa apsūdzībai tika pievienota vēlāk. Prasība pret kinoļaudīm tika pārtraukta 2001. gadā.

Klintija Pitersa Cleanthi... Autors: AndOne Gribu tiesāties
4.

Klintija Pitersa (Cleanthi Peters) 2000. gadā mēģināja saņemt no kinostudijas „Universal Studios” 15 tūkstošus dolāru. Klintija vainoja studiju par to, ka apmeklējot „Universal Studios atrakciju parka “Spoku mājas” (House of horrors) atrakciju “Halloween Horror Nights” pārcietusi pārāk lielas bailes, morālās ciešanas un emocionālu traumu.

2001 gadā Linda Sandersa... Autors: AndOne Gribu tiesāties
5.

2001. gadā Linda Sandersa (Linda Sanders) un vēl citi upuru radinieki pēc apšaudes Kolumbainas vidusskolā (Columbine High School) iesniedza prasību tiesā pret 25 kino un videospēļu ražotājkompānijām par 5 miljardiem dolāru. Apsūdzētāji apgalvoja, ka bez tādām filmām kā „Basketbolista dienasgrāmata” (The Basketball Diaries) un tādām videospēlēm kā „Doom”, „Duke Nukem”, „Quake”, „Mortal Kombat”, „Resident Evil”, „Mech Warrior”, „Wolfenstein”, „Redneck Rampage”, „Final Fantasy” un „Nightmare Creatures” slaktiņš skolā nebūtu noticis, tādēļ daļu vainas par apsūdzētāju ģimeņu locekļu nāvi jāuzņemas minēto produktu ražotājiem un izplatītājiem. Pēc tiesas lēmuma lieta tika slēgta un apsūdzētājiem bija jākompensē kino un videospēļu kompānijām visi tiesas izdevumi.

 

Edvards Bruērs Edward Brewer... Autors: AndOne Gribu tiesāties
6.

Edvards Bruērs (Edward Brewer) 2002. gadā mēģināja no Providensas (Providence) pilsētas hospitāļa saņemt 2 miljonus dolāru, apvainojot iestādes administrāciju par to, ka dēļ tās nolaidības un paviršās attieksmes nekas nav viņu traucējis izvarot vienu no hospitāļa pacientēm. Tiesa gan lēma, ka visa izdarītā nozieguma vaina un atbildības nasta gulstas uz Edvardu un ka nav tāda likuma, kas liktu hospitāļa administrācijai pasargāt Bruēru no viņa paša rīcības.

Kompensāciju par iegūto... Autors: AndOne Gribu tiesāties
7.

Kompensāciju par iegūto morālo traumu un posttraumatisko stresa sindromu prasīja Endrjū Burnets (Andrew Burnett) 2003. gadā no Sāras MakBurnetas (Sara McBurnett) un Sanhosē (San Jose) laikraksta „Mercury News”. Endrjū prasību tiesā iesniedza laikā, kad izcieta trīs gadus ilgo cietumsodu par to, ka naida lēkmē bija nogalinājis atbildētājas suni, pametot to zem automašīnas riteņiem. Pēc Burneta sacītā, suņa nogalināšana viņam sagādāja lielas morālas ciešanas. Tiesa atteicās izskatīt šo lietu.

Amerikas skaņu ierakstu... Autors: AndOne Gribu tiesāties
8.

Amerikas skaņu ierakstu kompāniju asociācija (RIAA) 2005. gadā iesniedza tiesā prasību pret Ģertrūdi Valtoni (Gertrude Walton), kura jau gadu iepriekš, 83 gadu vecumā bija devusies uz „labākiem medību laukiem”. Nelīdzēja pat tas, ka tika iesniegta vecās kundzes miršanas apliecības kopija. Asociācija apgalvoja, ka Ģertrūde nelikumīgi lejupielādējusi un izplatījusi internetā vairāk nekā 700 dziesmas. Pēc mirušās kundzes meitas vārdiem, atbildētājai nekad neesot piederējis dators. Kaut gan beigās asociācija atteicās no šīs prasības, tā bija tikai viena no 20 tūkstošiem līdzīgu prasību, kuras RIAA iesniedza sākot no 2003. gada. Kaut gan no visām prasībām bijuši arī juridiski pierādāmi intelektuālā pirātisma gadījumi, starp apsūdzētajiem bijusi 12gadīga meitene, kuras vecākiem nācies skaņu ierakstu kompānijām atlīdzināt 2000 dolāru lielu kompensāciju, kā arī tādas ģimenes, kuru mājās nekad nav bijis dators. Apsūdzētajiem par labu RIAA var tikt prasīta līdz 150 tūkstošu dolāru liela kompensācija par vienu dziesmu.

2005 gadā Ostins Eitkins... Autors: AndOne Gribu tiesāties
9.

2005. gadā Ostins Eitkins (Austin Aitken) iesniedza tiesā prasību pret telekanālu „NBC”. Prasības lielums bija ne vairāk, ne mazāk kā 2,5 miljoni dolāru. Pēc Eitkina liecības, kāda no raidījuma „Baiļu faktors” (Fear factor) epizodēm viņam sagādājusi milzīgu traumu, ciešanas un sāpes. Viņš apgalvoja, ka televīzijā redzētais sižets, kā konkursanti ēduši žurkas, novedis viņu līdz vemšanai un galvas reiboņiem. Tiesnesis nolēma, ka prasība ir absurds un atteicās to izskatīt.

Prasību tiesā 2006 gadā pret... Autors: AndOne Gribu tiesāties
10.

Prasību tiesā 2006. gadā pret basketbolistu Maiklu Džordanu (Michael Jordan) un firmas „Nike” dibinātāju Filu Naitu (Phil Knight) iesniedza Alens Hekards (Allen Heckard), pieprasot 832 miljonus dolāru lielu kompensāciju. Hekards paziņoja, ka ticis apmelots, pārcietis morālu traumu, sāpes un ciešanas, jo cilvēki viņu uzskatījuši par plaši reklamēto basketbola zvaigzni. Pēc gada Hekards savu prasību atsauca.

17
1352
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [48]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kashins avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  kashins 18.07.11 07:04
104
3

būs jāiesūdz tevi tiesā par pārāk lielu intereses radīšanu ar šo rakstu :D

haveaniceday avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa BestsellersMedaļa Sensācija
  haveaniceday 18.07.11 09:13
70
0

Tas ir iespējams pagaidām tikai USA.

Bij gadījums, ka viena sieviete iesniedza tiesā prasību pret auto ražotāju. Šī iegādājās auto, kuram aizmugurējā daļā ir gulta un virtuvīte. Ieslēdza kruīzu un gāja pankūkas cept virtuvē. Loģiski auto iebrauca grāvī. Instrukcija bija nepilnīga- ieslēdziet kruīzu un auto brauks pats

RiktīgsRaitis avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Cacans
  RiktīgsRaitis 19.07.11 00:23
36
1

Spokus var iesūdzēt par to, ka es mājās vairs cepumus nevaru apēst, nolieku plauktiņā, jo ceru, ka tā reiz izsolē derēs. 

Smardelis avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  Smardelis 19.07.11 01:14
34
0

Kāds krievs pirms pāris gadiem ASV saņēma prāvu atlīdzību.

Situācija: Krievs braucis dzērumā. Policisti apturēja un alkometrs uzrādīja 3,5 promiles alkohola koncentrāciju. Vīrietim, protams, atņēma tiesības un mašīnu nolika policijas placī, par kuru dienā diezgan prāva summiņa jāmaksā. Vīrietis attiecīgo iestādi iesūdzēja tiesā par to, ka ASV likumdošanā ir punkts, kurā rakstīts, ka 3 promiles ir letāls iznākums. Vīrietis uzvarēja tiesas prāvu balstoties uz to, ka policija lieto bojātus un neprecīzus alkometrus, jo viņam bija jābūt mirušam pēc alkometra rādītā. Policija atmaksāja visus izdevumus un vēl izmaksāja paprāvu naudas summiņu...

gurkjis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  gurkjis 18.07.11 06:51
28
4

Hmmm..bet nez par ko lai spokus iesūdz?.... 

Bi4iS avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  Bi4iS 19.07.11 00:47
25
4

Iesudzeshu tiesa savu peni ,jo vinsh neatbilst standartiem. :D

deadlybreathe avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Sviestmaize
  deadlybreathe 18.07.11 08:44
17
1

Interesants raksts. Bet nu neko jau iisti nevar padariit, ja cilveeki ir tik drausmiigi dumji un pashi nereikjinaas ar to ko dara. Piemeeram Anglijaa shobriid veikalu iepirkumu maisinjos vienmeer dibenaa buus dazhi caurumi, lai nevareetu tajos nosmakt. o.0 Izpakojot jauni iegaadaatos maajas aksesuaarus ieveeroja, ka uz maisiem rakstiits "This bag is not a toy" utt.

iamWonderman avatars
Medaļa Spoks
  iamWonderman 18.07.11 08:45
20
4

jāiesūdz par morālās traumas un neizpratnes radīšanu sakarā ar to, ka esi sajaucis bilžu secību.

BoyDestroy avatars
Medaļa AmorsMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Dienas joks
  BoyDestroy 24.07.11 09:58
9
0

demmit! es to stāstiņu par trako veceni un viņās nelaiķi kaķi stāstīju daudziem...

tgd nevarēšu stāstīt, jo domās, ka izlasīju to spokos.. :D :D

melnāElita avatars
Medaļa Otrās Adventes mirdzumsMedaļa SviestmaizeMedaļa Žurnālists
  melnāElita 18.07.11 09:38
8
0

USA USA USA

elements avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Pirmavots
  elements 18.07.11 09:12
8
2

Raksts ir baigi labs Esi pacenties un informācija tiešām ir interesanta :)

catwomen avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Spoks
  catwomen 19.07.11 00:59
6
1

Crazy people.. 

Ēēē, tad jau jāsūdz Saeima tiesā, jo viņi aplaupa mūs, bet ej un pierādi.. 

Hindenburg avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Hindenburg 19.07.11 00:41
5
0

9. Pirms raidijuma jau no raidijuma sākuma brīdina, ka tur nekas patīkams acīm nebūs...  

Hindenburg avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Hindenburg 19.07.11 00:38
5
1

5.  Tajā skolā bija zombiji??? :D :D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.07.11 10:31
4
0

Cilvcēki tik cenšas dabūt vieglu naud! 

GrizzlyTheDeer avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  GrizzlyTheDeer 24.07.11 09:04
3
0

es piedzeršos, sadauzīšu savu mašīnu, un notiesāšu ''Lāčplēsi'' par to ka nepabrīdināja, ka piedzeršos :D

annniii avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  annniii 21.09.11 14:50
3
0

amerikāņi.....................

Monsteriits avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  Monsteriits 22.02.12 07:19
3
0

es Jacky iesūdzēšu par atkarības izraisīšanu un dzīves zaudēto laiku.. kompensācija ne mazāk ne vairāk kā 2milijonu  cepumi.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 05.06.14 08:57
3
0
Asv visu laiku tiesaajas
rasty avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Bots
  rasty 18.07.11 10:45
3
1

Stūlbie jeņķi

« 1  2  3 »