Gladiatorus iedalīja vairākās grupās , kas katra izmantoja savus ieročus un cīņas paņēmienus. Ieroči un cīņas līdzekļi bija izraudzīti tā lai katram gladiatoram tie sniegtu priekšrocības , gan arī apgrūtinātu spēkošanos. To visu darīja tādeļ , lai cīņa būtu interesntāka skatītājiem.
Zvejnieks (Retiarius)
Bruņojums: garš trīsžuburis , duncis , kreisās rokas un pleaca bruņas , tīkls.
Priekšrocības/grūtības:
Retiarijs(retiarius) bija vismazāk aizsargāts , lai gan arī viņam bija galerus ,kas aizsargāja kaklu un kreiso plecu. Viņa priekšrocības bija ātrums un kustīgums. Retiarijs parasti centās sagūstīt pretinieku ar tīklu un tad dūra ar trīsžuburi garā katā.
Uzšķerdējs ( Scissor)
Bruņojums: bruņu cepure , ķēžu bruņas , roku bruņas , nazis pusmēness formā.
Priekšrocības/grūtības:
Par skisoru ( scissor) dēvētais gladiators ar pusmēness formas nazi pie kriesās rokas bruņām bija ļoti bīstams pretinieks. Šis nazis bija abpusēji griezīgs , ar to varēja gan durt , gan šķelt. Skisoram nebija vairoga , toties ļoti smagas ķēžu bruņas ,kas kopā ar roku bruņām padarīja viņu par smagāko starp visiem gladiatoriem. Tāpēc viņš cīnoties arēnā , ātri nogura.
Dūrējs (Hoplomachus)
Bruņojums: bruņucepure , mazs ,apaļš vairogs , šķēps , duncis , kāju un roku bruņas.
Priekšrocības/grūtības:
Gladiatora , ko dēveja par hoplomachus , priekšrocība bija šķēps , kas derēja gan drušanai , gan mešanai. Savukārt mazais vairogs nenodrošināja labu aizsardzību. Reizēm gladiators cīņas laikā pazaudēja šķepu un tad bija spiests turpināt cīņu tikai ar dunci.
Glūņa (Thrax)
Bruņojums: bruņucepure ar vizieri , kāju aizsargi , vairogs , zobens un roku bruņas.
Priekšrocības/grūtības: Traksam (thrax) bija īpašs , izliekts zobens , ar kuru varēja sasniegt pretinieku vietās , kur nebija iespējams piekļūt ar taisno zobenu.Tāču ar mazo vairogu nevarēja efektīvi aizsargāt kājas. Tāpēc viņš valkāja ļoti augstus kāju aizsargus - no potītes līdz augšstilbam. Traksa bruņucepuri greznoja grifa figūra. Grifs bija mītisks dzīvnieks ar lauvas ķermeni , ērgļa galvu un spārniem.
Bruņu dūre (Murmillo)
Bruņojums: bruņucepure , roku bruņas , zobens kāju aizsargi un liels vairogs.
Priekšrocības/grūtības: Murmilons (murmillo) bija viens no vissmagāk bruņotajiem gladiatoriem. Viņa ovālais vairogs bija izliekts un tāpēc labi aizsargāja ķermeni no sāniem. Taču tāda vairoga nēsāšanai vajadzēja daudz spēka. Šādi bruņots glaiators parasti cīnijās ar trasku , tad skatītaji dzīvi apsprieda dažāda veida vairogu priekšrocības. Imperators Domiciāns , kam ļoti patika murmiloni , reiz lika sakropļot kādu skatītaju , kurš pārāk dedzīgi bija paudis sajūsmu par traksu.
Jātnieks (Eques)
Bruņojums: zirgs, bruņucepure , plecu bruņas , apaļš vairogs , šķēps un zobens.
Priekšrocības/grūtības:Gladiators zirgā jeb eques ievadīja diens cīņas arēnā . Šis gladiators iesāka cīņu zirgā , bet vēlāk , kad bija aizmetis savu sķēpu , ar zobenu cīnijās kājiniekos. Viņa priekšrocība bija zirga ātrums un iespēja nogalināt pretinieku no liela attāluma ar šķēpa metienu. Tomēr jātnieks bija ļoti slikti aizsargāts , jo trūka , piemēram , kāju aizsargu. Tāpēc viņš paļāvās uz savu ātrumu un veiklību.
Un tāds neliels bonus :D , tiesneši ,treneri ....
Rudiarius - Rudiarijs bija gladiators , kas arēna nēsāja rudis - koka nūju - par zīmi ka tagad viņš ir brīvs cilvēks. Rudiariji parasti bija gladiatoru skolas treneri.
Scaeva - Par scevu dēvēja gladiatoru kreili. Romieši uzskatīja , ka kreiļiem ir priekšrocības arēnā , tāpēc dažus gladiatorus apmācīja cīnīties ar ieroci kreisajā rokā.
Spoliarium - Nogalinātos gladiatorus , novietoja arēnas morgā jeb spoliarijā. Tur viņiem noņēm bruņas un , ja gladiators vēl bija dzīvs , bet pārak smagi ievainots , viņu nosita.
Summarudis - Tā dēvēja augstāko tiesnesi arēnā. Viņš raudzijās , lai gladiatori nepārkāptu noteikumus , un izšķīra cīņas iznākumu , kad viens no cīnītājiem padevās.
Vienīg bildes tādas pašvakas , neko jēdzīgu nevarēju atrast google :(