Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
3360

Uz zemes ir dzīvojuši un vēl aizvien dzīvo daudzi ģeniāli cilvēki. Tomēr starp viņiem ir tādi, kuri izceļas nevien ar savu maizes darbu, bet gan arī ar savām dīvainībām. Tad nu ievērtē rakstu lasītāj un padomā, varbūt tev piemītošā dīvainība liecina par to, ka arī tu tāds vari būt!

Lai labi lasās!

Alberts... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
1.

Alberts Einšteins (1879-1955nebija tikai ģēnijs. Vēl jaunam esot viņam bija problēmas ar valodas lietojumu un tādēļ viņš runāja salīdzinoši lēni. Tāpēc ārsti un Alberta vecāki raizējās par viņa veselību. Einšteins pats ir izteicies, ka neveiksmes bērnībā deva iespēju vairāk pārdomāt savu dzīvi, telpu un laiku. Un tālāk jau paši zinām par ko viņš aizdomājās – relativitātes teorija utml. Tomēr izrādās, ka ne tikai bērnībā Albertam bija dīvainības. Pēc viņa šofera stāstītā, Alberts reiz pļavā paņēma sienāzi un to apēda. Albertam arī ir paticis raudzīties uz putniem un tajā pašā laikā ar asarām pilnām acīm spēlēt vijoli.

19 gadsimta autoriem nebija... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
2.

19. gadsimta autoriem nebija tādi teksta apstrādes rīki, kādi mums ir mūsdienās, tādēļ tajā laikā vairums rakstnieku iztika rakstot ar roku. Bet Edgars Alans Po (1809-1849gāja soli tālāk, rakstot savus darbus ritināšanas veidā – uz nepārtraktām papīra strēmelēm, sastiprinātām ar zīmoglaku. Šādu metodi viņš izvēlējās, jo ritinot šādas strēmeles varēja vieglāk pārskatīt uzrakstītā saturu un lapiņas nekādi nevarēja noklīst.

Tiem, kam nav pazīstami viņa darbi, jāpiebilst, ka viņš nerakstīja neko banālu, neko par mīlestību. Viņa laikabiedri pat bija izteikušies, ka Edgara darbi ir pārāk asiņaini, slimīgi un nelasāmi. Tomēr, kā jau bieži tas noticis, Po darbi kļuva populāri pēc viņa nāves. Vēl par Edgaru neparasti ir tas, ka viņam iedvesmas avots bija nevis kāda sieviete, bet gan viņa kaķis vārdā Katrīna.  

Agata Kristinbsp18901976... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
3.

Agata Kristi (1890-1976) sarakstīja 66 detektīvromānus un 14 īso stāstu krājumus. Bet viņa nerakstīja pie galda. Viņai nekad nav bijis savs kabinets priekš rakstīšanas. Piemēram, Agata Kristi sarakstīja detektīvromānu “Slepkavība Austrumu ekspresī” attēlā redzamajā viesnīcas numuriņā. Tā kā viņa nerakstīja pie galda, tad rakstīt nācās ar ko nopietnāku kā ar roku. Šim nolūkam viņa izmantoja rakstāmmašīnu. Kristi rakstīja pat tad, kad tā īsti nebija skaidrs, kurš stāstā būs vainīgais un kā viņš tiks pieķerts. Viņa vienmēr sāka savus stāstus ar slepkavības aprakstiem un tad tos vienkārši apaudzēja ar nepieciešamo.

Tev scaronķiet ka esi... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
4.

Tev šķiet, ka esi atkarīgs no kafijas? Tici man, ka tu šajā ziņā neesi ne tuvumā franču rakstniekam Onorē de Balzakam (1799-1850). Šis rakstnieks patērēja pat 50 kafijas tasītes dienā, maz gulēja, kamēr sacerēja savu *magnum opus, kurš sastāv gandrīz no 100 romāniem un lugām. Tā nosaukums “La Comedie Humaine” jeb “Cilvēciskā komēdija”. Pateicoties viņa atkarībai pēc kafijas, Kanādā ir nodibināta kafijas kompānija ar nosaukumu “Balzac's Coffee”.

 

*magnum opus - apzīmējums izcilākajiem darbiem.

Lūk visražīgākais mūsdienu... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
5.

Lūk visražīgākais mūsdienu izgudrotājs, par kuru visticamāk neesiet dzirdējuši. Doktors Yoshiro Nakamatsu (1928-2002) (labāk patīk, ja sauc par Seru Dr. Nakamatsu) 1952. gadā patentēja disketi, kā arī savos 74 dzīves gados radīja vairāk kā 3300 citus izgudrojumus. Daudzas no viņa labākajām idejām viņam ienāca prātā tad, kad viņš bija tuvu noslīkšanai. Doktors Nakamatsu ticēja, ka esot zem ūdēns un smadzenēm esot bez gaisa, tās spēj sasniegt neiedomājamu potenciālu. Nakamatsu ir izteicies: “Lai panāktu to, ka smadzenes ir skābekļa badā, jums ir jānirst dziļi un jāļauj ūdens spiedienam atņemt gaisu jūsu smadzenēm. Nulles punktā, jeb 5 sekundes pirms nāves es vizualizēju izgudrojumu“. Pēc izgudrojuma vizualizācijas, viņš ātri peld uz ūdens virspusi.

Pēc Nakamatsu sacītā ir vēl viena viņa panākumu atslēga. Kāda? Viņa vannasistaba bija noklāta ar 24 karātu zeltu, lai televīzijas un radio viļņi viņam netraucētu radošajā procesā. Nakamatsu dzīvoklī arī nebija nevienas naglas, jo viņaprāt tās aizbaidīja radošās domas.

Ja nebūtu bijis Nikola Tesla... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
6.

Ja nebūtu bijis Nikola Tesla (1856-1943), tad mūsu izpratne par elektrību iepaliktu vairākus gadus no tā, kā ir patreiz. Tesla ir patentējis vairāk kā 300 izgudrojumus, piemēram elektromagnētu, radio un maiņstrāvas motoru. Viņš katru savu darba dienu sāka trijos naktī, bet beidza vienpadsmitos vakarā. Šis ieradums viņu noveda līdz nervu sabrukumam 25 gados. Tad Tesla tika ar sevi galā un atsāka jau sev ierasto darba režīmu un tā nostrādāja vēl 38 gadus bez pārtraukuma. Viņš bija vienpatis, kas labi sadzīvoja ar baložiem. Vēl Tesla ir īpatnējs ar to, ka viņam nepatika korpulentas sievietes kā arī rotaslietas (jo īpaši pērles).

Tomasa Edisona... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
7.

Tomasa Edisona (1847-1931pētnieciskajiem līdzstrādniekiem nācās iziet grūtas intervijas, kas ietvēra zupas bļodiņas izēšanu, kamēr izgudrotājs viņu uzlūko. Edisons rūpīgi vēroja vai potenciālais darbinieks zupai pievieno garšvielas. Ja garšvielas intervējamie pievienoja zupai, pirms to vēl bija nogaršojuši, tad Edisons ar viņiem sarunu beidza un darbā nepieņēma. Testa mērķis bija atsijāt tos, kas pārāk daudz ko pieņem, pirms vispār attiecīgo ir pārbaudījuši.

Un kā jau dižajiem prātiem ierasts, arī Edisons uzskatīja miegu par nevajadzīgu. Viņš piekopa polifāzisko miegu jeb gulēšanu 2-4 stundas.  

Zigmunds Freids... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
8.

Zigmunds Freids (1856-1939bija ebreju izcelsmes austriešu neirologs un psihiatrs, psihoanalīzes pamatlicējs. Viņš piedāvāja ieskatu zemapziņā, mainot veidu kā psihologi iekļūst cilvēka prātā. Kādi tad bija viņa untumi? Freids aizrāvās ar nikotīnu un kokaīnu. Psihoanalītiķa atkarība sākās agri un drīz vien viņš kūpināja cigareti gandrīz nepārtraukti. Galu galā viņam tuvs draugs un ārsts pateica, ka tas var būt bīstami viņa sirdij, ka tai var sākties aritmija. Freids mēģināja atmest smēķēšanu, bet depresijas mākts tomēr ilgi nenoturējās un atsāka. Viņš vienkārši nevarēja atmest šo ieradumu – arī pēc 33 operācijām, kas mutei un žoklim tika veiktas, lai atbrīvotos no vēža un tā izraisītajām komplikācijām.

Čārlzs Dikenss... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
9.

Čārlzs Dikenss (1812-1870bija viens no viktorijas laikmeta lielākajiem sociālajiem reformistiem. Kā autors viņš bija neticami ražīgs. Tomēr savā ziņā viņš bija arī dīvains. Pēc viņa darbinieku stāstītā, Dikenss nav varējis pastrādāt, ja viņam mati nestāvēja kā nākas. Tā viņš neskaitāmas reizes katru dienu savus matus piepucējis ar ķemmi. Un tas perfekcionisms neaprobežojās tikai ar viņa matiem. Dikenss bieži vien saviem sacerējumiem neskaitāmas reizes teikumos mainīja vārdu izkārtojumu, lai tikai tie labāk skanētu. Un ja izmainīja kādu teikumu, tad centās tam skanīgumā pielāgot iepriekšējo vai nākamo utt. Viņš nepieļāva asistentu kļūdas. Ja tādas bija, tad asistents bez ierunām tika atlaists.

Rakstnieki un skolotāji ir... Autors: Mūsdienu domātājs Ģēniji, kas šokē pasauli!
10.

Rakstnieki un skolotāji ir pazīstami ar savu gandrīz vai reliģisko nostāju interpunkcijas un ortogrāfijas jautājumos. Amerikāņu rakstniekam Stīvenam Edvīnam Kingam (1947ir daži stingri viedokļi sakarā ar to. Viņš katru dienu saraksta aptuveni 2000 vārdus garus tekstus, kuros nav minēts neviens apstākļa vārds. Kā viņš pats ir izteicies: “Es uzskatu, ka ceļš uz elli ir bruģēts ar apstākļa vārdiem”. Viņaprāt apstākļa vārdi nozog spozmi pārējiem teikuma vārdiem, novērš acis no pārējā teikuma. Viņš arī izteicies: “Apstākļa vārdu radījis bikla rakstnieka prāts”. Stīvens ir arī viens no ražīgākajiem mūsdienu rakstniekiem, kura darbi bieži iekļūst amerikāņu laikraksta “New York Times” bestselleru saraksta augšgalā. Viņš stāsta, ka katru dienu rakstītie vismaz 2000 vārdus garie sacerējumi, kas brīvi no apstākļa vārdiem, ir viņa panākumu atslēga.

 

 

 

Paldies, ka izlasīji šo rakstu!

 

Citi interesanti raksti, protams, <šeit>!

PS: Lūdzu ieliec rakstam tavuprāt atbilstošo vērtējumu - "+" vai "-".

6
3360

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [59]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ugnotbug avatars
Medaļa NāvīteMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  ugnotbug 14.03.14 01:04
 
43
5

vannasistaba bija noklāta ar 24 karātiem zelta

Zelta raudzi mēra karātos, tā ka pareizi būtu "noklāta ar 24 karātu zeltu".

P.S. Par plusu nediedelēšanu vien varētu likt plusu, bet arī raksts kā tāds ir plusu godam pelnījis!

Soul Eater avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sponsora favorīts
  Soul Eater 14.03.14 12:33
 
26
0

Man tieši tas slimīgums Po darbos patīk. Nav neviena līdzīga viņam.

Mītusitējs avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Mītusitējs 14.03.14 10:35
 
17
0

atbildot uz persick komentāru " Ģēnijs Tu esi tikai tajā momentā, ... " Ģēnijs ir ģēnijs neatkarīgi no ta, vai viņš ir izgudrojis kaut ko ģeniālu. Vienkārši pārējie uzzin, ka ģēnijs ir ģēnijs ar ģeniālā izgudrojuma palīdzību.

MONTANNA avatars
Medaļa SuperautorsMedaļa FavorītsMedaļa Uberdraugs
  MONTANNA 14.03.14 00:20
 
11
1

Labs rakstss! 

Lats avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa KārumnieksMedaļa Zebra
  Lats 14.03.14 12:29
 
8
0

atbildot uz ugnotbug komentāru " Dīvainā kārtā ar vārdu karāts apzīmē divas da... " Nu vispār jau ir izdomājuši citu vārdu - prove. Jeb 1/1000 daļa, jeb 1 promile.

Tactics avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Kapteinis HuksMedaļa Bila acs
  Tactics 14.03.14 21:08
 
6
0

Neviena mīnusa, spoki.lv beidzot sāk mainīties?

DrPePeR avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesaka
  DrPePeR 14.03.14 00:19
 
6
0
+ !
ugnotbug avatars
Medaļa NāvīteMedaļa TrumpeMedaļa Dienas joks
  ugnotbug 14.03.14 09:02
 
5
0

atbildot uz 30thFebruary komentāru " Nē, man šķiet, ka zelta īpatnējā masas vienīb... " Dīvainā kārtā ar vārdu karāts apzīmē divas dažādas lietas divās tuvās jomās - tas karāts, ko tu domā, ir masas mērvienība pērlēm un dārgakmeņiem, 0.2 grami. Bet attiecībā pret zeltu karāts ir zelta tīrības mērvienība, 24 karāti ir praktiski tīrs zelts (vismaz 99.95%). Stulbi, ne? Tā kā citu vārdu nebūtu varējuši izdomāt...

ivarsdominic avatars
Medaļa FrenkijsMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  ivarsdominic 14.03.14 08:36
 
4
0
Nevis Enšteins, bet Einšteins;) bet tā superīgs raksts, pluss
sinchh avatars
Medaļa KallaMedaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  sinchh 14.03.14 16:58
 
3
0

Bija tiešām interesani lasīt! Labs raksts ;)

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 14.03.14 07:58
 
3
0

atbildot uz ugnotbug komentāru " vannasistaba bija noklāta ar 24 ka... " Liels paldies par labojumu. :)

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 12.10.14 15:09
 
2
0

atbildot uz NatureLOVER komentāru "   Ienīstu Latviju " Tad lepni dodies,uz Krieviju, ASV, Lielbritāniju vai nu velns viņu zin,kura valsts tev patīk!

Vaas avatars
Medaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  Vaas 20.07.14 11:44
 
2
0

Labs + 

Slash5310 avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa TeamworkMedaļa Sviestmaize
  Slash5310 17.03.14 08:59
 
2
0

Ļoti labs un interesants raksts. Paldies autoram !  

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 14.03.14 08:40
 
2
0

atbildot uz ivarsdominic komentāru " Nevis Enšteins, bet Einšteins;) bet ... " Tnx. Par to biju iedomājies, bt aizmirsu izlabot :D 

Paldies par atgādinājumu :)

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 31.07.14 01:01
 
2
0
Labs raksts
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 15.03.14 16:38
 
2
0

atbildot uz Mītusitējs komentāru " Ģēnijs ir ģēnijs neatkarīgi no ta, vai viņš i... " definē ģēniju

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 14.03.14 09:41
 
3
1

Ģēnijs Tu esi tikai tajā momentā, kad kaut ko reāli ģeniālu esi radījis. Tas, ka Tevī ir kaut kāds ģēnija potenciāls, tam ir nulles vērtība. Protams, ja Tu to izmantotu, tad jau bilde būtu savādāka.

Divplāksnis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Spoki flameMedaļa Students
  Divplāksnis 14.03.14 08:33
 
2
0

Jauki uzzināt ko jaunu ,paldies ,raksts labs cepums tew

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 02.11.17 19:46
 
1
0

Ļoti interesanti.    

« 1  2  3 »