Otrā pasaules kara «sulīgais» nobeigums, tikai ne tajā labākajā nozīmē. Gluži tāpat kā visi atcerēsies Černobiļas nelaimi, Fukušimas avāriju, tāpat visi atcerēsies lielos blīkšķus Hirosimā un Nagasaki. Otrā Pasaules kara finiša vieta, kur tika nomestas atombumbas.
Fascinējoši Fakti Par Hirosimu Un Nagasaki29
Pirms ASV nometa Hirosimā pirmo bumbu, tie no gaisa izmētāja brošūras, kurās bija paziņots par to, kad un kur tiks nomesta atombumba. ASV Hirosimu brīdināja. Hirosimas mērs Tadatoši Akiba jau gadu desmitus bija cīnījies tieši pret kodolieroču izmantošanu. Viņš gadu desmitiem veica protestus, lai kodolieroči tiktu aizliegti.
Miera uguns Hirosimā deg jau no 1964. gada par godu upuriem un tā netiks nodzēsta, kamēr no Zemes virsas netiks aizvākti pilnīgi visi eksistējošie kodolieroči.
Pēc pirmā sprādziena Hirosimā, kāds policists steigšus devās uz Nagasaki, lai pastāstītu turienes poličiem, kā rīkoties, kad atombumba sprāgst un uzzibsnī. Pārsteidzošā kārtā pilnīgi visi Nagasaki esošie policisti izdzīvoja.
Par šo vīru iespējams būs dzirdēts, tas ir Tsutomu Jamaguči, kurš izdzīvoja, kad bumba tika nomesta viņa pusē Hirosimā. Nakti viņš pavadīja improvizēti uzceltā teltī un nākamajā dienā ar vilcienu devās uz Nagasaki. Arī tur pietiekami netālu no viņa tika nomesta otra atombumba, bet Tsutomu izdzīvoja.
Lidmašīna, kura pārveda bumbu-A (pirmo nomesto), saturēja arī 12 cianīda tabletes. Piloti tās varēja lietot tikai tad, ja misija ir lemta neveiksmei.
Oleandrs ir oficiālais Hirosimas zieds, jo tā bija pirmā lieta, kas atkal uzziedēja pēc atombumbas eksplozijas 1945. gadā. No minētajiem 12 cilvēkiem, kas atradās bumbas-A lidmašīnā, tikai trīs no viņiem zināja patieso iemeslu, kāpēc tiek lidots uz Hirosimu.
Diezgan interesanti, bet traģiski, kad 165 cilvēki, kas izdzīvoja Hirosimas sprādzienā, devās uz Nagasaki. Nekur citur, bet tieši uz Nagasaki, kur lielākā daļa mira otrajā sprādzienā.
Daudz un dažādi noslēpumi, fakti par Hirosimu tika turēti kādas ēkas seifā. Tos atrada cilvēks, kas pamestajā ēkā dibināja banku. Pēc visa izprašanas, viņš nosūtīja apsveikumu vēstuli seifa ražotājam, seifs tur pabijis krietnu laiku.
Daudziem noteikti labi zināmā multfilma «Hortons» ir alegorija Hirosimas notikumiem un iespējams veids, kā Dr.Seuss atvainojās par to, ka atbalstīja Japānas internēšanu. Tokijā tikai trīs stundas pēc sprādziena saprata, ka Hirosima ir noslaucīta no Zemes virsmas.
Neilgi pirms liktenīgajiem mirkļiem, japāņu radari fiksēja nelielu daudzumu ar mazām ASV lidmašīnām, starp tām bija arī lidmašīnas, kas saturēja atombumbas.
Paši japāņi to visu pārvērta par nenozīmīgu lidojumu, mazās lidmašīnas neuzskatot par draudu. Bet ne Hirosimā, ne Nagasaki nenotika postošākā bombardēšana. Vispostošāko bombardēšanu ASV veica Tokijā.
Tuvākais izdzīvojušais atradās 200 metru attālumā, 600 pēdas zem Zemes, pagrabā. Un pat pēc visiem postošajiem notikumiem, valdošie cilvēki pavēlēja visiem vīriešiem, sievietēm, bērniem aizstāvēt Hirosimu un doties nogalināt amerikāņus.
Zināms arī, ka ASV pirms lielajām bumbām nometa 49 praktiskās bumbas sauktas par «ķirbjiem», kuras nogalināja 400 cilvēkus un ievainoja ap 1 200 cilvēkiem. 25% no mirušajiem Hirosimā un Nagasaki izrādijās korejieši.