Zinu, ka daudz ir jau dzirdējuši vai lasījuši, bet zinu, ka draugu un paziņu lokā tas bija kaut kas jauns. Ceru, ka patiks! Nenosodat, nav pieredzes šajā jomā.
okolādes pirmsākumi meklējami pirms 3500 gadiem.
Vārds šokolāde grieķu valodā nozīmē “Dievu ēdiens”.
Ja katru dienu apēd 50 g tīras šokolādes, tā darbojas kā profilakse pret paaugstinātu asinsspiedienu un sirds mazspēju.
Senajos mītos un leģendās šokolāde saistās ar kaisli un seksuālo enerģiju, arī mūsdienās to uztver kā kaisles elementu. Šokolāde ir viena no lietām, ko visvairāk pērk un dāvina tieši svētā Valentīna dienā! Tas ir saldākais veids, kā atzīties mīlestībā!
Šokolādes sastāvā ir viela – teobromīns, kas cilvēkam sniedz baudu, laimes izjūtu, uzlabo garastāvokli.
Režisora Lasa Halstrēma filma “Šokolāde” (2000) pretendēja uz pieciem Oskariem, bet nesaņēma nevienu. Galvenajai varonei pieder mazs veikaliņš, kurā viņa tirgo pašas gatavotu šokolādi. Ar to viss sākas un beidzas!
Ir pētījumi, kas liecina, ka šokolāde var palīdzēt izārstēt daudzas sirdsslimības un pat vēzi.
Šokolādes procedūras palīdz likvidēt celulītu.
Zinātnieki secinājuši, ka šokolāde palīdz sievietēm pārvarēt pirmsmenstruālo sindromu un depresiju.
Arī no šokolādes var iestāties atkarība, šādus cilvēkus mēdz saukt par šokoholiķiem!
Šokolāde iekaro arvien jaunas nišas pārtikas rūpniecībā. Cēsu alus darītava sākusi ražot šokolādes porteri, kuru var lietot gan aukstu kā alu, gan uzsildītu kā karstvīnu!
Ja topošās māmiņas ēd šokolādi, viņas padara savu bērnu laimīgāku, liecina Helsinku Universitātes speciālistu veiktais pētījums.
“Laimas” šokolādi mēdz dēvēt par vienu no Latvijas simboliem. Tā ir prece, kuru lielākoties ārzemnieki ved uz mājām un kuru lielākoties mēs vedam kā ciemkukuli uz ārzemēm.
Viens no Maskavas stilīgākajiem un dārgākajiem kluba tipa restorāniem, kurā gan uzstājas, gan iegriežas tikai ļoti izmeklēta publika, ir klubs “Šokolāde”.