18

 177  7

Sveiki spoki!

nelieli fakti par otro pasaules karu (WW2)

Komentāri 18

0/2000
A tev zināms, ka krievi paši Maskavu plānoja appludināt. Kad Vācieši to sasniedza, jau uzsākās kaujas piemaskavas rajonos, krievi uzspridzināja dambi kas bija apkārt vienai no Maskavas ūdenskrātuvei. Rajons applūda. Bija 30 cm dziļi plūdi, kas apgrūtināja vāciešu pārvietošanos. Bija liels aukstums, un cieta arī daudz vietējo iedzīvotāju. Uzbrukums tika apturēts. Krievu plānos bija uzspridzināt visus aizsargdambjus, ja vācieši tiktu Maskavā. Maskavu plānoja appludināt KRIEVI. Un to jau sāka darīt.
 13  0 atbildēt

Zīmols Fanta parādījās 2. Pasaules kara laikā pateicoties nacistiskās Vācijas aizliegumam valsts teritorijā ievest importa sīrupu Coca-Cola. Tajā laikā Vācijas Coca-Cola pārstāvis izgudroja jaunu dzērienu no sastāvdaļām, kuras šajos apstākļos varēja atrast – no kāda seruma un ābolu masas. Tā arī radies Fanta nosaukums – no vācu valodas vārda “Fantasie”. Masu ražošana tika uzsākta 1955. gadā.

Šitā apgalvo Gogles tante.

Nevis vācieši, bet amerikānis Coca cola darbinieks, kurš strādāja tai laikā Vācijā.

 8  0 atbildēt
Ak redzkur radās fanta
 5  0 atbildēt

par to vienu amerikāni pret 100 japāņiem ir 99% fufelis. tas tāpēc, ka amīšiem  kara laikā bija ārkārtīgi populāri ugunskuru stāstiņi. tas ir ekvivalents mūsu platuma grādu makšķernieku/mednieku stāstiem.

 4  1 atbildēt

Japāņi vispār bija briesmīgāki par vāciešiem un itāļiem kopā ņemot. Vācu koncentrācijas nometnēs deva ēst maizi un ēdeni, taču japāņu koncentrācijas nometnēs deva ēst maizi un kareivju mīzeļus!

 4  1 atbildēt

3. Malacis! Milzīga cieņa pret to veterānu!

6. Franči - malači!

10. Tas tik būtu skats!

12. Poļiem milzīgs respekts no manas puses!

13. OK! Tas bija kas jauns man! 0_0

 4  2 atbildēt

Interesanti!

 1  0 atbildēt

+

 2  2 atbildēt

...Nu nez vai par Fantu ir tā kā rakstīts...

 0  0 atbildēt

Interesanti, ka Elizabetes II tēvs Džordžs VI vilcinājās, lai dotu viņai atļauju pieteikties dienestam armijā, taču beigu beigās 1945. gadā viņa pievienojās Sieviešu teritoriālajām palīgdienestam.

 0  0 atbildēt