15 interesantas lielizmēra bildes no trim gadsimtiem, kuras pavada interesants un bieži vien aizkustinošs stāsts.
Fakti neredzētās bildēs23
Filips Petits bija viens no slavenākajiem ekvilibrstiem pasaulē, kas spēja saglabāt līdzsvaru jebkuru briesmu priekšā. Šeit viņš pāriet no viena Dvīņu Torņa uz otra 1974. gada augustā.
Vjetnamas kara laikā vietējo vidū aktuāls kļuva teiciens - "Kad pienāk karš, pat sievietēm jādodas cīņā". Šī sieviete pavisam noteikti cīnījās par savu dzīvību Vjetnamas dienvidos.
Pēdējos gados īpašu popularitāti ir ieguvušas feneklapsas (Fennec Fox), kuras savvaļā mīt vien Ziemeļāfrikā. Savu lielo ausu un miermīlīgās dabas dēļ šie dzīvnieki ir kļuvuši par vieniem no iekārojamākajiem eksotiskajiem mājdzīvniekiem pasaulē. Vai tas novedīs pie laba gala?
Pēc atgriešanās no mēness Apollo 11 misijas ietvaros, ASV prezidents Ričards Niksons sveic kosmonautus, kas atrodas karantīnas kamerā. Starp viņiem ir Maikls Kolins, Bazs Oldrins un pirmais moonwalkers Nīls Ārmstrongs.
Fantastiski krāšņajā un ar augstu izšķirtspēju apveltītajā attēlā ir redzams slavenais Jupitera Sarkanais Plankums, kas ir nekas cits kā milzu viesuļvētra, kurai ir vismaz 300 gadu. Tā ir aptuveni 40000 kilometrus plata un tajā varētu ietilpināt 3 planētas Zeme.
1942. gadā uzņemtā fotogrāfija attēlo vienu no 100000 japāņu un japāņu izcelsmes amerikāņiem, kas tika piespiedu kārtā pārvietoti uz ASV Klusā Okeāna krastu. Par spīti tam, ka viņi kļūdas pēc tika izslēgti no sabiedrības, 1988. gadā valdība viņiem atvainojās, aizbildinoties ar kara histēriju, kas valdīja starp ASV un Japānu 2. Pasaules Kara laikā.
2008. gada 23. septembrī Dorotija, kurai bija cienījami 40 gadi, mira no sirdstriekas. Dorotija bija šimpanze, kas 8 gadus pavadīja Kamerūnas Sanaga-Yong Šimpanzu Glābšanas Centrā, kur nonāk malumednieku ievainoti pērtiķi. Šo astoņu gadu laikā Dorotija adoptēja kādu bez vecākiem atvestu šimpanzēnu un kļuva par iedvesmas avotu ne tikai centra darbiniekiem, bet kā redzam visai šimpanzu saimei. Šimpanzes ir vieni no retajiem dzīvniekiem, kas apzinās savu unikālo personību un to intelekts ir pielīdzināms cilvēkbērna intelektam.
Darbojoties kā dabas izveidota robeža starp Itāliju un Šveici, 4,5 kilometrus augstais Materhorna kalns ir kļuvis par iecienītu tūristu galamērķi ne tikai skaistā skata dēļ, bet arī kā viena no varenākajām Alpu virsotnēm, kuru iekarot.
Viena no pilsētām, kas stipri cieta 2. Pasaules Kara laikā bija Londona. Viens no lielākajiem pārbaudījumiem bija Blitz, kuru laikā pilsētai pāri kā lietus lāses gāzās no lidmašīnām nomestās bumbas. Vismaz 20000 londoniešu gāja bojā, bet vismaz miljons māju cieta nopietnus bojājumus pēc vācu uzbrukumiem. Kādu brīdi bombardēšan neapstājās 57 dienu garumā un katrs meklēja patvērumu kur nu varēja.
Visai traģikomisks negadījums notika 1924. gada jūlija beisbola spēles laikā, kad viens no spēlētājiem nokļuva komā. Viņš ieskrēja stadiona betona sienā, cenšoties noķert lieliski atsisto Džo Džadžesa bumbiņu. Laikam kopš tās reizes beisbola stadionus sāka aprīkot ar polsterētām sienām.