Slimību izkropļotu cilvēku šovi 19. gadsimtā bija viena no populārākajām atrakcijām. Ceļojoši cirki par prieku un šausmām izrādīja bārdainas dāmas, Siāmas dvīņus, cilvēkus ar kroplām kājām vai rokām, dzīvos skeletus. Mūsdienās šīs izrādes šķiet atbaidošas. Taču daļai šo kroplo cilvēku uzstāšanās cirkā bija vienīgā iespēja izbēgt no nabadzības un dzīves vientulībā.
F. T. Bārnuma cirka slavenākie dīvaiņi11
Viens no pirmajiem pasaulē, kas rīkoja šādas izrādes bija amerikāņu uznēmējs Fineass Teilors Bārnums (1810-1891), kurš kļuva par pirmo miljonāru šovbiznesā. 1846.gadā vien Amerikāņu muzeju Brodvejā, Ņujorkā, kas viņam piederēja, apmeklēja 400 000 cilvēku. Muzejā viņš rīkoja dažādas, arī savdabīga izskata cilvēku, izrādes. Savos ziedu laikos muzejs bija atvērts 15 stundu diennaktī un ik dienu uzņēma ap 15 000 apmeklētāju. 1865.gada 13.jūlijā muzejs nodega. Bārnums to atjaunoja, bet 1868.gadā tas vēlreiz nodega, un viņš izrādes pārtrauca. Taču 1872.gadā šovu rīkotājs nodibināja čeļojošo cirku "P. T. Barnum's Grand Travelling Museum, Menagerie, Caravan & Hippodrome", kas pa dzelzceļu apceļoja visu ASV. 1881.gadā Bārnuma cirks apvienojās ar Džeimsa Antonija Beilija cirku. 1907.gadā to pārdeva brāļiem RInglingiem.
Džoisa Heta. Džoisai Hetai nebija nekādu kroplību. Tikai viņa bija ļoti veca, un tieši to jaunajam F. T. Bārnumam vajadzēja. Bārnums veco, aklo un paralizēto verdzeni vārdā Džoisu Hetu nopirka 1834.gadā. Bārnums aizveda verdzeni uz Ņujorku un, izgudrojis fantastisku stāstu, demonstrēja viņu kā Džordža Vašingtona 161 gadu veco aukli. Džoisa Heta nospēlēja visu precīzi, kā bija mācījusies, sieviete dziedāja šūpuļdziesmas un stāstīja garus stāstus par "mazo, mīļo Džordžu". Pēc viņas nāves ārsts veica autopsiju un apliecināja, ka Heta nebija vecāka par 80 gadiem.
Čangs un Engs Bankeri. Jēdziens "Siāmas dvīņi" radies brāļu Čanga un Enga Bankeru dēļ. Ar krūšu kaulu saaugušie dvīņi piedzima un uzauga Siāmā (mūsdienās Taizeme), bet vēlāk kļuva par pasaules zvaigznēm, piedaloties dīvaiņu šovos. Kļuvuši turīgi brāļi Bankeri iegādājās zemes īpašumus un vergus Amerikā un centās veidot normālu dzīvi. Viņi apņēma sievas - divas māsas - un audzināja bērnus: Čangam bija 10 atvases, Engam - 11. Čangs un Engs nomira 1874.gadā ar dažu stundu starpību. Autopsija atklāja, ka viņus abus nebija iespējams atdalīt tā, lai abi izdzīvotu.
Šlicijs. Šlicijs piedzima kā Saimons Metzs 1890.gada 10.septembrī ( vai 1901.gadā). Viņš cieta no mikrocefālijas - patoloģijas, kuras raksturīgākā iezīme ir mazs galvaskauss un smadzenes. Šādus cilvēkus dīvaiņu šovos mēdza dēvēt par kniepadatu galvām vai acteku bērniem. Šlicijs bija slavenākais no tiem. 122 cm garā vīrieša garīgās attīstības līmenis atbilda trīs gadus vecam bērnam. Viņš runāja tikai atsevišķus vārdus un valkāja autiņus, taču Šlicijam patika būt uzmanības centrā, tādēļ cirka dzīve bija viņam piemērota. Tiesa, citas izvēles puisim nebija. Neviens nezina kur viņš ir dzimis un kas ir viņa vecāki. Vēl zīdaiņa vecumā Šliciju atdeva ceļojošam cirkam, kur priekšnieki un kolēgi uzņēmās viņa aizbildņa lomu. Šlicijs filmējās arī vairākās filmās, no tām pazīstamākā ir 1932.gada filma Freaks (Dīvaiņi). Viņš nomira no bronhpneimonijas 1971.gadā.
Krao Farini (Darvina trūkstošais ķēdes posms). Katrā sevi cienošā dīvaiņu šovā uz afišām vajadzēja būt vismaz vienai bārdainai dāmai vai matainam cilvēkam-zvēram. Šādu slavenību vidū bija arī mazā bārdainā meitene Krao ar iesauku Darwins Missing Link (Darvina trūkstošais ķēdes posms). Krao piedzima ar hipertrihozi jeb pastiprinātu sejas un ķermeņa apmatojumu. Kā jau Bārnums to mēdza darīt, viņš nekaunīgi meloja par mazās Krao izcelsmi. Viņš paziņoja, ka matiem noaugusī meitene ir Darvina trūkstošais ķēdes posms starp pērtiķi un cilvēku, kuras sagūstīšanas laikā Āfrikā dzīvības zaudējuši desmit vīri. Patiesībā meitene nāca no Laosas, kur viņas māte strādāja galmā. Šādi meli Bārnumam nesa miljonus. Publika plūda straumēm, lai redzētu mežonīgo "Gorillas meiteni".
Jo-Jo. Arī matainais "suņuzēns" Jo-Jo nebija mežonis no Krievijas mežiem, kā to apgalvoja uz pārspīlējumiem kārais Bārnums. Jo-Jo īstais vārds bija Fjodors Jevtiščevs un viņš piedzima 1868.gadā Sanktpēterburgā. Arī Fjodors sirga ar hipertrihozi, kas izraisīja apamtojuma augšanu uz visas sejas. Fjodors bija pazīstams ar savu inteliģentumu un vēso prātu. Viņš runāja krievu, vācu un angļu valodās. Klīda runas, ka viņš mācējis vēl divas valodas. Viņs nomira no pneimonijas 1904.gadā.
Princis Randians. Princis Randians ir dzimis 1871.gadā Britu Gviānā. Viņš piedzima bez ekstremitātēm, viņam nebija ne roku, ne kāju. Viņu sauca dažādos vārdos, piemēram, par Čūsku vīru, Dzīvo torsu un Tārpu. Princis Randians uzstājās vairākos šovos un muzejos, bet lielāko daļu laika pavadīja F. T. Bārnuma cirkā, kur viņš veica pavisam neticamus uzdevumus. Viņš rakstīja, gleznoja, skuvās un pat tina cigaretes, izmantojot savu muti. Viņš tās prata arī aizdedzināt. Randians bija īpašs cilvēks ar daudziem talantiem. Viņam piemita laba humora izjūta, un viņš prata sarunāties 5 valodās.
Cilvēks skelets - Aizeks U. Sprags. 1841.gada 21.maijā dzimušais Aizeks U. Sprags dzīvoja kā normāls bērns līdz 12 gadu vecumam, kad noslēpumaini sāka zaudēt svaru. Svara zaudēšana turpinājās arī pieaugušā gados, un viņš bija zaudējis tik daudz svara, ka nevarēja vairs strādāt. Par laimi 1865.gadā rīkotājs pamanīja viņu kādā karnivālā un piedāvāja viņam par samaksu doties ekskursijās ar viņiem. Sprags sākotnēji piedāvājumu noraidīja, bet vēlāk piekrita. Viņš tika nodēvēts par cilvēku skeletu un kļuva tik populārs, ka viņš drīz pievienojās Bārnuma amerikāņu muzejam. 44 gadu vecumā viņš bija 168 centimetrus garš un svēra 19 kilogramus. Spragam, lai izdzīvotu bija pastāvīgi jāēd. Spraga slimība nekad nav tikusi identificēta, lai gan tiek uzskatīts, ka viņš cieta no smagas formas muskuļu atrofijas.
Borneo mežoņi. Borneo mežoņi bija divi brāļi: Hirams un Bārnijs Deivisi, kuriem piemita neiedomājams spēks par spīti tam, ka abi bija garīgi atpalikuši, svēra nedaudz virs 20 kilogramiem un bija 102 centimetru gari. Brāļi iesaistījās izklaides biznesā 1850.gadā un uzreiz guva panākumus. Abi brāļi izrādēs cilāja lielus smagumus un arī skatītājus. Izrādēs viņi piedalījās līdz Hirama nāvei 1905.gadā. Bārnijs nomira 1912.gadā.
"Nāra" no Fidži. Ne visi Bārnuma cirka zvaigznes bija cilvēki vai dzīvas būtnes. Viens no objektiem, ar ko Bārnums vilināja skatītājus, bija "nāra" no Fidži, darināta no papjēmašē, izbāztas zivs un pērtiķa galvaskausa.