Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
405

Viņš bija itāļu zinātnieks fiziķis-teorētiķis, kurš pirms savas pazušanas 1938. g. nodarbojās ar neitrīno masas pētījumiem. Pirms tam viņš bija nodarbojies ar spektometrijas jautājumiem un piedalījies lēno neitronu atklāšanā. Šis atklājums padarīja iespējamu atombumbas izgudrošanu. Daudzi viņa pētījumi palika nepublicēti viņa dzīves laikā, bet pateicoties tieši viņa atomu spektroskopijas un relativitātes pētījumiem tika radīts Majorana vienādojums, kas apraksta kvantu fizikā daļinu uzvedību. Tāpat ir arī Majorana fermions un Majorana masa. Varētu pieļaut, ka šie atklājumi ir nodrošinājuši viņam vispasaules slavu, bet tas tā gluži nav. Tas, kāpēc par viņu runā un raksta, ir viņa pazušanas mistērija. Lai arī tas notika tālajā 1938.g., šī joprojām ir neatklāta mistērija, kas ir radījusi daudzus pieļāvumus, taču bez konkrētiem pierādījumiem par labu vienai vai otrai teorijai, tie tā arī ir palikuši tikai pieļāvumi. Kā esot izteicis kāds no viņa laikabiedriem, tad Majorana esot bijis pietiekami gudrs, lai viņu nevarētu atrast. Tas viņam patiešām izdevās!

Varbūt izskaidrojums viņa... Autors: Lestets Ettore Majorana - vai pirmais ceļotājs laikā?
1.

Varbūt izskaidrojums viņa vēlmei pazust ir meklējams tā laika Eiropā. Kamēr ASV mocījās ar Lielās Depresijas sekām, Eiropā pie varas nonāca Hitlers un pasauli kopumā pārņēma autoritārie režīmi, kas gatavajos karam un tam bija nepieciešami ieroči. Diemžēl fizikas atklājumu tumšā puse ir to izmantošana ieroču izgatavošanā. Katrā ziņā tā nebija nejauša pazušana, jo viņš bija atstāja zīmīti. 

"Dārgais Karrelli,

Esmu pieņēmis lēmumu, no kura vairs nevar izvairīties. Tajā it nemaz nav egoisma, bet es saprotu kādas nepatikšanas tev un studentiem izsauks mana pazušana. Arī par šo es prasu tavu piedošanu, it īpaši par uzticības, draudzības un pēdējo mēnešu simpātiju nodošanu. Es prasu tev atgādināt man par visiem tiem, ar ko es iepazinos tavā Institūtā, īpaši Sciuti: es glābāšu atmiņas par viņiem visiem vismaz līdz 23.00 šovakar, iespējams, arī vēlāk. " 

Iespējams kanbsptā bija... Autors: Lestets Ettore Majorana - vai pirmais ceļotājs laikā?
2.

Iespējams, ka tā bija vienkārši pašnāvība? Drīzāk jau labi plānot pazušana, jo pirms tam viņš bija iztukšojis savu bankas kontu. Tomēr neskatoties uz to gadu desmitiem pazušana bija tikai nepierādīta teorija līdz 2008. g., kad uz itāļu raidījuma Chi l’ha visto  ēteru piezvanīja kāds skatītājs, kurš apgalvoja, ka 1955.g. esot saticis Majorana Karakasā, Venecuēlā. Viņš esot bijis kautrīgs cilvēks, kurš dzīvojis sava darba dēļ, Viņš esot kategoriski atteicies fotografēties, bet vienu bildi zvanītājam esot izdevies iegūt kā sava veidu šantāžu. Tā kā viņš esot aizdevis 150 bolivārus, tad esot sanācis ieģūt bildi, ko aizsūtīt savai ģimenei.

Carabinieri Itālijas... Autors: Lestets Ettore Majorana - vai pirmais ceļotājs laikā?
3.

Carabinieri, Itālijas militārā policija, veica fotogrāfijas analīzi, kas norādīja uz specifisku punktu sakritībām ar Majorana agrākajām fotogrāfijām. 

Visbeidzot 2015.g. februārī Romas Advokātu birojs izdeva oficiālu paziņojumu, ka Majorana esot devies uz Dienvidameriku, kur brīvprātīgi dzīvojis līdz savai nāvei. Viņš tur esot strādājis ar par inženieri. Labs paziņojums, bet tas rada savukārt virkni citu neatbildētu jautājumu. Kādu inženiera darbu viņš varēja veikt? Ģenialitātes ziņā viņu salīdzināja ar Ņūtonu un Einšteinu. Iespējams, ka viņam bija garīga krīze un viņš patiešām vēlējās pazust un dzīvot vietā, kur neviens viņu nepazīst. Vielu sazvērestības teorijām rada arī tas, ka viņa izvēlētā dzīvesvieta kļuva par slavenu vietu, kur slēpties nacistiem pēc 2. pasaules kara. Kā vēl viena, bet ne pēdējā teorija esot, ka Majorana ceļoja laikā, jo 1955.g. fotogrāfija neuzrāda nekādas novecošanas pazīmes. Kā nekā viņa teorētiski pētītais Majorana fermions satur matēriju un viņa paša antimatēriju. Tas padarītu iespējamu kvantu datoru un, iespējams, arī ko citu. 

0
405
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [13]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KAIZER avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoks
  KAIZER 21.02.17 11:38  
7
0
Pārlasi tekstu un pielabo kļūdas...nu tas tā. Katrā ziņā interesanta tēma. Varbūt Tu vari paturpināt un taisīt vēl rakstus par šo tēmu?! ++
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 21.02.17 17:23
6
0

Ļoti līdzīgi cilvēki pasaulē nav nekāds retums.

Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 21.02.17 16:17
3
0

Interesants raksts, bet clickbait virsraksts.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 21.02.17 12:07  
3
0
atbildot uz KAIZER komentāru " Pārlasi tekstu un pielabo kļūdas...nu t... "Rakstus var taisīt, bet nav zināms cik daudz īstas informācijas ir netā
dundundun1 avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  dundundun1 21.02.17 09:43
3
0

sanāk ka tagad ikviens cilvēks {{ kurš ir atradies kustībā vai atradies tuvāk zemes gravitācijas centram pieņemot ka zemes virsmas bedre ir konstants }} relatīvi hipotēziskam cilvēkam, kurš būtu savu dzīvi nodzīvojis nekustībā, ir ceļojis uz kādu agrāku nākotni, right? protams novirze ir manāma tikai uz tiem atom-pulksteņiem. lestet?

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 21.02.17 09:46
2
0

atbildot uz dundundun1 komentāru " sanāk ka tagad ikviens cilvēks {{ kurš ... " Jā, tā sanāk

Sulfāts avatars
Medaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  Sulfāts 24.02.17 01:09
1
0

ceļojums laikā ir par 99.99utt neiespējams. tas ir tāpēc, ka "laiks" neeksistē. vienīgais variants, kurā tas ir iespējams, ir "aprēķinu" veidā. to var salīdzināt ar to, kad cilvēks iztēlē simulē kādu notikumu. šada simulācija dažiem cilvēkiem padodās tik labi, ka viņi paši nav spējīgi to atšķirt no realitātes.

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Duraks recidivistsMedaļa Mēris
  SAMSS 21.02.17 20:47
0
0

  

ķesters avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa TestētājsMedaļa Students
  ķesters 21.02.17 20:11
0
0

Garda lasāmviela

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 21.02.17 16:59
0
0

Interesanti.   

dundundun1 avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  dundundun1 21.02.17 10:22
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " Škiet, ka laiks ir kaut kas subjektīvs, kas v... " yeah tapec fizika laikam tik augstu novērtē savas konstantes, izradas bez nozīmīgās atomu uzbūves ir daudz citi spēki kā temperatūra, radioviļņi, gaisma (futonu līmenī) un tad vēl gravitācija, kura izrādās ne tikai pievelk pati sevi, bet arī ieliec laiku, kas pirms tam bija neiedomājami. velns zin kā Einsšteins ar to nāca klajā, jāpaskatās sīkāk

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 21.02.17 09:59
0
0

atbildot uz dundundun1 komentāru "cool, es rakstiju arī šeit bet wifi man nedeva ... " Škiet, ka laiks ir kaut kas subjektīvs, kas varētu būt labs iemesls, kāpēc to ir tik grūti aprakstīt un iztēloties

dundundun1 avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa PamatskolnieksMedaļa Dienas joks
  dundundun1 21.02.17 09:50
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " Jā, tā sanāk "

cool, es rakstiju arī šeit bet wifi man nedeva skaidrību