1965. g. ASV bija 22 500 datori, no kuriem mazākais svēra gandrīz 27 kg! Valdība tērēja miljardiem dolāru datoru ieviešanai un ASV datoru ražošanā tika nodarbināti ap 650 000 cilvēku, bet tajā pašā laikā citas industrija sāka zaudēt darbavietas, jo tās aizstāja automatizācija un datori.
Kā tika uzsvērts, tad bez datoriem nevarētu iztikt. Uz 1970. g. banku darba apjoms pieaugšot tik ļoti, ka tad vajadzētu noalgot visas sievietes vecumā no 21 līdz 45 gadiem.
Atceramies, ka tie bija 60-tie gadi (tehnoromantisms un eiforija par progresu), žurnāls "TIME" publicēja savus paredzējumus par to, kāda būs nākotne kopā ar datoriem. Tika apgalvots, ka ar laiku cilvēku darbu aizstāšot datori un cilvēkiem būšot vairak brīva laika, lai varētu nodoties pašizaugsmei, līdzīgi kā senie grieķi to iedomājās. "TIME" rakstīja "Vergi, modernajā helēnisma pariodā, būs datori"
Ar tā laika datoriem nav grūti iztēloties, ka tie tiešām kļūst par vergiem, bet mūsdienas jau vairāk sliecas uz to, ka cilvēkus paverdzinās datori, un vienkārši atņems darbus, atstājot cilvēkus bez iztikas un kur nu vēl pašizaugsmes.
"TIME" nekļūdījās pasakot, ka datori informācijas izmantošanai kļūs tik pat pieejami kā telefoni, tomēr kopējais uzskats, ka tas ļaus mazāk strādāt, ir bijis ļoti neatbilstošs. Datori ir radījuši vairāk darba un tas ir palicis krietni sarežģītāks.