5 skaisti, bet ļoti indīgi dzīvnieki.
Daiļie slepkavas2
Zilriņķainais astoņkājis (Blue-ringed octopus) dzīvo Atlantijas un Indijas okeānos no Japānas līdz Austrālijai. Tie ir vieni no indīgākajiem ūdens dzīvniekiem. Astoņkājis ir 12 – 20 centimetrus garš. To indei nav pretindes. Inde ir 1200 spēcīgāka par cianīdu. Šāds neliels astoņkājis pāris minūtēs spēj nogalināt 26 cilvēkus. To dzēliens ir neliels un bieži vien pa nesāp, tādēļ upuri to, ka ir sadzelti, bieži vien saprot tikai tad, kad sāk apstāties elpošana un sākas paralīze.
Pfeffera ekstravagantās sēpijas (Pfeffer's flamboyant cuttlefish/Metasepia pfefferi) dzīvo Indijas un Atlantijas okeānā. Aptuveni 8 centimetrus garas. Tās ir tikpat indīgas, cik zilriņķainie astoņkāji, tikai krietni mazākas. Šī ir vienīgā indīgā sēpija pasaulē. Šī dzīvnieka pati miesa, muskuļi satur indi. Inde nelīdzinās nevienai līdz šim zināmajai indei.
Indīgās šautriņvardes (Poison dart frogs). Šīm aptuveni 5 centimetrus garajām vardītēm ir pietiekami indes, lai spētu nogalināt 10 pieaugušus vīriešus. Nosaukums radies tādēļ, ka vietējie (Kolumbijas pamatiedzīvotāji) jau gadsimtiem ilgi šīs vardes indi izmanto medībās (iemērcē bultas indē un medī). Tās savu indi iegūst no augiem un dzīvniekiem, ko pašas lieto uzturā. Arī no šo varžu indes ir iespējams iegūt pretsāpju līdzekli, kurš ir 200 reižu spēcīgāks par morfiju.
Neticami spēcīgā ģeogrāfiskā konusgliemeža (Geographic Cone snail) inde spēj paralizēt acumirklī, lai upuris nespētu aizbēgt un nomirt kaut kur citur. Tie dzīvo Indijas un Klusajā okeānā. Šo gliemežu čaula var sasniegt 15 centimetru garumu. Par šiem gliemežiem ir svarīgi zināt tādēļ, ka tiem ir ļoti skaista čaula, kuru kāro iegūt gan kolekcionāri, gan vienkārši tūristi. Tieši šī ir indīgākā no visām 500 zināmajām konusgliemežu sugām. Šie gliemeži savu indi upurī ievada caur harpūnveida orgānu. Pretinde nav izgudrota, jo šī gliemeža inde sastāv no vairākām sarežģītām indēm. Patlaban ir iespējams tikai uzturēt sadzelto dzīvu tik ilgi, kamēr inde atstāj organismu. Ironiski, ka tajā visā gliemeža indes kokteilī atrodamas arī ļoti spēcīgas pretsāpju zāles, kuras, atdalītas no šī nāvējošā kokteiļa, varētu būt aptuveni 10 000 reižu spēcīgākas par morfiju, turklāt neizraisītu tādu atkarību un blakusparādības kā morfijs.
Koraļļčūska (Coral snake) ir viena no indīgākajām čūskām Ziemeļamerikā. Labā ziņa ir tāda, ka tās gadā sakož aptuveni 15-25 cilvēkus, jo pārsvarā dzīvo mazapdzīvotās vietās. Tās ir bailīgas, tāpēc principā vienmēr centīsies aizbēgt. Ja tas neizdodas, tad tās mēģinās iedzelt. Koraļļčūskai ir salīdzinoši īsi zobi, tāpēc tie nespēj izurbties cauri biezam ādas apģērbam. Tomēr, ja čūska ar zobiem ir kaut vai ieskrāpējusi, nekavējoties jāmeklē ārsts, jo indes sastāvā ir viela, kura paralizē elpošanas sistēmu. Sliktā ziņa: tā kā sakošanas gadījumi ir tik reti, tad pretindi vairs principā neražo.