Mākslīgie plūdi jau Otrā Pasaules kara laikā
1941. gada nogalē, kad vācu vermahta karaspēks bija pietuvinājies gandrīz līdz Maskavas pirmajām mājām, tad pirms kara būvētajā Istricas ūdenskrātuvē (kas atradās netālu no PSRS galvaspilsētas) tika uzspridzināts aizsargdambis. Radās 12 metru augsts ūdens valnis, kas ne tikai skaloja uzbrūkošā fašistu karaspēka kaujas mašīnas, bet arī iznīcināja daudzus ciemas šīs upes apkaimē. Vācu zaldāti bija šokēti par šādu Staļina (pēc ģenerālisimusa pavēles dambis tika uzspridzināts) rīcību, kur bojā gāja ne tikai ienaidnieka kaujinieki, bet arī mierīgie iedzīvotāji. Nav tieši pieradījumi, bet ir versija - tieši šāda rīcība esot apturējusi vermahta virzību uz Maskavu. Sarkanā armija ieguva laiku pārgrupēties, pēc tam tika veikts prettrieciens, vācieši tika atsviesti vairākus simtus kilometrus prom no Maskavas priekšpilsētām. Par šo notikumu daudz liecības nav saglabājušās.
Dažsus gadus vēlāk, kad PSRS karaspēks 1945. gada aprīlī jau bija Berlīnē, tad Hitlers kā vienu no pēdējām pavēlem deva rīkojumu atvērt pazemes slūžas Šprē upē, līdz ar to appludinot metro līnijas zem pilsētas. Šādi tika cerēts kaut uz brīdi aizkavēt sarkanarmiešu virzību. Nežēlīgās rīcības dēļ gāja bojā daudzi mierīgie iedzīvotāji, kuri metro līnijas izmantoja kā patvērumu no virszemes kaujām.
Saharova plāns noslīcināt Amerikas Savienotās valstis
Andrejs Saharovs, kurš vēlāk kļuva par disidentu un ieguva Nobeļa prēmiju par darbošanos miera labā, savulaik ņēma aktīvu dalību PSRS ūdeņraža bumbas izmēginājumos Semipalatinskas poligona un Novaja Zemļa salā. To tagad zina visi. Bet daudz mazāk zināms par Sakarova plānu pie ASV piekrastes uzpridzināt rindu lieljaudas (kodol-) lādiņus, tas ļautu rasties vairāku desmitu augstiem uzplūda viļņiem. Kas radītu cunami efektus, un ASV piekrastes ekonomika ciestu zaudējumus. Pret šādiem viļņiem praktiski nav aizsardzība, un šādi varētu iznīcināt gan Ņujorku, gan Losandželosu vai kādu citu ASV okeāna piekrastes pilsētu.
Jau 1970. gadā divas padomju zemūdenes veiksmīgi ielavījās Ņujorkas ostas teritorijā un nogūlās uz grunts, kur šādā stāvoklī pavadīja divus mēnešus. Pagaidām tas bija eksperiments, lai saprastu - vai tās tiks pamanītas vai nē. ASV krasta apsardze tās nepamanīja. Un tamdēļ tika veikti priekšdarbi, lai sagatavotu speciālas (bez ekipāžas) zemūdenes, kuras varētu pielādēt ar kodolieročiem. Kuri pēc detonēšanas radītu ap 100 metru augstu uzplūda vilni. Projekts gan tikai apturēts pēc tam, kad aizvadītā gadsimta astoņdesmitajos gados PSRS un ASV galotņu sanāksmēs tika panākta vienošanās par kodolieroču darbības ierobežošanu.
Projekts "Seal"
Taču arī amerikāņu ģenerāļi pielika prātus tam, lai radītu "cunami mīnu". 1944.-1945. gados Oklendas universitātes profesora Tomasa Liča vadībā tika veikti eksperimenti, kur zem ūdens tika spridzināti dažādas jaudas lādiņi ar mērķi vērot viļņu veidošanos. Eksperimenti tika veikti Jaunkaledonijas piekrastēs. Septiņu mēnešu laikā tika veikti vairāk kā 3700 zemūdens sprādzieni, dažas ziņas vēstī - ka tādējādi izdevās izveidot 10 metru augstus cunami viļņus. Izmēģinājumi tika atzīti tikai par daļēji izdevušajiem, tomēr ASV Jūras spēku ģenerāļi deva zaļo gaismu projekta turpināšanai.
Šo eksperimentu rezultātā tika (gan tikai teorētiski) izstrādāts "cunami bumbas" ierocis, kas bija daudzu (ap 2 miljonu) lādiņu virkne. Kurus vajadzēja saslēgt virknē, noguldīt netālu no ienaidnieka piekrastes līnijā - kas saniedz 8 kilometru garumu. Tos vienlaicīgi uzspridzinot, rastos uzplūda vilnis 10 un vairāk metru augstumā.
Vienlaikus tika veikti ekonomiskie aprēķini, kas lika secināt - šāds ierocis būtu pārāk dārgs un neefektīvs. Un tādu būtu grūti uzstādīt zem pretinieka uguns. Šis ierocis vispirms bija iecerēts karā pret Japānu. Tomēr priekšroka tika dota atomuzbrukumam, kas noslēdzās ar zināmajām Hirosinas un Nagasaki pilsētu atombombardēšanām.
Projekts "Seal" tika atslepenots tikai 1999. gadā, lai gan vēl 1968. gadā ASV Jūras spēku vadība apšaubīja šī ieroča efektivitāti saistībā ar dārdzību un grūto sagatavošanas procesu.