Liepājas Svētās Annas baznīca.
Liepājas Sv. Annas baznīca ir senākais dievnams Liepājā. Pirmo reizi rakstos tas minēts 1508. gadā. Baznīca pēdējo reizi pārbūvēta 19.gs. otrajā pusē, kad Liepājas pilsētas arhitekts Maks Pauls Berāi saņēma pasūtījumu uzbūvēt baznīcas torni no jauna. Annas baznīcā glabājas viens no Latvijas baroka laika kokgriezēju izcilākajiem meistardarbiem – 1697. gadā Nikolasa Sefrensa jaunākā, Ventspils kuģu būvētavas koktēlnieka, darinātais altāris. Baznīcas lepnums ir ērģeles, kuras izgatavojis Liepājas meistars Kārlis Hermanis. 1913. gadā slavenā komponista Alfrēda Kalniņa vadībā iebūvētas lieliskas Walker firmas ērģeles. Annas baznīcas ērģeles ir trešās lielākās Latvijā. Sv. Annas draudzē ir reģistrēti vairāk nekā 800 draudzes locekļi. Draudzes darbība ir plaši izvērsta – svētdienas skola, diakonijas darbs, Bībeles stundas, laulāto vakari un jauniešu vakari. Draudzes namā pieejama bibliotēka ar garīgo literatūru un svētdienas dievkalpojumos atvērts grāmatu galds ar kristīgo literatūru un atribūtiku.
Rundāles pils.
Rundāles pils ir viens no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar pili, staļļiem un parku. Tas paceļas Zemgales līdzenumā, neskartā lauku ainavā, tā saglabājot sākotnējo arhitekta ieceri - centrā visam pāri pils kā valdnieka varenības simbols, no kura alejas aiziet bezgalībā.
Pils īpašo vērtību nosaka arī telpu vienotā mākslinieciskās apdare, veidojumi un gleznojumi ir laika zoba bojāti, bet tos nav skārušas jaunāku laiku pārbūves un lieli kara laiku postījumi. Pils trīs korpusi ar diviem šķērskorpusiem un vārtiem veido noslēgtu goda pagalmu, bet starp pili un pusloka staļļiem veidojas kariešu pagalms. Pils dienvidu pusē atrodas 10 ha liels regulārais baroka parks t.s. “franču dārzs”, kas ar vienojošām alejām pāriet meža parkā, bijušajā medību parkā. Dārzā atrodas dārznieka māja. Visa ansambļa teritorija ir 72 ha un ietver arī daļu no bij. muižas teritorijas ar kroga ēku un dīķi. Kopš 1972. gada pilī darbojas muzejs, kurš vienlaicīgi uzsāka pils restaurācijas un parka atjaunošanas darbus, kas joprojām turpinās.