Armijas talismani ir bijuši dažādu izmēru un sugu dzīvnieki, kas ir palīdzējuši un glābuši daudzas dzīvības. Tie ir bijuši kaķi un suņi, kā arī daudz eksotiskāki dzīvnieki.
1917. g. ASV iesaistījās 1. pasaules karā un 102. kājinieku vienība pievienojās Sabiedroto frontes līnijai Francijā. Kopā ar viņiem Eiropā nonāca arī Bostonas terjers Stubijs, ko īstenībā nelegāli paņēma līdzi kāds no vienības karavīriem. Viņš izrādījās neaizstājams, brīdinot karavīrus par gāzes uzbrukumiem un meklējot ievainotos. Viņš pat noķēra vācu spiegu! Pateicoties tam viņš kļuva par pirmo suni, kas ir saņēmis seržanta pakāpi.
Līdzīgi kā ar Stubiju, cilvēki jau izsenis ir izmantojuši dzīvniekus karā, bet tie ir bijuši tikai kā līdzekļi karadarbībai, taču laika gaitā cilvēki atteicās no dzīvnieku izmantošanas un tie kļuva par talismaniem un kompanjoniem, kas pavadīja vienību, tādējādi uzturot garastāvokli un sniedzot mierinājumu grūtībās. Tādi dzīvnieki bieži vien kļuva par vienības seju un vienojošu emocionalo simbolu.
Šiet būs daži no pašiem neparastākajiem talismaniem.
Armijas talismani4
Lācis Vojteks
Tas bija Sīrijas brūnais lācis, ko poļu vienība nopirka dzelzceļa stacijā Irānā 2. pasaules kara laikā. Lācis ceļoja kopā ar vienību cauri Tuvajiem Austrumiem un Itāliju. Viņš nesa un apsargāja munīciju un pat mācēja salutēt. Pēc kara Vojteks dzīvoja Edinburgas zooloģiskajā dārzā.
Gailis Džeks
Austrālijas armijas 2. divīzijas signālu kompānija nopirka cāli Ēģiptē 1916. g. Viņu nosauca par Džeku. Viņs esot bijis labāks sargs par suni un esot uzbrucis katram svešiniekam, kurš esot ienācis vienības teritorijā.
Seržants Stubijs
Viņu speciāli apmācija, lai viņš varētu brīdināt par piparu gāzes uzbrukumiem un apšaudēm. Tāpat viņš meklēja ievainotos karavīrus mīnu laukos.
Jorkšīras terjers Smoukijs
Amerikāņu karavīri to atrada 2. pasaules kara laikā Jaungvinejā lapsas alā. Viņa kopā ar savu īpašnieku piedalījās daudzās misijās un arī leca ar izpletni. Smoukijs kļuva populārs pēc kara ar piedalīšanos vairākos TV šovos un izklaidēja kara veterānus.
Zilonis Lin Wang
Viņu pieņēma ķīniešu armijas Chiang Kai-shek vienība otrajā Ķīnas-Japānas karā, kas bija daļa no 2. pasaules kara. Viņš darīja nesa baļķus nodrošināja armijai produktu piegādes. Pēc kara viņš pārcēlās uz Taipejas zooloģisko dārzu kā galvenā tā atrakcija.
Bruņurupucis Timotijs
Britu jūrnieki to atrada uz kāda portugāļu kuģa 1854. g. Tajā laikā īsti nemācēja atšķirt bruņurupuču dzimumu, tāpēc viņu nosauca par Timotiju, lai arī izrādījās, ka tā ir viņa. Viņa piedalījās Krimas karā un kalpoja uz vairākiem britu kuģiem līdz 1892. g. Pēc tam viņa nodzīvoja Devonā līdz 2004. g.
Lācis Vinnijs
Viņa bija Kanādas armijas talismans 1. pasaules kara laikā. Lāci nopirka veterinārsts Harijs Koleborns dzelceļa stacijā. Pēc kara viņa pārcēlas uz Londonas zooparku, kur kalpoja par iedvesmas avotu A. A. Milne - Vinnija Pūka autoram.
Lidojošais kuskuss Ferdijs
Vinš bija Austrālijas armijas talismans 2. pasaules kara laikā. Šo mazo somaini no Baturstas salas nejauši atnesa viens no oficieriem. Ferdijs lietoja alkoholu, bet pārstāja dzert pēc iekrišanas alus krūzē.
Nils Olavs
Tā sauc Norvēģijas karaļa gvardes pingvīnus, kas dzīvo Edinburgas zooparkā. Gvarde pirmo reizi par savu talismanu izvēlējās pingvīnu 1972. g. Tradīcija iegājās un katru reizi gvardei apmeklējot pilsētu, pingvīns tiek aicināts pārbaudīt vienības. Bildē redzamais Nils Olavs III tika iecelts par bruņinieku 2008. g.
Tafijs IV
Tafijs IV bija velsiešu pulka talismans kopš 1906. g. Āzis piedzīvoja 1. pasaules karu un pārdzīvoja Ipras pirmo kauju. Par savu dienestu viņu apbalvoja ar medaļu un viņš nomira 1915. g. Francijā.