ASV , šobrīd sēž aiz restēm 2.260.000 cilvēku. ASV ir vislielākais procents cietumnieku pret kopeju iedzīvotāju skaitu. Tādēļ,ASV arī ieņem pirmo vietu pasaulē ar lielāko ieslodzīto skaitu. Valstij šie ieslodzītie izmaksā ļoti dārgi. Nodokļu maksātāji uz viņiem iztērē 68 miljardus dolāru gadā.Diemžēl,ieslodzīto arī nekļūst mazāk,bet tikai palielinās un viņiem par vairs nepietiek vietas cietumos. Šāda problēma visizplatītāk ir Teksasā,Kalifornijā,Arizonā un daudzos citos štatos. Narkotiku karš 1980.gadā palielināja ieslodzīto daudzumu 4 reizes vairāk. Pārapdzīvotība ir radījusi vardarbības līmeņa pieaugumu un ieslodzīto dzīves kvalitāti cietumos.
1)Vidējais sods ir palielināts līdz 3 gadiem,par vidēji smagu noziegumu. Tas ir par deviņiem mēnešiem ilgāk,nekā tas bija 1990.gadā.
2)48% ieslodzīto sēž par norkotikām.
3)Pēc ekspertu domām,ja valsts un federālais cietums atbrīvotu pusi no saviem likumpārkāpējiem,kuri nav veikuši vardarbīgas darbības,tad tā ietaupītu gandrīz 17 miljardus dolāru gadā. Bet jautājums - vai sabiedrība tam ir gatava?
4)Ne vienmēr cietumos notiek dažādi trakumi! Lielākā daļa ieslodzīto parasti savu laiku pavada strādājot no rītiem - gatavojot ēst,tīrot vai savācot atkritumus.
5)Ieslodzītie cietumā parasti saņem stundu laika pirms vakariņām - pastaigai cietuma pagalmā,TV skatīšanai,socializācijai vai zvanam uz mājām.
6)Dažos cietumos ieslodzīti var iegūt izglītību,vai iziet kursus,lai atbrīvotos no narkotikām vai citām atkarībām.
7)Būsim godīgi - cietums ir ne visai patīkama vieta. 2006.gadā,pētijuma rezultātā konstatēts,ka pusei no visiem ieslodzītajiem ir garīgās veselības problēmas.
8)Aptuveni 10% ieslodzīto tika izvaroti,uzturēšanās laikā aiz restēm.
9)Ieslodzītie bieži pievienojas cietuma bandām,nevis tāpēc,ka paši to vēlas,bet gan tāpēc,ka vēlme ir izdzīvot.