Lai gan mūsdienās var atklāt pat to, ko cilvēks, kurš nomira pirms 1000 gadiem, ēda dienu pirms savas nāves, tomēr ir lietas un vietas, kurām skaidrojumi nav atrast vēl šobaltdien.
Lai gan mūsdienās var atklāt pat to, ko cilvēks, kurš nomira pirms 1000 gadiem, ēda dienu pirms savas nāves, tomēr ir lietas un vietas, kurām skaidrojumi nav atrast vēl šobaltdien.
© AlejandroLinaresGarcia © Wolfgang Sauber
Sarkanās karalienes kapenes Meksikā
1994. gadā arheologi atrada kapenes Palenkē. Šajās kapenēs viņi uzgāja zārku, kurā atradās sievietes mirstīgās atliekas, kas bija apbērtas ar sarkanu pulveri. Uz sievietes galvaskausa atradās arī diadēma un fragmenti no bēru maskas.
Šis atradums ir neskaidrs, jo tikai vīrieši tika godināti ar šāda veida apglabāšanu pēc nāves. Sievietēm parasti zārkos netika liktas dārglietas un rotas.
La Venta vīrietis, Meksika, 1947. gads
Šajā attēlā redzami arheologi, kuri pēta milzīgo Olmeka akmens galvu. Kopā tika atrasts 17 galvas, un rezultātā radās daudzi jautājumi, uz kuriem atbildes rast ir grūti: Kā cilvēki toreiz varēja izveidot tik milzīgas akmens statujas? Kādus instrumentus viņi izmantoja? Kā viņi tās pārvietoja? Un kāpēc viņiem bija nepieciešamība pēc tik lielām un smagām statujām?
© perfectlyrics/imgur.com © perfectlyrics/imgur.com
1873. gada Vinčestra šautene
Šī Vinčestra šautene tika atrasta pie atslieta pret koku Nacionālajā parkā, kas atrodas Jūtas štatā, ASV. Arheologus pārsteidza fakts, ka vairāk kā 100 gadu laikā neviens nebija paņēmis šo šauteni.
Pazudusī pilsēta Kalahari tuksnesī, kas atrodas Dienvidāfrikā
1885. gadā ceļotājs un izgudrotājs Viljams Leonards Hants savos pierakstos izveidoja aprakstu par kādu mistisku pilsētu, kuru viņš atklāja tuksnesī. Vēlāk arī viņš sarakstīja grāmatu, kurā sīki aprakstīja visu, ko redzēja un atcerējās no šīs mistiskās vietas.
2016. gada ekspedīcijas laikā beidzot tika atrasta vieta, kuru aprakstīja Hants, bet profesionāļi joprojām apšauba to, vai šīs sienas ir īstas vai nē.
Pastāv versija, ka Aleksandra Lielā mirstīgās atliekas tika ievietotas zelta zārkā, nosūtīts uz Memfisu un tad uz Aleksandriju, kur tas pazuda.
Vēlāk parādījās ziņas, ka Aleksandra zārks ir atrasts Libānā, bet drīz vien atklājās, ka tas ir Sidonas karalis.
2014. gadā centrālajā Maķedonijā tika uziets skelets. Zinātnieki ir izvirzījuši varbūtību, ka tas iespējams ir Aleksandra. Šo versiju var apstiprināt vai noraidīt tikai un vienīgi DNS tests.
Ar katru gadu arvien vairāk un vairāk tūristus piesaista Kolumbijas pilsēta Sanbernardo, un iemesls tam ir tāds, ka tur slēpjas kaut kas tāds, ko pat zinātnieki nespēj izskaidrot.
1957. gadā vietējā kapsēta applūda un cilvēkiem nācās izvākt savu piederīgo mirušās atliekas. Strādnieki bija šokēti, kad ieraudzīja to, ka daži līķi bija kaut kādā veidā dabīgi mumificējušies savos zārkos.
Vietējie iedzīvotāji apgalvo, ka iemesls tam varētu būt īpašā diēta, ko vietējie ļaudis ir ieturējuši gadiem, bet tas tāpat neizskaidro to, kāpēc apģērbs ir saglabājies ļoti labā stāvoklī.
© SashaCoachman © SashaCoachman
Daži pētnieki uzskata, ka šīs kapenes tika uzskatītas par piemiņas vietu kādam nezināmam tā laika varonim. Pētnieki strādā, lai atklātu šīs vietas patieso būtību vēl pat šodien.
Būt par arheologu, šķiet, ir ļoti interesanti. Bet tikai tajos brīžos, kad kaut ko atrodi un pēti. Pārējā laikā vienkārši jūties kā mazs bērns, kurš rokas pa smilšu kasti