Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
14
890

Lai gan cilvēki šajā sarakstā ir pelnījuši, ka viņus dēvē par briesmoņiem, katrs no viņiem ir paveicis arī dažas labas lietas - dažas no tām joprojām ietekmē mūsu dzīves mūsdienās.

Josifs Staļins dubultoja... Autors: Testu vecis 5 lieliskas lietas, ko paveica vēstures lielākie briesmoņi
1. Josifs Staļins dubultoja Krievijas vidējo dzīves ilgumu. Josifs Staļins valdīja ar dzelzs dūri, kas terorizēja Krieviju. Dzīvei Staļina laikā, kā statistika liecina, vajadzēja būt nežēlīgai un īsai. Realitātē, tomēr, bija tieši pretēji. Staļina laikā, Krievijas vidējais dzīves ilgums pieauga no 32 līdz 68 gadiem. Pirms komunistu revolūcijas, Krievijas iedzīvotāji dzīvoja briesmīgu, zemnieku dzīvesveidu. Staļins spēlēja lielu lomu, lai dabūtu viņus no tā ārā. Viņš ieviesa virkni piecgadu plānu, kas darīja brīnumus. Staļina laikā, nodarbinātība dubultojās, rūpnieciskā ražošana pieauga par 40%, un valsts piedzīvoja ikgadējo pieauguma tempu 18%. Bezmaksas veselības aprūpe un izglītība tika piešķirta visiem, un slimību izraisītas nāves samazinājās līdz rekordzemam līmenim.
Pāvests Aleksandrs VI... Autors: Testu vecis 5 lieliskas lietas, ko paveica vēstures lielākie briesmoņi
2.

Pāvests Aleksandrs VI izglāba tūkstošiem ebreju. Pāvests Aleksandrs VI vēsturē iegājis kā ļaunais pāvests. Viņš bija Bordžu mājas patriarhs, šī bēdīgi slavenā ģimene pazīstama ar savām hedoniskajām orģijām, vardarbīgo cietsirdību, un Aleksandra VI pāvesta varas ļaunprātīgu izmantošanu. Tomēr, priekš ebreju bēgļiem, Aleksandrs VI bija varonis. 1492.gadā, kad ebreji tika izraidīti no Spānijas, 9 tūkstoši badā mirstoši un trimdā izsūtīti cilvēki bija ceļā uz Pāvesta valstīm. Lai gan citi ebrejus bija atraidījuši un pazemojuši, Aleksandrs VI aicināja tos iekšā un piešķīra tiem aizsardzību un reliģisko brīvību. Citi spēki darīja visu iespējamo, lai pāvests mainītu savu nostāju. Tomēr, Aleksandrs VI turēja ebrejus drošībā savā aprūpē. Tiek uzskatīts, ka šādi viņš rīkojās, jo gribēja sadusmot Spāniju. Lai arī kādi bija viņa motīvi, tūkstošiem cilvēku bija mūžam pateicīgi Bordžām.

Nacisti bija milzīgi... Autors: Testu vecis 5 lieliskas lietas, ko paveica vēstures lielākie briesmoņi
3.

Nacisti bija milzīgi dzīvnieku tiesību aizstāvji. Nacisti bija pārsteidzoši labvēlīgi pret dzīvniekiem. Iespējams, esat dzirdējuši, ka Ādolfs Hitlers bija veģetārietis. Kā izrādās, arī propagandas ministrs Jozefs Gēbelss bija liels dzīvnieku mīlis, un lai izbeigtu dzīvnieku ciešanas, viņš nāca klajā ar pārsteidzoši humāniem likumiem, kas joprojām ietekmē to kā pret dzīvniekiem izturamies mūsdienās. Nacisti pieņēma vairākus likumus, lai padarītu dzīvnieku nāves pēc iespējas nesāpīgākas. Viņi diktēja īpašus veidus, kā tiek sagatavoti omāri un krabji, lai samazinātu to ciešanas un izveidoja virkni noteikumu par to, kā tiek nokauti lopi. Viņi bija arī pirmā valdība, kas aizliedza vivisekciju, dzīvnieku preparēšanu pētniecības nolūkos. Mūsdienās šī prakse tiek strikti kontrolēta vairumā pasaules attīstīto valstu-sociālā pārmaiņa par kuru mums jāpateicas nacistiem. Diemžēl, nacisti neizrādīja tādas pašas simpātijas pret cilvēkiem.

Mao Dzedunsnbspnesa Ķīnai... Autors: Testu vecis 5 lieliskas lietas, ko paveica vēstures lielākie briesmoņi
4.

Mao Dzeduns nesa Ķīnai mieru. Mao Dzeduns nogalināja vairāk savus pilsoņus kā jebkurš cits līderis vēsturē. Lielā Lēciena uz priekšu laikā, viņa politika noveda pie 45 miljonu cilvēku nāvēm četru gadu laikā. Bez bada un politiskajām ieslodzīšanām, tomēr, dzīve Mao laikā patiesībā bija daudz mierīgāka kā pirms tam. Pirms Mao, Ķīnas vēsture bija pilna ar vardarbību un brutālitāti. 20.gadsimta sākumā Ķīna ieslīga ta saucamajā Militāristu laikmetā, kad valsts sadalījās militāro gubernatoru kontrolētos reģionos. Gandrīz tajā pašā laikā, kad situācija valstī nomierinājās, notika japāņu iebrukums, un tam karam sekoja vēl viens asiņains civilkarš. Kad Mao nāca pie varas, kari beidzot norimās un kopš tā laika Ķīna nav piedzīvojusi nevienu tāda mēroga karu. Ķīna ir sūtījusi savus kareivjus palīdzēt citām valstīm apspiest dumpīgus reģionus, bet Tautas Republikas izveide atnesa Ķīnai ilgi gaidīto miera ēru.

Sadams Huseins... Autors: Testu vecis 5 lieliskas lietas, ko paveica vēstures lielākie briesmoņi
5.

Sadams Huseins nodrošināja visiem savas valsts iedzīvotājiem izglītību un veselības aprūpi. 21.gadsimta sākumā, Sadams Huseins bija viens no Amerikas lielākajiem ienaidniekiem. Varens, bīstams vīrs, kurš bija paveicis neticamas zvērības, Huseins varēja paveikt arī vēl daudz sliktākas lietas ja vien būtu ticis pie pareizajiem ieročiem. Tomēr, viņš arī investēja savas valsts attīstībā, kas būtiski uzlaboja Irākas ikdienas dzīvi. Sadama laikā, Irākā tika uzceltas iespējams labākās universitātes un slimnīcas visā Arābu pasaulē - un pilnīgi visas bija bezmaksas. Izglītības rādītāji Huseina laikā uzšāvās no 52% uz 80%, tas viss mazāk kā 10 gadu laikā. Protams, visas tās ieslodzīšanas un spīdzināšanas noveda irākiešus pie tā, ka viņi gāza Sadama statujas un svinēja viņa nāvi, tomēr tie, kuri mūsdienās prot lasīt laikrakstus par viņa gāšanu ir jābūt pateicīgiem savam diktatoram par to, ka viņš nodrošināja viņiem iespēju vispār apgūt lasītprasmi.

14
890
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [41]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.10.16 12:59
52
4

Staļina laikā, Krievijas vidējais dzīves ilgums pieauga no 32 līdz 68 gadiem. 

Viņš nāca pie varas 22. gadā. Tad pazuda Ukraina kā valsts, kura tika iekļauta PSRS. Līdz 40. gadam Krievijā - ja jūs zinātu, kādos kvantumos šāva cilvēkus.. nedod dies' kādreiz ko tādu atkārtot.

Latviešu strēlnieki, kuri bija palikuši Krievijā, tika vienkārši nošauti uz aizdomu pamata, iznīdējot visus "aizdomīgos". Tik ļoti nīdēja ārā virsniekus (baltos un sarkanos), ka karam sākoties, lāgā nebija pieredzējušu virsnieku kam komandēt. Tautības veselām rindām izšāva kā "aizdomīgas". 100k poļu - tas kaut kā uzlaboja dzīves ilgumu?

32. gadā - Golodomors Ukrainā  - nenormāli daudz nomirušo/apēsto. 

39.-40. gads - Ziemas karš Somijā - DAUDZ krievu gaļas palika tur, pie Karēlijas.

No 40. līdz 41 - izvairās no konflikta ar Vāciju, šauj cilvēkus bariem vien Baltijā u.c vietās. Pamanās pirmās izvešanas izvest vagonus ar cilvēkiem. Daļa, protams, mirst. Ulmanis baigi ilgi nodzīvoja? Nomira pa ceļam uz izsūtījumu. Bērni, slimie, inficētie.. tos ieskaiti.

41.-45. - karš. bez komentāriem.

45.-53. - simtiem tūkstošu izvesto, nošauto, bez vēsts pazudušo.

 

Es teiktu, ka nevis pateicoties Staļinam, bet par spīti viņam dzīves ilgums mainījās. Ja nebūtu tās nenormālās cilvēku slepkavošanas, tad rādītāji būtu daudz labāki. Medicīna, kanalizācija un izglītība attīstījās visās valstīs - un ļoti jācenšas, lai ar tās uzlabojumiem nepieaugu dzīves ilgums. Staļins centās kā mācēja. Vienalga dzīves ilgums pieauga. Diez vai viņa nopelns.

spoku dienas doma

mīļais džastins avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  mīļais džastins 17.10.16 14:30
45
4

Mīļo Reno Reness, Sadams Huseins nav briesmīgs, pārāk daudz esi saklausījies amīšu propagandu

Spriciks911 avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Arheologs
  Spriciks911 17.10.16 20:42  
23
0
To ko Nacisti ir veikuši pasaules labai, tur vajadzétu atsevišku rakstu!
udenskakis88 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  udenskakis88 17.10.16 16:43
22
0

Kas ir labs, kas ir ļauns...viss ir relatīvs...

Kas vienam ir labs, citam var būt ļaunums...

Deviņvīruspēks avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Deviņvīruspēks 23.12.16 08:04
18
0

Kādēļ Staļina laikā dubultojās dzīves ilgums - tādēļ, ka tika vērstas represijas, pret kroplajiem, sakropļotajiem, nedzidināmi slimajiem, ubagiem un pļēguriem, tie tika aizsūtīti tāļu, jo tāļu uz Sibiriju, lai veselajiem cilvēkiem nerādās acīs un nebojā gaisu. Mums visiem ir labi zināms, ka PSRS laikā tapusī statiski, gluži neatspoguļo patieso situāciju.

zeminem avatars
Medaļa Nedēļas hītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Zelta ninja
  zeminem 17.10.16 16:24
16
0

Katram sliktajam , ir savs labus.

Katram labumam ir savs sliktums.  

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa nolaifers
  Sasha Aleksandrs 18.10.16 12:28
15
0

atbildot uz anice komentāru " Vēl jau dēlu vajag izaudzināt - tas no tā paš... "

Dēls nesanāca, tikai divas meitas, priekš tām arī cēlu to māju, lai viņām nebūtu jāspaidās kā sencīšiem divpadsmit kvadrātmetros....  Nosprāgt vecumdienās, apzinoties ka kaut ko jēdzīgu esi izdarījis, ir patīkamāk nekā nosprāgt kreņķējoties par tukšā izniekotu mūžu...

Eriks Mednis avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Eriks Mednis 10.06.18 18:26
14
0

Kā teikusi kāda pazīstama krievu sieviete - labākais Staļina darbs bijis tas, ka viņš krievu mužiku notriecis no pečkas un piespiedis strādāt.

 

givemehope avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa DarbaholiķisSpēja Mana Latvija!
  givemehope 17.10.16 22:50
13
0

Spoki.lv saturā neredzu tos gudrīšus, kuri ir iemācījušies gramatiku. 

Briežu Pačuha avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Gods kalpot Latvijai!Medaļa Moderatora favorīts
  Briežu Pačuha 17.10.16 20:36
13
0

Ja ebreju izglābj no paģirām, tā ir pilnvērtīga glābšanas operācija?

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  anice 18.10.16 13:01
13
1

Un vēl pasaki, ka čūsku arī esi nositis!

[Un Tev tūlīt salēks virsū dzīvās dabas aizstāvji   ]

spoku dienas joks

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 17.10.16 18:50
12
2

1.Nevajag medicīnas nopelnus pierakstīt Staļinam.  Dzīves ilgums šajā periodā auga visur. 

3. Savukārt medicīnā ļoooti daudz kā nebūtu, ja nebūtu vivisekcijas. Un jaunus medikamentus arī labāk tomēr neizmēģināt uzreiz uz cilvēkiem.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 17.10.16 20:12
12
4

1. Kas par blēņām? Vai tur ir ieskaitīti arī tie N-tie miljoni jauniešu, kas ne tuvu 25 vai par 20 nesagaidīja?

2. Tas taisni ir slikti. 

3. Tas ne tuvu nav vienīgais nacistu panākums.

4. Nevajag tos ciparus tā dramatizēt. Uz lielo Ķīnu 50 miljoni nav nemaz tik daudz. Arī Latvija WW1 un Brivības cīņās zaudēja 1/3 daļu iedzīvotāju. Ķīnai tajā laikā tā bija kāda 1/10 daļa. Tā, ka nekas baigs.

5. Husseins vispār šajā sarakstā neiederas. Maza un sīka figūriņa pasaules politikā.

egaegaega avatars
Medaļa StudentsMedaļa KomiķisMedaļa Rainis
  egaegaega 17.10.16 12:18  
8
0
Katram sava taisnība .
Lords Lanselots avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RainisMedaļa Viktors
  Lords Lanselots 17.10.16 14:09
7
0

Man aptaujā sanāk vairāki atbilžu varianti, bet drīkst izvēlēties tikai vienu.

Ulrihs avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Vampīru klana biedrs
  Ulrihs 18.10.16 09:35
7
0

atbildot uz kakasy komentāru " 1. Kas par blēņām? Vai tur ir ieskaitīt... " Varbūt vajag  vienotu līniju ieturēt - ja Staļina represijas bija slikta lieta, tad nevajag vienlaicīgi par Mao rakstīt ka 40-50 miljonu ir nieks.

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 30.03.18 13:30
6
0

Par ko raksts? Neskatoties uz 50 miljonu cilvēku nogalināšanu,viņš raudāja,lasot pasaku par Pelnrušķīti. Osvencimas nometnes šefs raudāja nevis tādēļ,ka gar logu veda 1000 ieslodzīto uz gāzes kameru,bet tādēļ,ka bija dziļi saviļņots no gramofona plates,kas tobrīd atskaņoja Šūbertu  

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  anice 18.10.16 11:28
7
1

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Tautas gudrība saka : Iestādi koku, nos... " Vēl jau dēlu vajag izaudzināt - tas no tā paša tipa gudrībām. Citādi - kam tev tā māja? Kur nosprāgt vecumdienās?

Anonīms
Anonīms 25.12.18 23:02  
5
0
Izglābu žīdus - Krasovicki, Karginu nomaksājot vinu parādus.
hichkoks avatars
Medaļa SpoksMedaļa Pamatskolnieks
  hichkoks 18.10.16 21:17
7
2

ŠITAS RAKSTS IR PILĪGS MURGS. rAKSTA AUTORS FAKTUS IZSŪCIS NO PIRKSTA VAI NO KĀ CITA

« 1  2  3 »