Bez Skype un izcila prezidenta viņiem ir sanācis arī vēl šis tas.
Bez Skype un izcila prezidenta viņiem ir sanācis arī vēl šis tas.
Igauņiem ir visvairāk supermodeļu uz vienu valsts iedzīvotāju.
Visslavenākā no tām ir modele Karmena Kass (attēlā), kuru noteikti esi redzējis slavenajā Dior smaržu reklāmā.
Šis patiešām lauž sirdi, tomēr, kā apgalvo Vikipēdija un paši igauņi, Valters Caps savu superkameru izgudroja, dzīvojot Igaunijā. Par laimi, ražošana, patenti un visa saulītē izcelšana tomēr tika Latvijai.
Igaunijā nemēdz būt sastrēgumu.
Kas neizbrīna, ja ņem vērā, ka tur ir tikai 1.3 miljoni iedzīvotāju, galvaspilsētā dzīvo tikai 440 tūkstoši, nevis puse, un viņiem ir fantastiski labi ceļi.
Pieļaujamais alkohola līmenis asinīs, esot pie stūres, Igaunijā ir 0 promiles, un viņi to centīgi ievēro. Tāpat arī gājējiem tumšā laikā ir obligāti atstarotāji, un sods par to nenēsāšanu ir 400 eiro.
2007. gadā Igaunija kļuva par pirmo valsts pasaulē, kas ieviesusi e-vēlēšanu formātu, un nevienam vairs nav jāstāv rindās pie urnām.
Tikmēr Rīgas Satiksmē: 2 eur par braucienu. :(
Par marcipāna izgudrotāju titulu igauņi cīnās ar Vācijas pilsētu Lībeku. Igauņu stāsts ir šāds: reiz Tallinas rātskungs Kalle smagi saslimis, un ārsts Johans apsolījis viņu izārstēt ar paša gatavotām brīnumzālēm. Taču Johans arī pats saslimis, nemitīgi šķaudījis un aizpūtis pa gaisu visus zālēm nepieciešamos pulverus. Tad nu pie zāļu gatavošanas bijis jāķeras aptiekāra māceklim Martam, kurš procesā pievienojis zālēm vēl šo to – lai būtu garšīgāk, jo pirmā zāļu porcija bija jāapēd viņam pašam rātskunga klātbūtnē (lai nodrošinātos pret indi). Ja zāles būtu negaršīgas, rātskungs būtu iedomājies ko nelāgu no Marta sejas izteiksmes. Taču zāles izrādījās gardas, izārstēja rātskunga vēdera kaiti un turpmāk tās tika sauktas par "Marta maizi" jeb Mardileib.
Tas nozīmē – ja gribi dzīvot viens pats uz savas salas, dodies uz Igauniju. Protams, ar visu to viņiem vajadzēja arī Roņu salu, eh.
Pēc Pasaules Veselības organizācijas (WHO) 2011. gada pētījumiem, Igaunijā ir tīrākais gaiss pasaulē. Un kā gan citādi – pie esošā mazā iedzīvotāju skaita 50% valsts teritorijas sedz meži, bet 23% – purvi. Gaisam vienkārši nav, kur sabojāties.
Turklāt, Igaunijas krāteri esot arī vieni no jaunākajiem – tie esot izveidojušies Bronzas laikmetā.
Tā Karmena nav diezko skaistāka par vidusmēra latvieti.
Bet Igaunija tiešām labi attīstās. Mūsu 100 gudrajiem prātiem svarīga tikai sava labklājība.
Bet mums toties foršāki kaimiņi otrpus Latvijas-Igaunijas robežai! Viņi ar to nevar palepoties!
Mes dzivotu labak ,ja musu ,,lieliskais simtnieks,, vienkarshi parnjemtu igaunishu pieredzi ,nevis gudri muldetu par ,,sava,, celja ieshanu...
12. ir nacionālais Salaspils sporta veids no 1986.gada pie Vītolu ielas starp trīstāveni un piecstāveni metāla šupolēs, kas bija apmēram 5 metrus augstas un gulņos, pie tam, gan karkas, gan šūpoles bija visas no metāla, un kājas bija nevis speciāli piestiprinātas, bet gan iebāztas šūpoļu sēdekļa rokturos. 4-5 saulītees katrā reizē bija minimums, citādi nebija jēgas vispār mēģināt.
Sen neesmu braucis garām, bet vēl kādus 6-7 gadus atpakaļ tās metāla šupoles vēl stāvēja.