Dažreiz vecās mājās var atrast dīvainus risinājumus, skatoties uz kuriem ir grūti saprast, ko būvnieki ir gribējuši ar to pateikt. Taču lietām ir izskaidrojums. Šeit varēs ieraudzīt 14 tādus elementus
Dažreiz vecās mājās var atrast dīvainus risinājumus, skatoties uz kuriem ir grūti saprast, ko būvnieki ir gribējuši ar to pateikt. Taču lietām ir izskaidrojums. Šeit varēs ieraudzīt 14 tādus elementus
"Mikroviļņu krāsns" no 20. gs. sākuma
Labs risinājums, kas tik pat kā nekur nav atrodoms, jo mājas apsildīšana ar karstu ūdeni un tvaiku nav pārāk energoefektīva.
"Hruščovkas" leduskapis, PSRS
Tas ir tāds sezonāls ledusskapis, kas bija iebūvēts PSRS laiku mājās no 60-tajiem, kas, pateicoties vēl īpaši mūsdienu klimatam, var zaudēt jebkādu nozīmi.
Aizmūrētie logi Lielbritānijā
Šis ir piemērs tam, kā absurdi likumi ietekmē sadzīvi. 17. gs. britiem un skotiem nācās maksāt nodokli attiecīgi pēc logu daudzuma mājās. Tikai bagātākie varēja atļauties iestiklot visus logus. Nebija naudas? Nācās aizmūrēt.
Fēnikss virs durvīm, Stokholma
Tas bija medaljons no 18. gs. Pilsētas centrā koka mājas bija blīvi sabūvētas un ugunsgrēka gadījumā viss kvartāls varēja nodegt. Ugunsdzēsēji sāka dzēst mājas, kurām bija šāds simbols. Starp citu, firma, kas tirgoja šos medaljonus joprojām pastāv mūsdienās.
Kanalizācijas lūka, Visbādene.
Diezgan interesants risinājums, kas atgādina "Millenium Falcon" kosmosa kuģi no Star Wars, bet patiesībā tā ir ieeja Salzbahas kanālā. Tagad tur var doties uz ekskursijām.
Salonu durvis, ASV rietumi
Kas var likties nepraktiski, patiesībā palīdz ventilēt telpu, tāpat jau no tāluma varēja redzēt, vai salons ir atvērts un trešais iemesls ir atpazīstamība. Tieši šis dizains nodrošināja salonu atpazīstamību.
Atkritumu vads, PSRS
Atpazīstami, ne? Pirmo reizi tāds atkritumu vads tika izvaidots 1938. g. Sākotnēji šādi atkritumu vadi bija iebūvēti dzīvokļos, vēlāk kāpņu telpās. Tomēr tas rada antisanitārus apstākļus un tos labāk ir noslēgt pavisam.
Palodžu trūkums
Tas liekas dīvaini, bet klimats šajās valstīs ir krietni siltāks un sienas ir tik plānas, ka palodzēm nemaz neatliek vieta. Melnkalniešu valodā pat nav atsevišķa vārda, kas apzīmētu palodzi.
Logs starp vannas istabu un virtuvi, PSRS
Kārtejais dizaina elements, kas atrodams "hruščovkās". Tas vizuāli palielina telpu un dod papildu apgaismojumu vannas istabā.
Gaismas slēdzis ar aukliņu. Lielbritānija
Vecās britu mājās, vannasistabās, var atrast tādu gaismas slēdzi. Mitrums un elektrība nav laba kombinācija, un tas ir darīts drošības nolūkos, bet tik pat labi slēdzi varētu izvietot vannasistabas ārpusē. Taču britiem patika šāds risinājums, tā teikt, nacionālās īpatnības.
es vienīgais sākumā domāju, ka pēdējā bildē ir jāskatās uz atšķirīgajām brillēm?
Sasmējos par "britiem un skotiem". Neticēsi, bet angļi, skoti, īri un velsieši visi kopā tiek saukti par britiem. Un pat man pasē ailītē 'nationality' ir rakstīts 'British'.
6. - Salonu durvis vecajos labajos ASV rietumos ,kovboji,indianji ,banditi ... Tadam durvim bija vel kads milzigs plusss , pa tam vareja ljoti erti un viegli izmest no telpam apdzerushos ,skandalistus,nigerus(ja bija pietiekami nekaunigi lai ienaktu) un vispar nevelamus tipus Parastas durvis butu jaremonte katru otro dienu ,vai pat biezak ...
Autor: melnkalniešu valodā nav vārda "palodze"? Varbūt tāpēc, ka melnkalniešu valodā nav neviena vārda? Nav tādas melkalniešu valodas?
10 muljkiibas par taadu gaismas sleedzi ar auklinju.....tas sleedzis ar auklinju ir domaats atsleegt elektrisko dushu....elektriibas vads iet virs griestiem....ar auklinu iesleedz un atsleedz....a gaismu iesleedz ar parastajiem sleedzhiem....aarpusee.....
Britiem ir vel kāda dīvainība mājsaimniecībās,Aukstā un karstā ūdens krāni atrodās atsevišķi un nav iespējams samaisīt silto ūdeni uzreiz krānā.Kadreiz pirms 100 gadiem nebija tādu ūdens maisītāju un karsto ūdeni ar auksto maisīja pa tiešoi kopā ar malku kurināmā boilerī,m dēļ kā šādi boileri bieži sprāga!!! Tad briti izdeva likumu ka auksrto ūdeni nedrīkst maisīt kopā ar karsto boilerī.Protams peč 100 gadiem jau sen izgudrots ūdens maisītājs, bet jocīgie briti tad likumu nav izdomājuši vel atcelt, tapēc karsto ūdeni ar auksto maisa kopā izlietnes bļodā kā pirms 100 gadiem to darīja) Protams viņi saka ka tas ir ekonomiskāk, kaut par to var spēcīgi pašaubīties, jo maisītājā Tu vari uzmaisīt vajadzīgā siltuma ūdeni pat vienai glāzei ar ko muti izskalot, tieši tā pat ja glāzē ielietu pusi aukstā un pusi karstā ūdens no diviem atsevišķiem krāniem.Traki neērta lietošana ir ja ir atsevišķi ūdens krāni karstam un aukstam ūdenim!!