10 šokējoši 2. pasaules kara fakti.13
Cilvēku mašīna
''Wolkswagen'' izgudroja Ādofls Hitlers. Viņš vēlējās, lai visiem vāciešiem būtu mašīna, nevis tikai bagātajiem, tāpēc viņš palīdzēja ikvienam pieejamu standarta automašīnu. Tas ir tas, ko nozīmē vārds, Folks Wagon vai cilvēku mašīna. Šāda mašīna bija izveidota pirms Hitlera, bet tā bija viņa pamatne, kas patiešām gāja uz ražošanu
Drosmīgs solis
1941. gada maijā Adolfa Hitlera vietnieks Rūdolfs Hess nolēma izlekt ar izpletni Skotijā. Viens Skots teica BBC daudzus gadus pēc tam: "Viņš bija nodevis savu pistoli manam tēvam un lāpu citam apsargam." BBC raksta par šo lietu: Hesa iemesli lidot uz Skotiju nekad nav pilnībā izskaidroti, bet izraisa neskaitāmas sazvērestības teorijas gadu gaitā.'' Daži saka, ka viņš mēģina mierizēt miera līgumu ar Vāciju un Lielbritāniju. Tas neizdevās, un viņš tika arestēts. Viņš vēlāk nomira cietumā pēc tam, kad notiesāts Nirnbergas tiesā.
Gada cilvēks
Laika žurnāls sāka ''Gada cilvēks'' darbu 1927. gadā. Hitlers bija 1938. gada "Gadu cilvēks". Apbalvojums, ja to var saukt par to, nenozīmē, ka laiks pazina šo skaitli, bet gan, ka šī persona ir attēls, kas bija liela ietekme šajā gadā. Šajā izdevumā Laiks rakstīja, ka Hitlers bija "vislielākais draudīgais spēks, ar kuru šodien saskaras demokrātiskā, brīvi mīlošā pasaule". "
Sveiciens
Daži cilvēki saka, ka nacistu brīvdabas sveicienu izcelsme ir senajā Romā. Hitlers rakstīja: "Tas ir jāuzskata par izdzīvošanas seno paradumu, kas sākotnēji nozīmēja "Skaties, man nav ieroču rokā'' Es iepazīstināju sveicienu mūsu pirmajā sanāksmē Veimarā.''
Šausmas Polijā
Bija mazākumtautu cilvēku, kam bija slikta izjūta, lai koncentrācijas nometnes tiktu būvētas Polijā. Šajās nometnēs tika nogalināti daudzi ebreju poļi un dzīve bija elle kaut kur tuvu tām nometnēm. 75 000 ebreji zaudēja savas dzīvības Autšvicā-Birkenavā un apmēram 200 000 nomira Varšavā.
Tīfusa meli
Pozitīvā ziņā tiek teikts, ka jaunais poļu ārsts Jūdžins Slavomirs Lazovskis izglāba aptuveni 8000 ebreju no iespējamās nāves koncentrācijas nometnē. Ir teikts, ka viņš injicējis mirušas tīfusa šunas pacientiem, kas pēc testa varētu izskatīties kā vīruss. Bet viņiem to faktiski nebija. Tajā pašā laikā viņš teica vāciešiem, ka bija eifēma par tīfu, un tāpēc vācieši palikuši prom no apmēram desmitiem ciemu, un labais ārsts izglāba dzīvības.
Berlīnes izvarošana
Atgriežoties pie sliktām ziņām, tiek teikts, ka, tiklīdz Padomju armija bija uzkrājusies Berlīnē, tika izvarotas aptuveni 100 000 vācu sieviešu. Vēsturnieki saka, ka kara beigās visā valstī tika izvarotas aptuveni 2 miljoni vācu meiteņu un sieviešu. Teikts, ka karavīri no citām sabiedroto armijām bija arī atbildīgi par šīm briesmīgajām darbībām.
Pazudis japāņu karavīrs
2014. gadā The New York Times rakstīja, ka japāņu karavīrs Hiroo Onoda miris, 91 gadu vecumā. Kas par viņu bija īpašs? Nu viņš 29 gadus pēc kara beigām slēpās uz nelielas salas Filipīnās, neticēdams, ka karš ir beidzies. Viņš atgriezās pēc šīm desmitgadēm uz Japānu, un viņš tika uzskatīts par varoni. Par viņu ir uzrakstīta grāmata: No Surrender: My Thirty Year War.
Teikts, ka Otrā pasaules kara laikā Amerikas Savienotajās Valstīs aptuveni 425 000 vācu ieslodzīto tika turēti 700 nometnēs. Viņi nemēģināja izbēgt un dažiem no viņiem bija atļauta goda sistēma. The New Yorker raksta, ka melnajiem karavīriem valsts dienvidos joprojām nav atļauts segregētos restorānos, kamēr vācu POWS tika dots zināms laiks šinīs vietās
Kara lācis
Mēs beigsim nelielu piezīmi un runāsim par lāci, kas kara laikā kļuva par korporālu Polijas armijā. Lai gan tas izklausās kā viltus ziņas, šis nēsātais lāču vārds Vojteks bija reāls un izaudzis no lāčā līdz Polijas armijas personālam. Viņš devās, kur karaspēks devās un darīja visu, ko viņi darīja.'' Viņš pieņemtu cigaretes uzliesmojumu, uzliesmot un norīt to'', teica Dimitrs Zavlugo, poļu karavīrs.'' Viņam patika dzert no alus pudeles un, kad tas bija tukšs, viņš skatījās caur alus atveri, lai redzētu, kur atrodas pārējais alus. " Ja viņš nezaudē sliktus ieradumus, viņš karavīriem dara smagus darbus un bieži pārvadā munīciju uz frontes līnijām. Viņš nonāca Skotijā, kur pēc kara bija izvietoti daži poļu cīnītāji, un tur ir nomira arī lācis.