Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
1753

Piedāvāju 10 interesantus faktus par mūsu sapņiem. Dažim gan fakti ir labi zināmi, bet tēma, nenoliedzami, ir interesanta! Fakts – krākšanas laikā cilvēki nesapņo.

Aklo cilvēku sapņi Cilvēki... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
1.

Aklo cilvēku sapņi. Cilvēki, kuri kļuvuši akli pēc dzimšanas var redzēt attēlus savos sapņos. Cilvēki, kuri dzimuši akli neredzat nekādu attēlu, bet sapņi arī ir spilgti, kuri sastāv no sajūtām ar skaņu, smaržu, pieskārienu un emocijām.

nbspTu aizmirsti 90 no... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
2.

 Tu aizmirsti 90% no saviem sapņiem. Pamostoties, pēc piecām minūtēm lielākā daļa cilvēku tikko redzēto sapni jau ir aizmirsuši. Reiz kāds slavens dzejnieks Samuel Taylor Coleridge, pamodies vienu rītu pēc fantastiska sapņa, viņš sāka rakstīt sapni uz papīra ar vārdiem, kas nāca pirmie prātā. Tagad tas ir viens no slavenākajiem angļu dzejoļiem (Kubla Khan. Part way through).

nbspSapņo visi Visiem... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
3.

 Sapņo visi. Visiem cilvēkiem ir sapņi (izņemot gadījumus, kad ir smagi psiholoģiski traucējumi), bet vīriešiem un sievietēm ir dažādi sapņi un atšķirīgas fizikālās reakcijas. Vīrieši mēdz sapņot vairāk par citiem vīriešiem, jo sievietes mēdz sapņot gan par vīriešiem gan sievietēm vienādi. Turklāt gan vīriešiem, gan sievietēm sapņi ļoti saistīti ar seksuālo pieredzi. Fakts, ka fiziskas reakcijas savos sapņos, neatkarīgi no tā, vai sapnis ir seksuāla rakstura vai nē, piedzīvo abi dzimumi - vīriešiem bieži ir novērojama erekcija un sievietēm palielinās asins plūsma makstī, pat pavisam no nevainīga sapņa.

Sapņi novērscaron psihozi... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
4.

Sapņi novērš psihozi. Miega pētījumos esot pierādīts, ka pamodinot cilvēku pirms laika (normāli nepieciešamas ir aptuveni astoņas stundas miega), bija grūtības koncentrēties, novērojama paaugstināta uzbudināmība un pat nelielas halucinācijas. Pēc 3 dienu eksperementiem, lielākajai daļai eksperimenta dalībniekiem tika novērotas psihozes pazīmes.

Mēs sapņojam tikai par to ko... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
5.

Mēs sapņojam tikai par to ko mēs zinām (un kā tad ar Mendeļejevu??! ) Mūsu sapņos bieži ir pilns ar svešiniekiem . Vai jūs zināt, ka jūsu prāts nevar izgudrot sejas ko jūs redzat - tās ir reālas sejas reāliem cilvēkiem, ko esat redzējuši jūsu dzīves laikā, bet dažreiz nevart atceraties kur un kad? Ļauns slepkava jūsu sapnis var būt puisis ko bērnībā redzējāt benzīntankā, kad biji tikai mazs bērns. Mēs visi esam redzējuši simtiem tūkstošu seja mūsu dzīvē, tāpēc mums ir bezgalīgs resurs mūsu smadzenēm izmantot to mūsu sapņos. Nereti pamostoties, cilvēks domā – kur es viņu redzēju?

Ne visi redz krāsainus... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
6.

Ne visi redz krāsainus sapņus. Aptuveni 12% cilvēku sapņus redz melnās un baltās krāsās, atlikušie 88% redz krāsainus. Cilvēkiem mēdz būt arī kopējas tēmas sapņos. Bērniem skola, eksāmeni, konflikti, citiem seksuāla pieredze, autoavārijas un tā tālāk. Tas viss ir saistīts ar cilvēka emocionālo stāvokli konkrētā momentā. Bet nav zināms, kāda ir sapņu emocionālā ietekme, piemēram, redzot kāda nāvi melnbaltā vai arī krāsainā sapnī.

Sapņi ir nekonkrēti Ja tu... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
7.

Sapņi ir nekonkrēti. Ja tu sapņo par kādu noteiktu tēmu tad bieži vien tā nav kā izskatās. Sapņi runā dziļi simboliskā valodā. Zemapziņa mēģina salīdzināt sapnī līdzības ar kaut ko citu. Redzot skudras liekas ka tās ir mašīnas, kas nekad neapstāties. Tātad, ja tu redzi nāvi, tas nenozīmē, ka tuvojas kāda nāve vai arī ka tu par to domā. Ir dažādas sapņu tulkošanas grāmatas, kur to visu var patulkot. Mazi bērni līdz 7 gadu vecumam redz vairāk murgus nekā pieaugušie.

Tie kas atmetuscaroni... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
8.

Tie kas atmetuši smēķēšanu, redz spilgtākus sapņus. Cilvēki, kas tikko atmetuši smēķēšanu, ilgāku laiku redz ļoti spilgtus un krāšņus sapņus. Ilgāku laiku, no 293 aptaujātajiem atmetējiem 33% teica, ka esot redzējuši to, ka sapnī pīpējot. Pēc šāda sapņa cilvēks pamostoties ar vainas apziņu, negatīvām emocijām un pat panikā. Šie sapņi esot bijuši reālistiski un spilgti saprotami.

Ārējie apstākļi uzbrūk mūsu... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
9.

Ārējie apstākļi uzbrūk mūsu sapņiem. Bieži ir situācijas. Kad mums sapņojot iejaucas kāda skaņa no realitātes, mūsu sapnī šī skaņa tiek iekļauta kaut kādā situācijā. Arī situācija, kad pil ūdens un jums tajā mirklī gribas uz tualeti, tad sapnī bieži novērojama situācija, ka jūs meklējat, kur nokārtot dabīgās vajadzības (un dažreiz arī sameklējat! ). Ir arī moments, kad cilvēks jūt lielas slapes, tad sapnī dzer lielu glāzi ar ūdeni, bet slāpes atgriežas drīz pēc tam atkal, un tad jūs atkal dzerat, un atkal ir slāpes... cilpa bieži atkārtojas, līdz brīdim, kad pamostaties, un padzeraties pa īstam. Slavenā glezna kurā Salvador Dali ir attēlojis savu sapni, ir bites lidojums ap granātābolu. Bite esot realitātē traucējusi viņam gulēt un līdz ar to tā bij iedvesma šīs gleznas radīšanai.

Kad tu guli tu esi... Autors: lucifers 10 fakti par SAPŅIEM!
10.

Kad tu guli, tu esi paralizēts! Ticiet vai nē, bet jūsu ķermenis ir gandrīz kā paralizēts, un līdz ar to ir pazīstama situācija, ka jūsu kustības un rīcība sapņos ir ierobežota (nevarat aizmukt no ļaunā, va arī kaut ko vajag paņemt, bet jūs to nevarat un viss). Tas izskaidrojams ar to, ka miegā dziedzeri izdala hormonus un neironi dod signālus muguras smazenām atpūsties, tādējādi ir sajūta, ka neko nevarat izdarīt. Fakts – krākšanas laikā cilvēki nesapņo.

6
1753
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [171]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 07.03.10 09:43
 
90
5

DrazyCuck avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Dienas joksMedaļa Deputāts
  DrazyCuck 04.03.10 11:06
 
71
2

Nav ko gulēt tramvajā.

lucifers avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa SuperautorsMedaļa Uberdraugs
  lucifers 04.03.10 20:50
 
52
1

sapņoju ka gredzens pirktā - pamodos, pirksts dir*@ā!! :D

slikts suns avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  slikts suns 04.03.10 16:17
 
36
1

man ir bijis sapņos ka es zinu ka tas ir sapnis...un tad sapnī stūlbības daru...XD

panx008 avatars
Medaļa JubilārsMedaļa PiečuksMedaļa Sertificēts spoks
  panx008 04.03.10 18:43
 
36
1

Es vienreiz sapnī sajutu lielas sāpes_pamodos un sapratu to ka esmu izlidojis no gultas! :D

Chalis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  Chalis 04.03.10 20:53
 
28
2

Zašibis raksts, tik nav viena lieta pieminēta - ja cilvēks naktī daudz sapņojis, smadzenes nav atpūtušās un no rīta ir nogurums.

kapeika avatars
Medaļa PulicersMedaļa PulicersMedaļa Doktors
  kapeika 04.03.10 10:43
 
25
1

Par to skriešanu jā... Man bija sapnis, ka eju pāri vilciena sliedēm... To sliežu ir ļoti daudz, pie pirmās nokrītu.. Nāk virsū vilciens, kkā pārripoju pie nākošajām, bet tur jau atkal vilciens... Piecelties un paskriet nevaru :D... Kad biju maziņš, vienreiz arī par labierīcībām bija sapnis (ka atrod viņas :D)

Smaidiiga avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Smaidiiga 04.03.10 15:18
 
15
1

+

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.03.10 15:54
 
14
0

vienreiz man bija taa ka es pirms guletieshanas nosolijos pateikt sapnii, ka tas ir tikai sapnis, jo tajaa laikaa biezhi radijas ljauni sapnji ka piem pasaules gals un es redzu ka milzigs asteroids ietriecas zeme un jutu naves smaku... taa nu es ilgi domaju ka varetu pateikt sev ieksh sapnja ka tas ir tikai sapnis, domats darit pienaak likteniga stunda un es sev saku ''Tas ir tikai sapnis!'' bet es tam reali neticeju, sapni viss likaas tik iists kaut ari tgd atceroties tie atgadina kkadus slima sunja murgus. Bet man prieks ka es sev vareju to pateikt, tas vien nozime to ka mes varam iemacities kontrolet to ko sapnjojam. :)

LindaF avatars
Medaļa Spoks
  LindaF 05.03.10 12:36
 
13
0

labs raksts :)

TheOne avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  TheOne 04.03.10 10:48
 
13
1

Es kautkur dzirdēju vai lasiju, ka tieši otrādi - krāsainos sapņus redz mazāk cilvēki, nekā melnbaltos, bet laikam tas ir "bullshit". Un jā bieži vien ir tāda sajūta, ka tu sapnī krīti un ikerīti savā gultā un satraukuma pilns pielec sēdus, esmu pat pamodies no sapņa ar spērienu. Ļoti spēcīgas dīvainas sajūtas

PizhikZ avatars
Medaļa SEOMedaļa Picu rijējsMedaļa Tahikardija
  PizhikZ 05.03.10 07:34
 
11
0

tev tiešām pieklibo ielikt rakstu vajadzīgajā sadaļā :D

AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 15.05.12 23:32
 
18
7

Njjāāāā, jābūt pilnīgam daunim, lai novētētu šādu rakstu un pozitīvu komentāru par šo rakstu ar -!!!  

He,he, bet daunis ir atradies-wmv09!  Lai Tev vieglas smiltis!

Damien avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Damien 04.03.10 10:52
 
11
0

atbildot uz TheOne komentāru "Es kautkur dzirdēju vai lasiju, ka tieši otrādi... "

tas parasti notiek pirmajā miega fāzē, tu tikko esi iemidzis, nepaiet ne minūte un tu pakrīti sapnī un pilnīgi palecies no šī pārdzīvojuma, visstulbākais ir kad kaut kas tāds notiek sabiedriskajā transportā, neliels kauns pārņem...  

tested avatars
Medaļa SpoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  tested 04.03.10 10:40
 
10
0

pec smeķēšanas atmešanas man ar 2as reizes bija ka sapni pipeju un pamostos ar nosodijuma sajutu, bet tad saprotu ka tas bij tik sapnis :D

flake avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa RecidīvistsMedaļa Students
  flake 04.03.10 16:55
 
11
1

es gan nekad neapzinos sapna laika, ka tas tikai sapnis. nekad nav izdevies pateikt sev ka tas ir sapnis. nesanaak! nekad neapjeedzu. un man arii biezi bijis taa, ka nevaru aizmukt. taakaa bez gravitaacijas palieku un skrienu paleeninaajumaa un uz vietas :D

armands808 avatars
Medaļa Žurnālists
  armands808 04.03.10 15:07
 
10
0

plus par rakstu.

Damien avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Damien 04.03.10 10:43
 
11
1

Skatījos raidījumu par sapņiem, par to pēdējo, dažreiz dziedzeri neizdala pietiekami šo hormonu un tas izskaidro kāpēc mums miegā kustās roka, sākam negaidīti runāt vai pat sākam staigāt, bet cilvēks šādā stāvoklī var darīt tikai viselementārākās lietas, viņš var staigāt, bet nevar vadīt mašīnu, tāpēc daudzi mīti saistībā ar mēnessērdzību ir nepatiesi

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.03.10 12:02
 
8
0

nu manpat liekas ka man ir melnbalti sapni .. vismaz pedejos sapnos cik es tos atceros neienu krasu neatceros .. viss tats pelecigs ..un man biezi ir sapnos ka kko vajag aizsniegt vai beegt projam vai skrit pakal .. nekad nevar to izdarit .. bremzejas viss .. 

visparigi interesanta tema tie sapni ir ,.. :)

vienreiz bija sapnis ka esmu pie aarsta .. saaku just realas sapes kaja ka adata duras taja ..  .. lenam viss paliek tumsaks .. viss izgaist un tad miegains pamozos un redzu ka kakjis man skrape kaja .. un pietams laimigs murra :D

g5c avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  g5c 05.03.10 07:44
 
8
0

Cool ^_^

atbildot uz antonini komentāru "   pilnigi piekritu, es protu KONTROLET... "  

« 1  2  3  4  5 »