Cilvēka ķermenī slēpjas daudz pārsteigumu. Droši vien pats labākais ir tas, ka mēs esam veidoti no zvaigznēm, bet ne mazāk interesanti ir arī tas, ka mums piemīt bioluminiscence un kādreiz bija trešā acs. Pat zinātniskās fantastikas filmas nevar mums piedāvāt maģiskākus radījumus kā mēs paši.
Zudusī trešā acs un citi 13 pārsteidzoši ķermeņa noslēpumi9
Trešā acs
Pētījums atklāj, ka zīdītāju senčiem bija parietālā acs jeb trešā acs. Tai bija liela nozīme termoregulācijā, bet tā izzuda piedzīvojot "pāreju" no aukstasiņu dzīvniekiem uz siltasiņu dzīvniekiem. Zivīm, abiniekiem un dažādiem ŗāpuļiem tā ir saglabājusies.
Melojot deguns paliek karstāks
Pinokio efekts ir īsts. Tikai tā vietā, lai melošanas laikā deguns paliktu garāks, tas uzkarst. Katru reizi, kad notiek garīga piepūlēšanās, tiek aktivizēta mūsu smadzeņu daļa, ko sauc par insulu, tādā veidā mainot temperatūru ap degunu un acu iekšējos stūros.
Mums ir dabisks spīdums
Mēs to nevaram redzēt, bet cilvēkiem piemīt bioluminiscence. Pētnieki atklāja, ka dienas laikā cilvēka ķermenis spīd, un visspilgtākie ir pieres, kakla un vaigu apgabali. Tas notiek tāpēc, ka šūnu elpošanas rezultātā rodas brīvie radikāļi, kas kopā ar brīvi peldošiem lipīdiem un olbaltumvielām gaisā rada fotonus - vai, citiem vārdiem sakot, mirdzumu.
Dažiem cilvēkiem ir aste
Tas notiek reti, bet daži var piedzimt ar astēm. Tās ir mugurkaula disrafismas sekas un, atšķirībā no mūsu draugiem suņiem, mēs nevaram kustināt asti. To ir nepieciešams izoperēt, kad persona vēl ir bērns.
Nagi uz rokām aug ar dažādu ātrumu
Tā kā tu vairāk izmanto dominējošo roku, tas nozīmē, ka šīs rokas nagi aug ātrāk nekā otras, mazāk izmantotās rokas nagi. Smadzenes nosūta vairāk asiņu un barības vielu uz tavu dominējošo roku, kas var paātrināt nagu augšanu.
Pirkstu nospiedumi atjaunojas
Ja katru dienu nākas strādāt ar rupjiem materiāliem, visticamāk, pirkstu nospiedumi var pazust. Bet neuztraucieties: tie diezgan ātri atjaunosies. Cita lieta, ja tu esi piedzimis bez pirkstu nospiedumiem.
Mums var būt zilas dzimumzīmes
Dzimumzīmes nav tikai brūnas, tās var būt 9 dažādās krāsās. Zilā krāsā sastopamās dzimumzīmes sauc par mongoļu plankumu. Kā izrādās, tad latviešiem tādas ir sastopamas ļoti reti, bet tādas ir bieži sastopamas aziātiem un citiem "tumšo" rašu pārstāvjiem. Ja tev tāda ir gadījusies, visdrīzāk senčos ir kāds citas rases pārstāvis.
Cilvēkiem bija niktējošā membrāna
Niktējošā membrāna jeb trešais plakstiņš ir sastopams zivīm, amfībijām, reptiļiem un putniem. Cilvēkiem tas ir evolucionējis un kļuvis par rozā audiem acs malā, ko dēvē par plica semilunaris.
Lidojot ar lidmašīnu mati var augt ātrāk
Augsts atmosfēras spiediens, kas rodas, ceļojot ar lidmašīnu vai nirstot zem ūdens, var likt matiem augt ātrāk. Patiesībā pētnieki tagad apsver iespēju izmantot atmosfēras spiediena plazmu plikpaurības un alopēcijas ārstēšanai.
25% no ķermeņa kauliem atrodas pēdās
Maza ķermeņa daļa, kas ir ļoti svarīga. Tajā atrodas 26 kauli un vairāk nekā 100 muskuļu. Pat vissīkākais pēdas kauls ir atbildīgs par spēka, stabilitātes un līdzsvara nodrošināšanu.