Slimošana nav tikai medikamentu lietošana un gulēšana gultā. Bieži vien tu jūties drausmīgi un tā var turpināties dienām. Tomēr ir izveidojies uzskats, ka vīrieši mēdz pārspīlēt savu salimšanu, to, cik slikti viņi jūtas. Izrādās, ka tam ir savi iemesli un vīrieši var patiešām justies ļoti slikti slimojot.
Zinātnieki apgalvo, ka vīrieši nemaz nepārspīlē, kad ir slimi4
Vīriešu gripa
Oksfordas un Kembridžas vārdnīvcas gripu definē kā slimību, kas ir līdzīga parastai apslimšanai ar iesnām, bet nopietnāka, ja slimotājs ir vīrietis. Tieši paticoties šai definīcijai Ņūfaundlenas universitātē tika veikts pētījums, lai noskaidortu, vai tā ir patiesība
Peles un imūnsistēma
Peles tiek izmantotas dažādos pētījumos, jo tās ir labs cilvēka ķermeņa modelis medicīniskajos pētījumos. Minētajā pētījumā tika analizēta grauzēju imunsistēma ņemot vērā dzimumu, vecumu un reakciju pret gripu. Secinājumi? Sieviešu imunsistēma ir stiprāka pateicoties hormonam estradiols.
Imunitāti pazeminošs efekts
Sieviešu un vīriešu imunsistēmas atšķiras. Pētījumā atklājās, ka elpceļu slimības vīrieši pārcieš daudz smagāk. Tam par iemeslu ir hormons testosterons, kas ir vīrišķais dzimum hormons. Tam, kā izrādās, piemīt tadas īpašības kā pazemināt kopējo imunitātes līmeni. Šī hormona dēļ arī gripas potes var nedarboties.
Vai vīrieši patiešām simulē?
Kā var saprast tad, nē. Pētījumā tika apstiprināts, ka hormoniem ir liela ietekme uz imunsistēmu. Kamēr sievišķais hormons stimulē imūnsistēmu, tikmēr vīrišķais hormons testosterons to pavājina. Tāpēc arī viena un tā paša saslimšana var noritēt pavisam atšķirīgi