Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
213

Saikne starp tēvu un meitu ir unikāla. Attiecības ar meitu nosaka kāda būs bērnība un to, kāda būs pieaugušo dzīve. Tēvs nosaka «sapņu vīrieša» standartu. Ja tēvs savukārt nepiedalās meitas dzīvē, vai arī tas notiek epizodiski, tas var radīt zemu pašnovērtējumu un grūtības uzticēties vīriešiem kopumā.

Iesaiste jau no mazotnes... Autors: Lestets Zinātnieki apgalvo, ka tēviem ir stipra ietekme savu meitu dzīvēs
1.

Iesaiste jau no mazotnes. Kultūra ir mainījusies un tēviem beidzot ir iespēja rūpēties par savām meitām jau no mazotnes. Jau no pirmās dienas tēviem vajadzētu barot meitas, mainīt autiņbiksītes, peldināt, likt gulēt un nomierināt, ja viņas raud. Tāda iesaiste ļauj veidot saikni ar meitu, kas noteiks nākotni.

Tēva nozīme emocionālajā līmenī. Ja meitām ir laba saikne ar tēvu, tad pastāv zemāka iespējamība, ka attīstīsies trauksmes sajūta vai depresija. Tāpat šajā gadījumā meitas prot labāk tikt galā ar stresu. Tēvam attīstot ciešas attiecības ar meitām un ļaujot viņām runāt par to, kā viņas jūtās, dos iespēju nākotnē būt veiksmīgām.

Tēva ietekme uz meitas paštēlu. Tēva iesaiste meitas dzīve ir nozīmīga, jo tas ļauj meitām būt pašpārliecinātām un veidot pozitīvu priekšstatu par sevi. Lai tas notiktu, tēvam ir jābūt meitas dzīvē un arī verbāli jāiedrošina, tāpat kā vajag respektēt viņas jūtas un klausīties viņas domās un izrādīt interesi par viņas hobijiem. Tas ļaus atbrīvoties no nedrošībām.

Tēva ietekme uz meitas attiecībām. Tas ir tēvs, kas parāda, ko nozīmē pašcieņa un mīlestība. Viņš parāda kā vīrietis respektē sievieti, īpaši māti. Meita atceēries visu par tēvu komunikāciju ar sievietēm. Attiecības ar tēvu nosaka viņas uztveri par to, kāds var būt romantisks partneris. Pētījums apgalvo, ka ilgtermiņa attiecības sievietēm visdrīzāk veidosies ar vīrieti, kas atgādina tēvu.

Tēva praktiskā nozīme. Izrādās, ka tēvam ir arī liela nozīme meitas finansēs un fiziskajā veselībā. Tēvs meitai ir simbols finanšu stabilitātei, tāpat kā fiziskajai un emocionālajai labklājībai. Agrīna tēva iesaiste audzināšanā, saskaņā ar pētījumiem, var nozīmēt lielāku iespējamību labākai veselībai un finanšu stāvoklim nākotnē.

Kāda ir mātes loma? Tā ir tik pat svarīga kā tēvam. Māte ir piemērs tam, kā uzvesties kā pieaugušajam un kā būt par māti pašas bērniem.

 

Kā jūs domājat? Cik svarīgi ir tēvam piedalīties meitas dzīvē un kā tas ir noticis jūsu dzīvē?

Attēls no: pixabay.com
0
213
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ķiparstv avatars
Medaļa JāņugunsMedaļa RudzupuķeMedaļa Dienas joks
  ķiparstv 11.02.19 10:12
10
0

Protams, ka tēva loma ir svarīga. Tas ir pirmais sastaptais vīrietis mūžā, un pēc tam no tā ņems paraugu. 

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 11.02.19 00:13
5
0

Tā ir.

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 11.02.19 12:54
5
0

Un vēl zinātnieki apgalvo, ka tās meitas, kuras vairāk līdzinās tēvam (un dēli, līdzinās mātēm) esot laimīgāki un veiksmīgāki. Un tam ir daudz apstiprinājumu, tāpat kā pretējam. 

dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 11.02.19 20:47
1
0

Jā, tā ir un daudz kas no tēva ir atkarīgs - kā pasniedz

mežabrāls avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  mežabrāls 11.02.19 09:50
0
0

nu man bija ļoti vienkārši.

es biju puika un man nav meita.

Anonīms
Vilkagalva 11.02.19 09:16  
2
4
Nav pilnīgi nekādas nozīmes bērna dzimumam. Ēdiens, drošība un prasme par sevi pastāvēt- tas ir vajadzīgs jebkuram bērnam, un labi, ja to dod tēvs. Viss pārējais ir lirika.
Anonīms
Bizo 12.02.19 14:25  
0
2
Sūds