Lai arī lielākais okeāns ir Klusais okeāns, tajā nebūt neatrodas pašas nošķirtākās salas uz pasaules, kur dzīvo cilvēki. Tristana da Kuņas salas atrodas Atlantijas okeāna dienvidu daļā start Āfriku un Dienvidameriku.
Tristana da Kuņas salas - nošķirtākās cilvēku apdzīvotās salas3
Apdzīvotās Tristanas da Kuņas salas platība ir 98 kvadrātkilometri. Tā ir vulkāniska sala, kas dramatiski paceļas no Atlantijas okeāna dienvidu daļas 2787 km attālumā no Keiptaunas Dienvidāfrikā, 2437 km no Senthelēnas un apmēram 3900 km attālumā no Mara de Plata Argentīnā. Gandrīz visi ceļojumi notiek caur Keiptaunu, un transportu nodrošina Dienvidāfrikas Antarktikas izpētes kuģa "S.A. Agulhas II" ikgadējie kuģojumi un aptuveni deviņi zvejas kuģu "Lance" un "Edinburgh" reisi, kas pārvadā degvielu. , pasts, pārtika, krava, transportlīdzekļi un ierobežots pasažieru skaits. Kuģiem jānoenkurojas jūrā un ar pontoniem vai RIBS jānogādā pasažieri un preces uz mazās salas ostu.
Lidojumi nav iespējami, jo tur nav lidlauka.
Tristana da Kuņa ir daļa no Apvienotās Karalistes aizjūras teritorijas Sv. Helēnas, Debesbraukšanas salas un Tristana da Kuņas. Gubernators (VE Naidžels Filipss, pamatojoties uz Sv. Helēnu) un administrators (HH Filips Kendals, kas atrodas Tristānas apmetnē Septiņu Jūru Edinburgā) sadarbojas ar ievēlēto Tristānas salas padomi un galveno salas iedzīvotāju (Cllr James Glass) lai vadītu salu.
Salinieki paši audzē dārzeņus "The Patches", kas ir savienots ar apmetni 5 km attālumā pa salas vienīgo ceļu un pasaulē attālāko autobusu satiksmi ar grafiku. Kamogli veselības centrs uz salas sniedz medicīniskos un zobārstniecības pakalpojumus, bet nopietniem medicīniskiem gadījumiem (tostarp topošajām māmiņām) ir jāceļo uz vienu nedēļu ar kuģi uz Keiptaunu. Izglītība aptuveni 30 skolēniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem tiek nodrošināta Sv. Marijas skola, un studenti, kas vēlas turpināt studijas, var to darīt Apvienotajā Karalistē vai Keiptaunā, un to atbalsta Tristanas de Kuņas asociācijas Izglītības fonds, reģistrēta labdarības organizācija. Ir viena anglikāņu baznīca, viena Romas katoļu baznīca, policijas iecirknis ar vienu pilnas slodzes virsnieku, apvienots tūrisma centrs un pasta nodaļa, peldbaseins, interneta kafejnīca un kafejnīca, viens lielveikals un pasaulē attālākais krogs (Albatross) Prinča Filipa zālē.
Ainavā dominē vulkāniskā Sv. Marijas virsotne, kas paceļas vairāk nekā triju kilometru augstumā, un virsotnē atrodas sirds formas ezers: vulkāns ir klasificēts kā “aktīvs” un kopš pēdējā izvirduma 1961. gadā tas ir izplūdis jūrā, kas lika salas iedzīvotājiem bēgt un patverties Apvienotajā Karalistē, līdz tika uzskatīts, ka tas ir pietiekami drošs, lai viņi varētu atgriezties divus gadus vēlāk.
Salu iespējams apmeklēt ar Salas padomes atļauju un tad, kad ir pieejamas piestātnes. Kruīza kuģi un jahtas tiek aicinātas zvanīt pirms apmeklēšanas.
Salas apmeklētājiem ir pieejamas pastmarkas, grāmatas un citi suvenīri.
Ak jā, uz salas dzīvo 260 cilvēku, kas visi ir pirmo kolonizatoru pēcteči.