Neviens to negribēja atzīt. Lielbritānijas pasta darbā tika izmantota programma Horizon, kurā ir kļūdas, kas liek domāt, ka darbinieki ir nozaguši tūkstošiem mārciņu. Tā rezultātā vairāki darbinieki ir nonākuši pat cietumā vien tāpēc, ka pasta vadība turpināja apgalvot, ka programma nevar kļūdīties. Beidzot pēc 20 gadiem 39 cilvēki ir attaisnoti un, kā tiek ziņots, tas ir viens no skaļākajiem nepatiesi apsūdzēto cilvēku gadījumiem Liebritānijā.
Slikta programma nosūta pasta darbiniekus uz cietumu3
Kā ziņo BBC, tad daži no cilvēkiem nepatieso apsūdzību dēļ ir zaudējuši dzīvesbiedrus un pat bērnus. Kāds vīrietis esot izdarījis pašnāvību, jo saskaņā ar programmu viņš esot pazaudējis 100 000 mārciņu. Cilvēks, kas sāka strādāt mirušā darbinieka vietā, pēc dažiem mēnešiem tāpat tika apsūdzēts par zaudējumu radīšanu.
Dati no programmas Horizon laikā no 2000. g. līdz 2014. g. tika izmantoti, lai kopumā apsūdzētu 736 cilvēkus. Kļūdas dēļ dažiem grāmatvežiem tika uzrādīts iztrūkumus, ko kāds pat ir centies segt ar saviem personīgajiem līdzekļiem paņemot kredītu ar māju kā kīļu.
Tomēr izskatās, ka šim murgam ir pienākušas beigas. Pagājušā gada decembrī tika attaisnoti 6 darbinieki, bet tagad vēl 39 darbinieki. Pasts ir sācis izmaksāt kompensācijas. 2019. g. kompensācijas tika izmaksātas 555 cilvēkiem, bet pēc BBC, tad kopumā pasts ir saņēmis 2400 iesniegumu par zaudējumu atlīdzināšanu.
Par šo gadījumu pat premjerministrs Boriss Džonsons ir komentējis savā Twitter kontā 2021. g. 23. aprīlī, sakot, ka gadījums ir jāņem par piemēru, lai tādas kļūdas nekad vairs neatkārtotos.
BBC iepriekš ziņoja, ka pasts esot iepriekš apgalvojis, ka tās nevar būt datorsistēmas kļūdas, lai gan esot zinājuši, ka tā nav patiesība. Esot pierādījumi tam, ka pasta juridiskā nodaļa esot zinājusi par kļūdām programmā, kas var radīt neprecīzus rezultātus pat pirms pirmajām izvirzītajam apsūdzībām. Pasts esot pieņēmis, ka dažu cilvēku dzīve tiks sabojāta, jo savādāk tas nozīmētu reputācijas zaudēšanu un samazinātu peļņu.