Mazules Kārlijas Brūkas Korbitas neparastā ierašanās 2017. gadā piesaistījā daudzu uzmanību. Sākot ar pārsteidzošajiem mammas vēdera izmēriem un beidzot ar Kārlijas ievērojamo ienākšanu pasaulē, šis ir stāsts ar negaidītiem pavērsieniem un prieka mirkļiem.
Sievietei 2017. gadā piedzima gandrīz 6 kg smags bērns3
Tā ir topošā mamma
Jaundzimušo izmērs katrā gadījumā var ievērojami atšķirties. Lai gan dažiem zīdaiņiem ir vidējais dzimšanas svars, citi var piedzimt ar mazāku svaru, pat ja tie nav priekšlaicīgi. Visā grūtniecības periodā auglim notiek precīzi attīstības mehānismi, kā rezultātā veidojas orgāni, kaulu struktūra un tauku masa. Tomēr augļa svars ir pakļauts ievērojamām izmaiņām, ko ietekmē hormonālie un ģenētiskie faktori.
Jaundzimušais, kas sver mazāk par 2,5 kg, tiek uzskatīts par mazu, savukārt normāls bērns sver aptuveni 3,3 kg. Retos gadījumos jaundzimušie var pārsniegt šo vidējo svaru, kā tas redzams šajā gadījumā. Kristīne Korbita, 29 gadus vecā māte ar trim iepriekšējiem bērniem, domāja, ka ir labi sagatavojusies savai ceturtajai grūtniecībai, jo uzskatīja, ka viņa zina perinatālās pasaules smalkumus. Tomēr dzemdību laikā viņu gaidīja pārsteigums.
Kad mamma sagaidīja bērnu
Korbita dalījās, ka, tuvojoties grūtniecības beigām, viņa apzinājās savu ievērojami palielināto vēderu. Tomēr lieluma patiesais apjoms kļuva skaidrs, kad Kārlija piedzima ar ķeizargriezienu, sverot iespaidīgus 5,9 kg. Korbita dalījās, ka ir pārsteigta par sava mazuļa lielumu. Viņa minēja, ka viņai agrāk bija 4 un 4,5 kg smags mazulis, un domāja, ka viņai būs vēl viens bērns, kurš svērs aptuveni 4 kg.
Atceroties mirkli, Korbita intervijā minēja, ka dzemdību laikā dzirdējusi smieklus no mediķu komandas. Ārsts Ēriks Edelenboss, ārsts, kurš pieņēma Kārlijas dzemdības, atceras, ka, viņaprāt, mazulis bija neparasti liels. Korbits humoristiski piebilst, ka šķita, ka viņi ir "izvilkuši mazu bērnu (nevis bēbi) no mana vēdera".
Dzīve pēc dzemdībām
Ziņu komanda bija klāt, kad māte un mazulis apmeklēja pārbaudi pēc trīm nedēļām. Rozā un baltā krāsā rotātā Karlija visu tikšanās laiku palika mierīga un apmierināta. Šķiet, ka viņai bija lieliska veselība un labs noskaņojums, lai gan agrīnā stadijā viņai bija problēmas ar gremošanu.
Grūtniecības diabēta bažu dēļ Kārlejai nācās kādu laiku pavadīt NICU, lai uzraudzītu cukura līmeni asinīs, galu galā saņemot dokumentu, kas apliecina veselīgumu. Tagad Kristīne izteica nodomu doties pelnītā atpūtā — šoreiz uz visiem laikiem. Ar smaidu sejā viņa paziņoja, ka nevēlas vairāk mazuļu.
Lielāki mazuļi padara ārstus bažīgus
Lēna Neitana, MD, UCLA Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras klīniskā profesora asistente, uzsver iespējamās komplikācijas, kas saistītas ar lielākiem zīdaiņiem, radot bažas gan mātei, gan bērnam. Viņa norāda, ka dzemdības var nenotikt normāli, palielinot riskus mātēm, ka būs nepieciešams ķeizargrieziens, kas tas notika ar Kristīni.
Neitana izceļ vēl vienu problēmu, norādot, ka bērnam, piedzimstot tik lielam, var būt zems cukura līmenis asinīs. Viņa saista zīdaiņu lielo izmēru ar diabēta pieaugumu māšu vidū, identificējot to kā galveno riska faktoru. Jo īpaši sievietes ar aptaukošanos biežāk dzemdē ļoti lielus bērnus. Neitans uzsver, ka sievietēm ar aptaukošanos grūtniecības laikā ārsti iesaka pieņemties minimāli svarā