Vēsturiskas ziņas liecina, ka rozes Latvijā bija zināmas jau 12., 13.gs. Sākotnēji tās stādīja katrā lauku sētā netālu no kūts. Ļaudis ticēja, ka rožu ērkšķi atbaidot raganu un pasargā no " ļaunās acs". Senākos laikos šo puķi sauca- vilka būka, vilkatrīceklis, vikatrīcekle. Domājams, ka roze pašreizējo nosaukumu guvusi 17. gs. Jelgavā, kur Kurzemes hercoga dārzā 1625.gadā bija izveidots arī rožu dārzs. Pēc 150 gadiem rožu dārzi parādījās arī Rīgas dārzos.
"Rozes, rozes tikai īsu brīdi zied..." tā dziesmā.3
Salaspils Nacionālais botāniskais dārzs, kurā ap 1 ha aizņem rožu stādījumi. Šeit ir skatāmas ap 300 rožu šķirņu.
Latvijā lielākais rožu dārzs atrodas Rundālē pils teritorijā. Tas sākts veidot 2005.gadā. Dārznieka mājas priekšā zilās rozes laukums. Rožu stādījumi aizņem vienu ha, tās sagrupētas 44 nelielos laukumos. Sezonas laikā ekskursantus priecē 140 šķirņu 800o rozes.
Lielākais rožu dārzs Baltijā un Igaunijā atrodas Peltsamā . Dārzs veidojies pirms 13 gadiem 0,5 ha platībā. Dārzā ir ap 900 rožu šķirņu.
30 km uz ziemeļiem no Dublinas Ziemeļīrijā atrodas 18.gadsimtā celtā savrupmāja Ardgillan Caste. Mājai piekļaujas 194 akrus liels parks ar mežiem ,pļavām un rožu dārzu, kurā zied daudz un dažādu šķirņu rozes. Rožu intensīvākais ziedēšanas laiks šeit ir vasaras vidū - jūlijā.
Eiropā lielākais rozārijs atrodas Zangerhausenā Vācijā. 8300 rožu šķirņu izvietojušies 13,5 ha lielā platībā. Katru gadu šeit notiek rožu svētki. Iespējams iegādāties interesējošās šķirnes . Rozārijs šeit ir kopš 1903.gada.