Pirms Dzelzs priekškara krišanas pasaule bija sadalīta divās daļās. PSRS un tās ietekmes sfēra bija kā pretstats Rietumu pasaulei. Tikai tas nebija vienlīdzīgs dalījums. Kamēr no Rietumiem vai jebkurš cilvēks varēja atbraukt ekskursijā uz PSRS, tikmēr izkļūšana uz Rietumu pasauli bija ļoti apgrūtināta. Cilvēki PSRS arī nezināja neko daudz par pārējo pasauli un varbūt tāpēc padomju laikos varēja tik vienkārši "aizņemties" rotaļlietu dizainus no tiem "pūstošajiem" Rietumiem. Droši vien daudzi zinās, ka "Žiguli" pamatā ir FIAT, bet par mašīnām, kuras PSRS tāpat "aizņēmās", tas jau ir pavisam cits stāsts. Šeit būs par dažām rotaļlietām.
Rotaļlietas, ko PSRS "aizņēmās" no rietumiem6
1974. g. "U Drive It" un 1977. g. "За рулём"
Spēle sastāv no rotējoša diska. Spēli ieslēdzot tas sāk griezties un ar stūri var vadīt automašīnu, kas turās ar magnēta palīdzību. Varētu būt diezgan interesanta spēle, bet salīdzinot ar trīs gadus jaunāko spēli "U Drive It" līdzība ir nepārspējama.
1966. g. "Tracer Gun" un 1988. g. pistole
Par godu seriālam "Star Trek" iznāca šāda pistole, kas šauj ar maziem plastmasas diskiem. 20 gadus vēlāk tā kļuva par stilīgu PSRS rotaļlietu. Dizains lai arī ļoti līdzīgs oriģinālam, izskatās pēc lēta pakaļdarinājuma.
1967. g. "Tonka Tractor" un 1984. g. "Петрушка"
Ja iepriekšējā attēlā redzamās pistoles dizains tika nedaudz pamainīts, tad traktors tika pārkopēts pilnībā. Pamainīja vien krāsojumu. Ir saglabājies pat riepu protektors.
1976. g. "Tomy Waterful ring-toss" un 1986. g. "Жонглер"
Tāpat kā ar traktoru viss dizains, izņemot krāsas, tika pārkopēts no analoģiskas Rietumu rotaļlietas. Spēle sastāvēja no vienas pogas, ar kuru varēja regulēt ūdens plūsmu un tādā veidā mēģināt novietot riņķīšus vajadzīgajā vietā.
1983. g. "Tommy Aqua Action" un 1989. g. "Водинг"
Vēl viena rotaļlieta ar ūdeni tajā. Kā redzams viss, izņemot krāsu, ir pārkopēts no sešus gadus jaunākā oriģināla.
Basketbola spēles
Oriģinālā spēle saucās "Spring Basketball Arrow Target". Padomju ekvivalents ir robustāks un krāsas arī ir mainītas, bet līdzība ir saglabājusies.
1970. g. "Sea Devil" un 1974. g. "Морской бой"
Ja padomājāt, ka tikai vienkāršas rotaļlietas bija pārkopētas, tad tas nebija gluži tā. Arī spēļu automāti tika vienkārši paņemti un "lokalizēti".
1980. g. "EGG" un 1984. g. "Ну, погоди!" / 1981. g. "Octopus" un 1987. g. "Тайны океана"
Par pēdējo PSRS mašīnbūves sasniegumu kļuva "Elektronika" kabatas spēles, kas pilnībā vai ar nelielām izmaiņām tika pārkopētas no Nintendo kabatas spēlēm.
Neviļus rodas jautājums, kas bija tas, kas PSRS laikos bija pašu izdomāts un radīts? Varbūt tā bija spēle "Cirks"?