Emocijas ir mainīgas. Tās ne tikai mainās atkarībā no tā, vai ir vakars, vai arī rīts, bet ar vecumu mēs tās izjūtam savādāk. Pārmaiņas gan notiek lēnām un pamazām tāpēc varētu likties, ka tās ir nemainīgas. Novecojot mūsu uzvedība mainās, tam par iemeslu var būt izmaiņas ķermenī, bet tas nav vienīgais iemesls.
Pētījums atklāj, kāpēc mēs ar vecumu kļūstam mazāk jūtīgi5
Vecāki cilvēki māk labāk tikt galā ar dusmām
Mēs visi, iespējams, esam bijuši liecinieki vai piedzīvojuši apcelšanu, kad bijām jaunāki, un mūsu jutība pret to bija daudz augstāka pret to. Pusaudži var izjust dusmas intensīvāk, jo viņi nezina, kā pareizi analizēt un dalīties ar savām jūtām. Tāpat viņu hormoni pubertātes laikā var ievērojami ietekmēt viņu garastāvokli, un viņi īsti nevar pārvaldīt spēcīgas emocijas, piemēram, dusmas, kā to var pieaugušie.
Savā ziņā laiks dusmas mūsos spēj mazināt. Vecāki cilvēki izmanto savu pagātnes pieredzi, lai labāk tiktu galā ar dusmām. Viņi arī bieži vien saskaras ar mazāku cilvēku skaitu un mazāk iesaistās dažāods notikumos, kas samazina iespējamo dusmošanos iemeslu daudzumu.
Ar vecumu ir vairāk pozitīvu emociju un vairāk izredžu
Lai arī novecojot mēs izjūtam mazāk baiļu un dusmu, mūsu jutīgums pamanīt laimi paliek nemainīgs un tas lēnām uzkrājas novecojot. Iespējams, tāpēc bērni ir tik satraukti doties uz vecvecāku māju!
Gados vecākiem cilvēkiem ir arī atšķirīgs garīgais skatījums uz novecošanu. Jo vairāk viņi apzinās, ka viņiem ir atlicis mazāk laika, jo vairāk viņi mēdz izvēlēties situācijas ar pozitīvām emocijām un mazāk tādas, kur ir sagaidāms kaut kas negatīvs.
Vecāki cilvēki mazāk uztrauksies
Šķiet loģiski, ka vecāka gadagājuma cilvēki būs vairāk noraizējušies par savu veselību un neesošu attiecību dēļ, patiesībā viņi ir daudz mazāk noraizējušies par to salīdzinot jaunākiem pieaugušajiem.
Viņi pilnībā apzinās, ka mainās līdz ar vecumu, kas var ļaut labāk tikt galā un pieņemt sevi tādu, kādi viņi ir, bet tas savukārt rada mazāk satraukuma. Tomēr, ja viņiem pietrūkst gaiša skata uz dzīvi, viņi izmanto emociju regulēšanas stratēģijas, lai pareizi mazinātu šīs satraucošās sajūtas.