Daudzām ģimenēm varētu būt zināms stāsts par to, kā viņi nonāca dzembību namā pēc sasteigta brauciena naktī. Bērnu piedzimšana naktī nav ērtākais laiks, kad tas varētu notikt, bet kāpēc tā notiek?
Pētījums atklāj, kāpēc lielāka daļa bērnu piedzimst naktī12
Tas ir saistīts ar alām un mamutiem
Tam par iemeslu var būt evolucionārs iemesls, kāpēc mūsu mazuļi piedzimst naktī. Iespējams, ka mūsu senčiem bija drošāk dzemdēt naktī, kad viņu cilts cilvēki pulcējās kopā un varēja sniegt jaunajai māmiņai lielāku aizsardzību un palīdzību. Nakts varētu būt bijis drošāks laiks dzemdībām, nebaidoties no plēsējiem.
Tas ir atkarīgs arī no hormoniem
Hormoniem ir ļoti liela nozīme, kāpēc mazuļi ierauga pasauli naktī. Melatonīns, šis viltīgais hormons, kas palīdz mums iemigt svētīgā miegā, arī palīdz uzsākt dzemdības. Grūtniecei dažreiz var būt ļoti grūti aizmigt, taču līdz grūtniecības beigām melatonīna daudzums palielinās. Šis hormons kopā ar dzimšanas hormonu oksitocīnu padara kontrakcijas stiprākas.
Bērna piedzimšanas veids ietekmē to, kad viņš piedzims
Saskaņā ar pētījumu lielākā daļa ASV mazuļu dzimst laikā starp 1:00 un 7:00 Daudzi bērniņi piedzimst pulksten 8:00, kas ir visizplatītākais dzimšanas laiks.
Zinātnieku izskaidrojums šim ir tāds, ka zīdaiņi, kas dzimuši dabiski, bez iejaukšanās, redz pasauli nakts/dienas režīmā. Mazuļi, kas piedzimst ar ķeizargrieziena palīdzību, visbiežāk dzimst no rīta. Ļoti maz bērnu ar ķeizargreiziena palīdzību dzimst naktī.
Otrdiena ir populārākā dzemdību diena
Saskaņā ar pētījumiem lielākā daļa mazuļu ASV dzimst otrdienā. Savukārt pati "nepopularākā" diena ir svētdiena. Interesanti ir tas, ja dzemdības notiek sestdienās un svētdienās, tad vairāk būs vēlā vakarā un agrā rīta stundā. Šāda tendence nav novērojama laikā no pirmdienas līdz piektdienai.