Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
223

«Mīlestība, laulība, bērns» - šāds dzīves plāns tiek uzskatīts par ideālu jau ļoti ilgu laiku. Varētu pat teikt, ka stipri par ilgu, jo laiks iet uz priekšu un viss mainās. Joprojām ir cilvēki, kuri pieturas pie šāda plāna, tomēr sāk augt to sieviešu skaits, kuras nevēlas bērnus. Vispār.

Vai tādu sievieti, kura nevēlas dzemdēt bērnu, var un vajag saukt par egoisti? Noteikti nē, taču daudzi cilvēki uzskata citādāk. Pat Pāvests, kurš rudenī apciemos Latviju, ir visai skarbi nosodījis sievietes, kuras nevēlas dzemdēt: «Mantkārīgā paaudze, kura nevēlas apbērnoties, ir depresīva sabiedrības daļa,» 2015. gadā Sv. Pētera laukumā uzrunāja ticīgos Pāvests Francisks. «Izvēle neradīt bērnus ir ārkārtīgi egoistiska. Dzīve iegūst citas krāsas un enerģiju, kad tiek radīta jauna dzīvība.»

Taču tas viss nemaina faktu, ka arvien vairāk jauno pāru izvēlas neradīt pēcnācējus. Jaundzimušo skaits ir viszemākais pēdējo gadu laikā. Daudzas sievietes nav 100% pārliecinātas, ka vēlas kļūt par māti mazam ķiparam. 34% sieviešu atzīst, ka bērnus nevēlas labāka auguma vārdā, savukārt 32% par iemeslu uzsata izvairīšanos no atbildības. Un vai viņas var par to nosodīt? Nē, derētu pat uzslavēt, jo kāda iespēja, ka sieviete, kura būs tik ļoti neapmierināta ar savu dzīvi, jo bērns būs «sabojājis viņas lielisko augumu», vai arī nespēs nodrošināt bērnam pilnvērtīgu dzīvi, jo pati vēl ir bērna prātā un regulāri lūdz vecākiem naudu, spēs to bērnu pilnvērtīgi iemīlēt un izaudzināt? Protams, arī tas ir tikai uzskats, jo viss taču var mainīties. Grūtniecība tak izmaina sievieti ne tikai ārēji, bet arī iekšēji. Bet kāpēc riskēt, ja var neriskēt? Nav jau tā, ka cilvēki ir izmirstošā suga uz šīs planētas. Viss ir kārtībā.

Mūsdienās gan lielāks spiediens šajā jautājumā tiek radīts uz sievietēm, jo viņas ir «dzemdētājas», bet kas paliek ar vīriešiem? Tici vai nē, bet ir arī vīrieši, kuri nevēlas bērnus. Un viņu skaits ir lielāks par sieviešu skaitu, kuras nevēlas radīt pēcnācējus. Saskaņā ar Cassandra Report, 57% no aptaujātajiem ASV vīriešiem, kuri ir laimīgi precējušies, nevēlas bērnus.

Galu galā, kas kaiš mūsdienu sabiedrībai, kāpēc daudzi nevēlas bērnus? NEKAS, pilnīgi nekas viņiem nekaišs. Kā jau minēju - laiks iet uz priekšu un viss mainās. Katrs pats izvēlas, ko savā dzīvē vēlas, kam vēlas veltīt laiku un ko vēlas radīt, un neviens cilvēks no malas nedrīkst tajā iejaukties ar savu viedokli, jo «tā taču nevar, bērns ir Dieva dāvana»!

FOTO pexelscom Autors: matilde Mūsdienu paaudzes tendence - laimīgi un bez bērniem
1.

FOTO: pexels.com

2
223
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [48]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 08.08.18 11:58  
36
0
Ja nevēlas bērnus kāpēc uzspiest? Vai tad labāk bērnam būs augt ģimenē, kur viņu negrib?

spoku dienas doma

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 08.08.18 11:56
21
1

Bez bērniem laime ir vien īslaicīga. Gribu redzēt šo "laimīgo" sejas sirmā vecumā, kad pasaulīgie prieki nekādu laimi vairs nesniedz. Tikai tad apzinās dzīves patiesās vērtības, bet tad jau ir stipri par vēlu.

Arī raugoties no jauna cilvēka skatu punkta - kas tā par dzīvi un ģimeni divatā ar otro pusīti (un varbūt vēl suni)? Man būtu garlaicīgi. Ar bērniem ne vienmēr ir viegli, bet tie ikdienā pienes ļoti daudz jautrības.

spoku dienas doma

Twisted Content avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa MūzaMedaļa Tribīne
  Twisted Content 08.08.18 12:22
18
0

Galīgi neiebilstu pret to, ka daudzi nevēlas bērnus, pārdzīvotība uz šīs planētas jau tā ir traka, būs tikai trakāk. Nepopulārs viedoklis, bet, manuprāt, vajag tādu kārtīgu katastrofu kaut kur, šķirties no 2, 3 miljardiem, rezultātā atrisināta pārapdzīvotība un varbūt atlikušie pēc kaut kā tāda sāktu mesties uz vienu roku un prātot kaut ko gudrāku kā karus.

spoku dienas doma

Moonkitten avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Moonkitten 08.08.18 12:30  
18
0
“Nevēlēties dzemdēt bērnus ir egoistiski” Viņiem tiešām nepieliec, ka Zeme jau ir pārapdzīvota?
Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 08.08.18 13:12  
13
0
Svarīgāksis tajā ir tas,ka šāda tendence ir attīstītajām valstīm,kamēr attīstības valstīs bērni dzimst viens pēc otra. Un tā pamazām rietumu pasaule noveco un izmirst.
kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 08.08.18 12:41
12
0

atbildot uz Twisted Content komentāru " Galīgi neiebilstu pret to, ka daudzi ne... "

Pārapdzīvotība ir populistisks sauklis tāpat kā globālā sasilšana. Šis jēdziens būtu jāskaidro sīkāk. Latvija ir ekstremāli reti apdzīvota un Latvijas resursi spēj uzturēt 10 reizes vairāk ļaužu kā šeit ir. Arī pasaules resursi spēj uzturēt stipri vairāk, ja pareizi tos apsaimnieko, nevis kā šobrīd, ka 50% pārtikas aiziet zūdībā termiņu vai ižšķērdības dēļ. Ja visi grib vai tiecas dzīvot kā Amerikāņi - bezatbildīgi izšķērdīgi, tad 7 miljardi ir par daudz - jā.

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 08.08.18 13:08
13
1

Problēma sākas ne tajā, ka kāds negrib bērnus, bet tajā , ka piemēram tā pati valsts sāk caur nodokļiem presēt cilvēkus, kuri nevēlas/fiziski nevar radīt/uzņemties rūpes par bērniem. Un tomēr - esmu tādu cilvēku pusē, jo ja valsts grib jaunas nodokļu maksātāju paaudzes, bet pretimnākšana aprobežojas ar tādām lietām , kā bērnu pabalsts 10 eiro un tamlīdzīgām muļķībām, tad piedodiet atvainojiet - bet varat iet paši taisīt sīkos un pa tām "kapeikām" viņus barot. Tā vien šķiet, ka bērnu un pensionāru atbalsta radīšanai pie lemšanas ir pielaisti pilnīgi cirvji, kam nav ne tas ne šis viņu dzīvēs, taču arī sabiedrības vienaldzība pret daudzām tamlīdzīgām nejēdzībām nebeidz izbrīnīt - tāpat kā nebeidzamā čīkstēšana. 

sudraba_sirds avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  sudraba_sirds 08.08.18 16:45
11
0

Bērnu radīšana ir egoisma akts. To it sevišķi var sajust, kad salīdzina adoptētu ar savu, cilvēka kā ikvien dzīva radījuma egoistiskais DNS vēlās sevi pavairot un nodot nākotnei. Otrs egoisma aspekts, protams, nedaudz neaktuāls - dabūt kaifu. Pie tam mūsdienās nav garantiju par nākotni, kā var būt drošs, ka būs darbs ar pietiekošiem ienākumiem vēl vismaz 20gadus? ekonomiskie un politiskie procesi norit pārāk strauji.

prettits avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  prettits 08.08.18 13:13
9
0

Es  neprotu iepazīties ar meitenēm    , kāda vispār runa par bērniem.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Gada Spoks 2018Medaļa Komiķis
  kakasy 08.08.18 16:07
8
0

atbildot uz Twisted Content komentāru " Tur jau tā problēma, ka salabot cilvēkus neva... "

Es, godīgi sakot, vispār brīnos, kā pasaule vēl turās, ja lielais vairums domā tikai par to, kā piepildīt savas kabatas maksimāli pilnas. Kā vispār jebkāda sistēma var pastāvēt, ja galvenie tās elementi velk katrs uz savu pusi, neliekoties ne zinis par pārējiem. Un trakākais, ka tas vēl skaitās normāli, jo tāds taču cilvēks dabiski ir. Jā, tiesas diena var pienākt, tas nav izslēgts.

improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 08.08.18 19:13  
6
0
atbildot uz Džons Snovs komentāru " Kur tad par Latvijas algu var bērnus uz... "

Tie kas strādā uz ārzemju tirgu, outsourcings projektiem un IT. Jūrnieki. Uzņēmēji. Vairāk naudas, vairāk stresa lai to līmeni noturēt un nepazaudēt.
komunists avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Admins iesaka
  komunists 08.08.18 11:58
5
0

@Aptauja: Vai Tu gribi bērnu?

Cits variants: jau ir 3

Twisted Content avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa MūzaMedaļa Tribīne
  Twisted Content 08.08.18 12:58
5
0

atbildot uz kakasy komentāru " Pārapdzīvotība ir populistisks sauklis tāpat... "

Tur jau tā problēma, ka salabot cilvēkus nevar, nekad nav izdevies, ar to ir jāreķinās, ka ne visi ir tādi prātīgi pilsoņi, kā Tu vai Es. Izšķērdība un slikti lēmumi būs. Manā uztverē veiksmīgāks variants būtu iznīcināt cēlāka mērķa vārdā, nekā mēgināt mainīt visas lielās masas domāšanu.

improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 08.08.18 19:29  
4
0
atbildot uz kakasy komentāru " Bez bērniem laime ir vien īslaicīga. Gr... "

Kaut kad jau saprot, ka pat strādājot divos darbos ir vērts, jo centies dēļ bērniem, un ka bērni ir laime. Karjeru, protams, var izveidot afigenno, tur katru dienu ko jaunu apgūt, bet būt ar tukšuma sajūtu, ka sasniedzot virsotnes tev nav vairs gandarījuma sajūtas...
KiboTheWolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spēlmanis
  KiboTheWolf 11.08.18 18:19
5
1

Runājot no atbildīgo un gudro cilvēku puses.

Pirmkārt, bērns izmaksā ļoti dārgi, ja jau pašas dzemdības var izmaksāt Latvijā pāri pa 1000€, nerunājot ārzemēs, kur tas var izmaksā daudz vairāk, vismaz Latvijā ir vieglāk atrast visas cenas, bet cik dzirdēts, tad ASV tur tu nezini cik tev būs jāmaksā, līdz tu saņem rēķinu par visu to. Ļoti lielu lomu spēlē nauda mūsdienās, ja tev tās nav pietiekoši vai vispār nav, tad labāk nesteigties ar bērnu veidošanu, jo kas gan būtu stulbāk, kā radīt bērnu un tad to nožēlot, jo nevar atļauties nodrošināt visu ko vajag.

Otrkārt, paskatieties apkārt, jūs redzat ir problēmas ar cilvēkiem, viņi iznīcina viens otru. Feministi iznīcina vīriešus, resnie noniecina visus pārējos, un vēl par prezidentu var kļūt jebkurš idiots, vai tiešām jums liekas, ka šāda vide ir laba bērnam? Vide kurā bērns tiks noniecināts tikai tāpēc jo viņš ir zēns, vide kurā viņš tiks morāli iznīcināts skolā. Protams, varbūt tās ir tikai pagaidu problēmas, bet nākotne neliekas spožāka. 

Protams, visi ignorē iemeslus kāpēc kāds nevēlas bērnus, šie ir tikai 2 lielākie iemesli. Tie kas vēl vēlas teikt, ka bērni ir jātaisa jo tas ir brīnišķīgi, padomājat, vai tiešām radīt bērnu ir tik svarīgi, ka tas ir jādara pirms pāris nav sagatavojies tai atbildībai gan garīgi, gan materiāli. Vai tiešām svarīgāk ir radīt bērnu, nekā pirms radīt bērnu, nodrošināt to, ka bērnam būs viss vajadzīgais.

Lai tas pāvests iet iesprauž sev dibenā to bībeli un dodas atpakaļ uz vatikānu, ja viņš nesaprot, ka viņam nav daļa gar citu cilvēku privāto dzīvi, kur nu vēl gan viņu vēlmēm, kaut gan, baznīcas izmirst un tāpēc pāvests vēlas, lai viņa nabaga nodarbinātajiem pedofīliem (mācītājiem) būtu kāds prieciņš ar kādu jaunu zēnu. 

Anonīms
Anonīms 13.08.18 15:18  
3
0

@Aptauja: Vai Tu gribi bērnu?

Cits variants: Tikai tad, ja spēšu par viņu parūpēties finansiāli

Anonīms
Jup 09.08.18 08:34  
3
0
Es nevēlos bernu, jo viņš sabeifs manus nervus, varbūt tikai pēc 30
Anonīms
Anonīms 08.08.18 23:23  
3
0

@Aptauja: Vai Tu gribi bērnu?

Cits variants: Ir viens ,bērns un vairāk negribu

improve.all.life avatars
Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Patīk rakstsMedaļa SEO
  improve.all.life 08.08.18 19:19  
3
0
atbildot uz bet komentāru " Ja pāvests tik tiešām teica, ka "jāapbē... "

Katrs kurš noliedz, ka ir dzīvnieka instinkti mums, ir liekulis. Mēs veidojam attiecības dēļ fiziskās pievilcības, sievietes izvēlas vīriešus pēc tà, vai viñi ir pašpārliecināti, veiksmīgi un dominējoši. Tāpēc ka ir pašpārliecināti, tāpēc arī dzērāji tiek pie idiotēm-sievām, kas cer ka viņi mainīsies, bet kautrīgie paliek neievēroti. Un bērnu uztaisīt nav māksla un sasniegums- drīzāk stulbums, jo tipa "māte-varone" ir vienkārši dzērumā atvērusi kājas un iedevusi kādam bez aizsardzības. Un tagad, tipa māte, tātad viņai ir grūti un viņa ir varone....
RomanticHeart avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  RomanticHeart 08.08.18 21:53  
2
0
Nav jau tā, ka tiem, kas saka, ka radīt bērnus ir gandrīz obligāti, nav taisnība. Viņu viedoklis mudina apdomāt dzīves vērtības. Bet ir gadījumi, kad labāk bērnu tiešām ir neradīt. Domāju, ka ir labāk, ja bērnu nav vispār, nekā tad, ja tie ir, bet nav gaidīti, mīlēti, ir negribēti, jo kāds (kaut vai dzīvesbiedrs) uzspieda šo viedokli,vai arī sabiedrības stereotips,ka tā vajag, jo "vecumdienās tak nebūs, kam pasniegt ūdens glāzi". Tāpēc arī nenosodu abortu atsevišķos gadījumos. Jā, slepkavība, bet arī ļauni ir pakļaut bērnu emocionālai un/vai fiziskai vardarbībai dzīves laikā, jo viņš ir dzimis sievietei, kura vai kuras dzīvesbiedrs nevēlas bērnus, jeb bērns ir ieņemts izvarošanas rezultātā, tāpēc bērns saņem negatīvās emocijas no vecāku puses, izaug ar kompleksiem un nepilnvērtības sajūtu. Neredzu jēgu nosodīt citu lēmumus.
« 1  2  3 »