Gada aukstākajos mēnešos, nav šaubu, ka cīņas par termostatu ir ļoti aktuālas. Tā kā enerģijas cenas ir visu laiku augstākajā līmenī, debates par to, kā vislabāk sildīt mūsu mājas, ir sīvākas un, iespējams, svarīgākas nekā jebkad agrāk.
Gada aukstākajos mēnešos, nav šaubu, ka cīņas par termostatu ir ļoti aktuālas. Tā kā enerģijas cenas ir visu laiku augstākajā līmenī, debates par to, kā vislabāk sildīt mūsu mājas, ir sīvākas un, iespējams, svarīgākas nekā jebkad agrāk.
Kāds ir labākais veids, kā iegūt omulīgu māju, vienlaikus samazinot enerģijas patēriņu un līdz ar to arī rēķinus par enerģiju? Vai labāk ir ieslēgt sildīšanu tad, kad tas ir nepieciešams, vai arī mums vajadzētu atstāt termostatu visu laiku ieslēgtu, bet daudz zemākā līmenī? "MoneySavingExpert" komanda atzīst, ka problēma nav pilnīgi skaidra, un saka, ka iespēja ieekonomēt lielā mērā ir atkarīga no jūsu mājoklim nepieciešamā enerģijas daudzuma.
Izpētījuši visas iespējas, eksperti kopīgoja emuāra ierakstu, kurā tas viss tika izskaidrots. Sakot, ka tēma ir “karsti apspriesta”, MSE komanda rakstīja: “Saskaņā ar "Energy Saving Trust" ekspertu teikto, ideja, ka ir lētāk visu dienu atstāt apkuri zemā līmenī, ir mīts. Viņiem ir skaidrs, ka apkures ieslēgšana tikai tad, kad tā ir nepieciešama, ilgtermiņā ir labākais veids, kā ietaupīt enerģiju un līdz ar to arī naudu."
Taimeris ir vislabākais, jo termostats ieslēdz un izslēdz apkuri, lai uzturētu jūsu iestatīto temperatūru mājā.
"Galvenais, kas jāsaprot, ir tas, ka tas viss ir par kopējo enerģijas daudzumu, kas nepieciešams jūsu mājas apsildīšanai. Ir pašsaprotami, ka no jūsu mājas pastāvīgi izplūst noteikts enerģijas daudzums (cik daudz tas būs ir atkarīgs no tā, cik laba ir jūsu izolācija). "
"Energy Saving Trust" saka, ka, turot apkuri ieslēgtu visu dienu, jūs zaudējat enerģiju visu dienu, tāpēc labāk ir sildīt māju tikai tad, kad tas ir nepieciešams. "Tomēr tas nav tik viennozīmīgi. Daži speciālisti tam nepiekrīt – un uzskata, ka jums vajadzētu pastāvīgi ieslēgt apkuri pavisam cita iemesla dēļ."
Viņi iestājas par to, lai apkure visu dienu būtu ieslēgta zemā līmenī, atgriežot visus radiatora vārstus līdz maksimumam un boileri līdz minimumam. Apkures ieslēgšanas un izslēgšanas problēma ir tāda, ka katru reizi, kad tā tiek izslēgta, apkures sistēmā sakrājas kondensāts.
"Šis kondensāts var palīdzēt izvadīt siltumu ārpus mājas - tas nozīmē, ka siltums izplūst ātrāk un tādējādi patērēsiet vairāk enerģijas."
Viņi arī ņēma vērā to, ko patērētāji teica MSE forumā, piebilstot, ka daži sūdzas, ka apkure ir ieslēgta tikai tad, kad tā ir nepieciešama, riskē, ka jums būs auksti, jo mājas uzsildīšana prasa laiku. Tā var būt taisnība, taču šī ir "MoneySaving" vietne, tāpēc koncentrējamies uz izmaksām.
"Kā līdzsvars, jūs varētu ieslēgt taimeri nedaudz agrāk, lai māja būtu silta, kad tas būs nepieciešams, bet jūs netērējat enerģiju visu dienu."
Kurš tad par to vēl šaubījās? Man mājās ir taimeris ar telpas temperatūras sensoru, radiatoriem ir termostati, ir arī ārgaisa temperatūras sensors līknes korekcijai. Tikai tādā veidā var sākt ietaupīt siltumu. Zinu veselu baru ļautiņu, kas telpās tur 27'C un logus vaļā, lai nav pārāk karsti, un tad gaudo, ka nespēj apmaksāt enerģijas rēķinus. Cilvēki ir dīvaini.
https://media.tenor.com/zWZc1vKe2hgAAAAd/humans-are-weird-nicola-foti.gif