Kā tikt galā ar svešiem bērniem, kas nezina robežas un dara, ko grib? Tas brīžiem prasa īpašu pacietību un spēku, lai izvairītos no situācijas, kad citi vecāki jūs var iesūdzēt tiesā. Citiem gan var būt krietni vienkāršāk, saprotot, ka tie ir sveši bērni, nozīmē arī, ka tā nav jūsu atbildība, kas ar viņiem notiek, lai arī ko neteiktu tā bērna vecāki.
9 veidi, kā tikt galā ar svešiem bērniem, kuri slikti uzvedas2
Neiejaucies, ja vien to nevajag
Ir pilnīgi normāli, ka bērni strīdēsies. Pat ja tas ir pāri kaut kas mazs, tas viņiem nozīmē visu. Ieteicams neko nedarīt, ja vien situācija neiziet ārpus robežām. Jūsu agrīna iejaukšanās var iemācīt bērnam, ka, nonākot grūtībās, viņu vecāki nāks palīgā un viņi nemācīsies patstāvīgi risināt problēmas. Bet, ja konflikts kļūst agresīvāks, jums jārīkojas un jāmudina bērni runāt un paskaidrot savu nostāju - vienmēr paskaidrojot, ka fiziski uzbrukumi ir nepareizi.
Izmanto "skolotāja balsi"
Agresīva runāšana ar bērnu patiesībā ir vardarbības veids. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad tas ir kāda cita bērns vai ja jūs nezināt, kas notiek vai kādas varētu būt jūsu rājiena sekas.
Labākais veids, kā uzrunāt bērnu, kurš uzvedas nepareizi, pēc etiķetes ekspertu domām, ir izmantot savu “skolotāja balsi” - tas ir, spēcīgu un autoritatīvu, bet arī laipnu manieri. Jums jāpanāk, lai viņi saprot, ka viņu uzvedība ir nepareiza, taču tādā veidā, kā jūs vēlētos, lai ar jums runātu, ja būtu bērns.
Novirzi situāciju
Var gadīties gadījumi, kad bērns uzvedas nepareizi, un vecāki, lai arī ir klātesoši, neko nedara.
Pirms pārmetat vecākiem, ka viņi nepievērš uzmanību bērnam, varat novirzīt bērna rīcību, piedāvājot citas iespējas. Piemēram, ja viņi spēlējas iekšā un aiztiek lietas, kuras viņiem nevajadzētu darīt, vai skraida pa māju, uzaiciniet viņus ārā paspēlēties pagalmā vai piedāvājiet viņiem galda spēli vai kādu citu aktivitāti vai uzdevumu, lai novirzītu savu izmisīgo uzvedību uz kaut ko citu.
Parunājiet ar vecākiem
Ja bērna vecāki nav liecinieki situācijai, kurā bērna uzvedības dēļ ir apdraudēta bērna vai citu cilvēku drošība, ir vairāk nekā skaidrs, ka jums ir jārīkojas, lai nodrošinātu ikviena labklājību. Bet pārmācītais bērns var nepareizi interpretēt jūsu reakciju un pastāstīt vecākiem citu stāsta daļu, liekot jums izskatīties kā sliktajai personai.
Sociālais darbinieks ieteiks pastāstīt vecākiem, kas noticis, pirms bērnam ir bijusi tāda iespēja, tādējādi izvairoties no pārpratumiem un dusmām.
Dodiet vecākiem laiku
Vissvarīgākais, kas jāatceras, ir tas, ka problemātisko bērnu vecāki ir atbildīgi par uzvedības uzlabošanu, nevis jūs. Tātad, ja jūs saskaraties ar situāciju, kad bērns neuzvedas pareizi, etiķetes eksperti iesaka dot vecākiem pietiekami daudz laika, lai viņi saprastu, ko dara viņu bērns, un ļaut viņiem rīkoties un disciplinēt, nevis uzsākt rīkoties pirmajam. Tāpat nedalieties savās domās par to, ko jūs būtu darījis vai kā viņiem tas būtu jādara, viņi labāk nekā jebkurš cits saprot savu bērnu un zina, ko darīt.
Neļaujiet savam bērnam kļūt par liecinieku sveša bērna izdarībām
Cilvēki pēc savas būtības ir sabiedriski, bet bērns var neapzināties, ja kāds viņu slikti ietekmē. Kā skaidro pedagogs, tādas personas ietekme bērnībā var atstāt sekas pieaugušā vecumā. Turklāt bērnu, kurš ir viegli iespaidojams, šāda veida notikums var ietekmēt līdz pat pusaudža vecumam. Tāpēc jums kā atbildīgam vecākam vajadzētu atturēt savu bērnu no sliktas sabiedrības, taču jums tas jādara pareizi, neļaujot viņiem ne mazākās iespējas pieņemt lēmumu nepaklausīt. Piemēram, nejautājiet viņiem, vai viņi labprātāk dotos uz citu rotaļu laukumu, lai tiktu prom no šīs personas, bet jūs varat izdomāt kādu ieganstu, lai viņi nolemtu doties prom.
Bērni restorānā
Ir ģimenēm piemērotas un ne visai ģimenēm piemērotas vietas, kur paēst, tādēļ, ja bērnu klātbūtne varētu jūs traucēt, pirms došanās ceļā vislabāk ir pajautāt, vai tur ir pārpildīts ar bērniem. Jūs varat arī rezervēt galdu klusākā vietā vai lūgt pārvietot uz klusāku vietu, ja jūsu pacietība pret citu bērniem ir beigusies. Ja neviena no šīm iespējām nepastāv, jums nav citas izvēles kā būt pacietīgam. Atcerieties, kāds jūs bijāt un ko jūs darījāt šajā vecumā, vai kā jūsu bērni uzvedās sabiedriskās vietās. No otras puses, dažreiz nav vainīgi bērni, bet gan pieaugušie, kas viņus pavada un neuzņemas atbildību par viņu uzvedību.
Kad bērns, kas nepatīk nāk uz tavām mājām
Tas, kas jūsu bērnam var liekties smieklīgi, var būt nelabvēlīga ietekeme. Ja jums nepatīk jūsu bērna draugs, tas ir labi, jo vēlaties, lai jūsu bērnam būtu vislabākais, un ir labi uztraukties par viņa draugu loku, bet aizliegums viņam sarunāties ar šo draugu nav risinājums, jo tas var izraisīt viņu lielāku pievilcību pret šo personu un pat radīt nepatikšanas ar vecākiem, ja viņi uzzina, ka nevēlaties, lai viņi kopā pavada laiku.
Lai tiktu galā ar šo situāciju, psihologs sniedz dažus padomus:
Pirmais ir iepazīt bērnu, lai jūs varētu atklāt viņa pozitīvās īpašības un to, kas viņu piesaista.
Otrais ir būt laipnam saimniekam: jums vajadzētu parādīt bērnam, cik labi, ja mājās ir draugi. Turklāt šajā jomā jūs varat viņiem sekot un laipni iejaukties, ja lietas sāk kļūt sarežģītas.
Trešais - pastāstīt viņiem mājas noteikumus, lai viņi varētu tos ievērot. Ja viņi tos nezina, tad visticamāk, viņi tiem nesekos un tā nebūs viņu vaina.
Slikta uzvedība veikalā
Doties uz veikalu ar bērniem var būt aizraujoši, jo viņi var ieraudzīt daudzas lietām, kas viņiem patīk, bet ne visu var nopirkt. Tas parasti izraisa raudāšanu, dusmu lēkmes un sliktu uzvedību, ko ir jāredz citiem klientiem.
Bet, pirms jūs kaut ko sakāt, atcerieties, ka vecāki, iespējams, ir samulsuši un satraukti, un viņiem pietrūkst ideju, kā nomierināt bērnu, tāpēc dusmojoties un slikti izturoties pret šo situāciju var tikai to pasliktināt. Tāpat atcerieties, ka dusmu lēkmes šajā vecumā ir normālas un ka bērni mācās uzvesties sabiedriskās vietās. Vienkārši esiet pacietīgs un atcerieties, ka pēc dažām minūtēm jūs būsiet prom.
Ja pieaugušie norāj jūsu bērnu
Tagad jums ir daži padomi, kurus varat ievērot, saskaroties ar bērnu, kurš uzvedas nepareizi, bet ko mēs varam darīt, ja situācija ir citādāka un pieaugušais aizrāda jūsu bērnam? Protams, jūs kļūsiet dusmīgs par to, kā viņi uzrunā jūsu mazuli. Bet tas nav ceļš uz mieru - ir labāki veidi, kā tikt galā ar situāciju. Jums nevajadzētu izrādīt agresiju, jo jūs mācītu savam bērnam, ka tas ir veids, kā atrisināt konfliktus. Jums arī jārunā ar pieaugušo, lai izteiktu savu nepiekrišanu viņa rīcībai, bet ne bērna priekšā, lai viņus neapdraudētu, it īpaši, ja viņi ir tuvu jums. No otras puses, ir svarīgi pateikt pieaugušajam, ka mēs piekrītam viņa lēmumam, bet neaizmirstam ar bērnu izrunāt notikušo, lai viņš saprastu, ko ir izdarījis nepareizi.