Ir daudz un dažādu iemeslu, kāpēc mums trūkst pašapziņas. Mūsu pagātne ir noteikti viens no tiem. Tas, kā pret tevi izturējās bērnībā, var atstāt sekas uz visu dzīvi, bet mūsdienu mārketings ir tieši orientēts uz to, lai aizpildītu šo caurumu. Tev tiek piesolītas lietas nevis to funkcionalitātes dēļ, bet gan tāpēc, ka tev tās liks justies labāk, skaistāk, gudrāk. Pilnīgi liekas lietas, ja vien ar tavu pašnovērtējumu viss ir kārtībā.
8 veidi, kā paaugstināt pašnovērtējumu, nekļūstot iedomīgam3
Ignorē ierobežojošus uzskatus
Dažreiz cilvēkiem ir tendence koncentrēties uz lietām, kuras, viņuprāt, viņiem nav iespējams izdarīt, un viņi ļauj šīm domām sevi nomākt. Tādā veidā savas spējas vairāk viņi samazina vēl vairāk un ļauj negatīvismam vadīt savu dzīvi. Ja gadās šādi brīži, paskatieties uz to no otras puses un sakiet sev, ka varat to izmēģināt. Tā nav kauna lieta - mēģināt, jo gadījumā, ja tas izdosies, jūs pierādīsit sev, ka nekas jums nav neiespējams, ja vien pieliksiet pūles.
Stājies pretī bailēm un atgūsti kontroli par savu dzīvi
Ļaujot bailēm mūs pārņemt, mēs mēdzam zaudēt kontroli pār savu dzīvi un arī pārliecību. Tāpēc tā vietā, lai ļautos savām lielākajām bailēm, mēs varam izlemt stāties tām pretī. Tas ir vienīgais veids, kā mēs varam tās pakļaut uz visiem laikiem. Tā ir personīga uzvara, kas parāda, kā mēs varam kontrolēt savu dzīvi neatkarīgi ne no kā.
Nesalīdzini sevi ar citiem
2018. gada pētījumā pētnieki atklāja, ka cilvēki, kas salīdzina sevi ar citiem sociālajos medijos, izjūt lielu skaudību. Par cik viņi ir skaudīgi pret citiem, viņi arī jūtas briesmīgi paši par sevi. Lai to pārvarētu, ir labi vienmēr atgādināt par saviem panākumiem un līdz šim sasniegtajām lietām. Lai arī tas liekas tik pašsaprotami, ka tiešsaistē redzamais, ne vienmēr ataino realitāti, mums ir viegli ļauties māņiem un viltus veidoliem.
Esi pārliecinošs
Stress un pašcieņas trūkums ir tas, kas bieži liek cilvēkiem justies nepārliecinošiem arī ikdienas darbībās. Taču šī ir ļoti svarīga komunikācijas prasme, kas liek citiem tevi cienīt un parāda, ka tu vienmēr aizstāvi savas tiesības. Tam, kā jūs stāvat un kā jūs formulējat savus vārdus, ir liela nozīme, lai jūsu viedoklis tiktu uzklausīts un ievērots. Jums nav jābūt kautrīgam vai vieglprātīgam, ja prasāt savas pamattiesības un to, kas jums pienākas.
Rūpējieties par savu prātu un ķermeni
Ir četras lietas, kas jūsu smadzenēm un ķermenim ir nepieciešamas, lai tās darbotos pēc iespējas labāk: labs uzturs, vingrinājumi, miegs un meditācija. Tāpat šīs ir aktivitātes, kas palīdz vairot pašapziņu un ļauj sabiedrībā izskatīties pārliecinošākam. Ir pierādīts, ka visas šīs četras aktivitātes palielina pašcieņu un pārliecību, tajā pašā ļaujot veidot pozitīvu pārliecību.
Nebaidieties saņemt uzslavas par saviem sasniegumiem
Daži cilvēki domā, ka, lieloties ar saviem sasniegumiem, viņi izskatīsies augstprātīgi un uzpūtīgi. Taču tā nav, jo, piemēram, darīt zināmu savam priekšniekam, ka kaut kas, ko jūs izdarījāt, noveda pie laba rezultāta, var būt ļoti izdevīgi. Tas ļaus arī justies pašam par sevi, zinot, ka jūsu labo darbu zina tie, kam tas ir vissvarīgākais. Protams, atcerieties izmantot pareizu valodu un attieksmi.
Veidojiet acu kontaktu
Ja jums tas ir grūti, varat sākt ar attiecību 80/20 un koncentrēties uz cilvēku acīm 80% no laika un uz kaut ko citu 20% no laika. Sākumā tas varētu būt grūti, taču ar laiku pamanīsiet, ka paaugstināsies pārliecības līmenis. Jūs arī ievērosiet, ka jūsu attiecības kļūs stiprākas un noturīgākas.
Iemācieties kaut ko jaunu
Neviens nezina visu vai nav ideāls tajā, ko jau zina, bet tas nozīmē, ka vienmēr ir iespejama izaugsme. Varat meklēt iedvesmu video pamācībās un mentoru grāmatās un sākt strādāt pie savām prasmēm. Pieaugot jūsu zināšanām, jūs redzēsiet, ka arī jūsu pārliecība pieaugs vislabākajā iespējamajā veidā. Aizpildot savus zināšanu robus, jūsu vērtība pieaugs ne tikai savās acīs, bet to novērtēs arī citi.