Lai ko arī cilvēki neteiktu, viņi nevar kontrolēt, kā viņi to pateiks, precīzāk, ķermeņa valoda parādīs, cik sniegtais vēstījums ir patiess. Atliek vien iemācīties pamanīt brīdinošus signālus un iemācīties atšķirt kautrīgumu no negodīguma, balstoties uz ķermeņa valodas signāliem. Tas ir labs veids, lai pateiktu, vai jaukā kaimiņiene ir patiešām tik jauka, kā izliekas.
7 ķermeņa valodas signāli, lai saprastu, vai cilvēkam var ticēt5
Viņi izvairās no acu kontakta vai berzē acis, lai neizskatītos pārāk aizdomīgi
Acu kustības ne vienmēr liecina, ka kāds melo. Bet, ja pamanāt, ka persona pastāvīgi skatās no jums (bieži vien uz augšējo kreiso vai labo acu kaktiņu), iespējams, ka viņš melo. Tomēr nejauciet skatienu uz leju ar skatīšanos uz sāniem. Cilvēki parasti skatās uz leju, ja viņi mēģina kaut ko atcerēties. Varat uzdot papildu jautājumus un lūgt viņus mainīt savu stāstu, lai noskaidrotu, vai viņi melo.
Lielākā daļa cilvēku apzinās šo paņēmienu un vispirms cenšas izvairīties no acu kontakta. Piemēram, lielākā daļa pieredzējušo pokera spēlētāju triku laikā berzē acis, lai radītu dabiskas kustības. Normāls acu kontakts sarunas laikā periodiski pārvietojas dažādos virzienos, atbilstoši sniegtajai informācijai.
Viņi ir vienmēr telefonā, lai izvairītos no atbildēm
Ja ievērojat, ka cilvēka acis visu dienu ir vai pielīmētas pie telefona ekrāna, tas var liecināt, ka viņam ir bailes no konfrontācijas vai bažas, ka jebkurā laikā var saņmet citas personas īsziņas. Tas ir pamats uztraukumam, ja jūsu partnerim vai draugam pēkšņi izveidojas šāds ieradums. Piemēram, ja viņiem ir grūti sarunāties ēdienreižu laikā un viņi pavada laiku, pastāvīgi meklējot paziņojumus, mēģiniet sekot līdzi tam, ko viņi dara, un vajadzības gadījumā ar viņiem parunāt.
Sarunās laikā viņi no jums izvairās
Parasti cilvēki vai pāri sarunas laikā mēdz noliekties viens pret otru ar ķermeni, kājām vai galvu. Ja pamanāt izmaiņas viņu žestos un veidā, kā viņi atbild uz jūsu jautājumiem, tā var būt zīme, ka viņi kaut ko slēpj. Dažreiz šī izliekšanās var būt arī virtuāla, ja jums jāgaida vairāk nekā 6 stundas, lai saņemtu atbildi no viņiem. Cilvēki var izmantot šo paņēmienu, lai attālinātos no jums. Tas var arī nozīmēt, ka kādu saruna īsti neinteresē un viņš labprātāk atrastos kaut kur citur. Šādā situācijā nemēģiniet viņus piespiest un samierinieties ar to, ka šī persona nav jūsu laika vērta.
Bieža mirkšķināšana norāda uz diskomfortu
Mirkšķināšana ir dabiska. Tomēr ir vērts pievērst uzmanību neparastai vai biežai mirkšķināšanai vai arī mirkšķina pārāk maz. Reta mirkšķināša norāda, ka persona mēģina izlikties. Neatkarīgi no tā, vai tā ir viltota interese par sarunu vai melošana, sarunājoties ar citiem, pievērsiet uzmanību šādai uzvedībai. Piemēram, pieredzējis burvis var mirkšķināt lēnāk nekā parasti, lai izliktos, ka rīkojas dabiski.
Kājas un rokas ir sakrustotas
55% no mūsu sarunas ir neverbāla informācija, un rokas un kājas ir liela daļa no tās. Roku sakrustošana var nozīmēt aizsardzību vai pašaizsardzību, savukārt kāju sakrustošana var liecināt par diskomfortu attiecībā pret kādu. Savukārt pārmērīgi izplestās rokās var likt personai izskatīties daudz manipulējošākai un pavēlošākai.
Cilvēki bieži neapzināti izmanto šo ķermeņa valodu, lai novērstu uzmanību no sevis. Kas attiecas uz verbālo kontaktu, tad viņi izvairās runāt par sevi un katru jautājumu vērš pret jums.
Pārmērīga žestikulācija
Rokas žestu izmantošana, runājot ar cilvēkiem, nav nekas slikts. Tas palīdz cilvēkiem uzsvērt galveno domu un palīdz citiem iesaistīties sarunā. Tomēr, tāpat kā viss pārējais, roku žesti ir pieņemami, ja tie tiek lietoti mēreni. Faktiski 2015. gadā veiktie pētījumi atklāja, ka cilvēki, kuri žestikulē ar abām rokām, visticamāk, melo. Pārmērīga roku žestu izmantošana padara cilvēku mazāk ticamu un apšaubāmu. Tas attiecas arī uz gadījumiem, kad viņu žesti neatbilst viņu vārdiem un var radīt iespaidu, ka viņi nezina, ko viņi saka.
Jūs varat novērtēt žestus par pamatu izmantojot roku stāvokli. Ideālā gadījumā viņu rokām vajadzētu atrasties vidukļa līmenī un tikt izmantotām noteiktos brīžos. Roku žesti tāpat palēninās, ja cilvēks sarunas laikā apstājas.
Viņu balsts aizlūzt runājot ar jums
Sarunu laikā pievērsiet uzmanību balss izmaiņām. Meļi bieži pārslēdzas no normāla toņa uz augstāku toni. Lai gan augsts tonis vai balss aizlūšana negarantē, ka viņi melo, augsts tonis kopā ar citiem brīdinošiem ķermeņa valodas signāliem var palīdzēt izlemt, vai kādam vajadzētu uzticēties.
Vai ir gadījies kādreiz ievērot brīdinošus ķermeņa valodas signālus? Ja jā, kāda bija tālāka rīcība?