Daudzi no mums ienīst baiļu sajūtu, kas mūs paralizē ikdienas situācijās un liek mums vēlēties, lai mēs nemaz nejustu bailes. Daži cilvēki noliedz faktu, ka fiziskas sāpes ir nepatīkamas un kairinošas, un vēlas būt imūni pret tām. Esiet uzmanīgi, ko vēlaties, jo šīs "superspējas" un daudzas citas patiešām pastāv reālajā dzīvē, taču tās bieži vien ir saistītas ar retu hronisku slimību paketi.
7 dīvaini medicīniski stāvokļi, kas ir svētība un lāsts vienlaicīgi1
Raudāšana ar kristāliem
Šis stāvoklis raksturojas no stingru kristālu uzkrāšanās radzenē, caurspīdīgā acs priekšējā daļā. Tas ir viens no reta ģenētiska traucējuma simptomiem, kas papildus pašai acij skar dažādus ķermeņa audus un orgānus, tostarp nieres, muskuļus, aknas, aizkuņģa dziedzeri un smadzenes. Un vēl ļaunāk ir tas, ka, ja šis simptoms netiek ārstēts, tas var izraisīt fotofobiju, acu jutīguma veidu, kas ietver sāpīgas sajūtas, reaģējot uz saules gaismu.
Medicīniskais termins: acu cistinoze
Baiļu sajūtas trūkums
Šis pilnīgais baiļu trūkums ir ārkārtīgi reta ģenētiska traucējuma rezultāts, visā pasaulē ir mazāk nekā 500 gadījumu! Papildus šim psiholoģiskajam simptomam slimība skar ādu, elpošanas ceļus un nervu sistēmu. Lai gan šī bezbailība no pirmā acu uzmetiena var šķist apskaužama, patiesībā tā atstāj pacientu neaizsargātu pret visa veida briesmām.
Medicīniskais termins: Urbaha-Vītes slimība
Sāpju sajūtas trūkums
Lai gan nespēja sajust sāpes izklausās vilinoši, šis “veiksmes sitiens” patiesībā ir slēpts lāsts. Mūsu ķermenis informē mūs par problēmām, kas tam ir radušās, sūtot signālus sāpju veidā, un pazīmju neievērošana būtu bīstama, īpaši maziem bērniem. Šis stāvoklis patiesībā ir konkrēta bojāta gēna rezultāts. Pārsteidzoši, bet pacients joprojām var sajust normālu ķermeņa-ķermeņa kontaktu!
Medicīniskais termins: iedzimta analgēzija
Spoguļa pieskāriens
Persona ar šo stāvokli jūtas tā, it kā viņa ķermenis tiktu aizskarts ikreiz, kad viņš redz, ka tiek aizskarts kāds cits. Faktiski šis stāvoklis ir saistīts ar strukturālām atšķirībām smadzenēs, kas izraisa redzes un taustes maņu sajaukšanos — padomājiet par kādu, kurš "redz" skaņu vai "dzird" krāsas. Lai gan tas varētu izklausīties kā svētība ar papildu maņu pieredzi, patiesībā tas rada reālu kaitējumu personas fiziskajai un garīgajai labklājībai.
Medicīniskais termins: spoguļa pieskāriena sinestēzija
Superatmiņa
Cilvēki ar šo stāvokli precīzi atceras katru savas dzīves detaļu, pat aprakstot notikumus no savas dziļās bērnības! Precīzs iemesls joprojām nav zināms, tomēr notiekošie pētījumi liecina, ka tam varētu būt ģenētisks pamats. Ja uzskatāt, ka tas ir apskaužami, atcerieties, ka šie cilvēki nevar padarīt "saldākus" nepatīkamos mirkļus ar viltus atmiņām. Viņu pastāvīgi aktīvā atmiņa izraisa hroniskas galvassāpes un bezmiegu.
Medicīniskais termins: hipertimēzija
Ģēnija sindroms
Ģēnija sindroms ir reta slimība, kas var būt raksturīga cilvēkiem ar attīstības traucējumiem vai tiem, kuriem ir smadzeņu bojājumi, parasti kreisajā puslodē. Pacientiem ar šādiem stāvokļiem ir neparasti talantīgi mūzikā, gleznošanā, aprēķinos un 3D modeļu konstruēšanā. Neskatoties uz to, ka dažās jomās viņi ir ģēniji, citās viņi saskaras ar grūtībām.
Medicīniskais termins: Savanta sindroms
Runāšana ar akcentu
Iedomājieties, ka spējat atdarināt akcentus cilvēkiem no valstīm, kurās jūs pat nekad neesat bijis! Tas varētu izklausīties ļoti forši, taču pašiem pacientiem tas nesagādā prieku, jo viņi nevaldāmi runā ar svešu akcentu. Visbiežākais šī stāvokļa iemesls ir galvas trauma vai insults. Un šī "dāvana" patiesībā ir likumīgs neiroloģisks stāvoklis, kam var būt komplikācijas, ja pamatcēlonis netiek diagnosticēts un ārstēts.
Medicīniskais termins: svešzemju akcenta sindroms