Attiecību dinamika ģimenē ir ne tikai tas, kas notiek starp sievu un vīru. Ir vēl arī viņu vecāki, kas pieaugušos bērnus turpina uzskatīt par savas ģimenes turpinājumu, pat ja tie ir precējušies, tas nebūs šķērslis. Parasti gan tās ir vīramātes, kas nespēj pieņemt sava dēla izvēli un, pateicoties biežajām "ciemošanās" reizēm, pārvērš jaunās ģimenes dzīvi par skatuvi, kur dominē drāma un traģēdija. Vienkārši sakot, vedekla tiek "noknābāta".
6 veidi, kā noteikt robežas attiecībās ar vīramāti4
Stāstiet par savām jūtām jau pašā sākumā
Kad ģimenē piedzimst bērns, ir pilnīgi dabiski, ka vīramāte vēlēsies biežāk nākt ciemos. Tomēr tas var nebūt ideāli, un jums būs jārunā ar viņu par savām jūtām. Vislabāk būtu, ja jūsu partneris uzsāktu sarunu un paskaidrotu, kāpēc viņa nevar jūs apmeklēt katru dienu vai kad vien vēlas. Varat arī paziņot viņai, ka jūsu uzvedība var būt nedaudz agresīva nogurumu dēļ, tāpēc viņai nevajadzētu jūs par to nosodīt.
Iekļaujiet savu partneri visā, kas attiecas uz mājām un bērniem
Vīrieši bieži vien nevelta pietiekami daudz laika sadzīves lietām un nav īpaši labi sagatavoti bērna piedzimšanai. Daudzos gadījumos viņi, iespējams, saņems ieteikumus no savām mātēm un nodos tos savām sievām, neskatoties uz to, ka viņu mātes teiktais var būt pilnīgi atšķirīgs no sievas domām.
Lai izvairītos no ideju sadursmēm, vislabāk ir, ja abi partneri precīzi zina, ko viņi dara attiecībā uz māju un savu bērnu. Tādā veidā ir vienkāršāk noteikt kopīgas robežas saviem radiem, neradot pārpratumus vai sakāpinātas emocijas.
Nesāciet sacensību
Mātes domā, ka pazīst un mīl savus bērnus visvairāk nekā jebkurš cits pasaulē. Tāpēc mātes bieži pretojas sava dēla sievai dažādās dzīves jomās. Tomēr vajadzētu uzmanīties, lai neiekristu izliktajās lamatās un nesāktu sacensībās ar vīramāti. Tā vietā jums ir jārisina problēma, kad tā parādās, un mierīgā veidā ļaujiet viņai saprast, ka jūs nemēģināt viņu nošķirt no dēla.
Vislabāk būtu mudināt savu vīru pavadīt vairāk laika kopā ar vecākiem vienatnē. Tas liks viņa mātei justies drošāk, ka viņu attiecības nepazūd.
Izveidojiet grafiku
Ja jūsu vīramāte vēlas apmeklēt jūsu māju katru dienu vai nejaušā laikā, jums vajadzētu parunāties ar savu partneri. Jums gan jāvienojas par grafiku, gan jāinformē par to vīramāte. Tā varētu būt ciemošanās ar bērnu mājās katru svētdienu vai pāris videozvani nedēļas laikā. Neatkarīgi no tā, ko jūs izlemjat, jums vajadzētu par to paziņot un likt saprast, ka jūs gaidat, ka tas tiks ievērots.
Nebaidieties pateikt "nē"
Ja grafiks nav sastādīts, iespējams, ka sievasmāte piezvanīs, kad vēlas, un jautās, vai var atnākt. Cenšoties viņai iepriecināt un neradīt sliktu iespaidu, jūs sakāt “jā”, lai gan tas ir pēdējais, ko vēlaties darīt. Tomēr atcerieties, ka ir pareizi viņai pateikt “nē”, izskaidrot iemeslu un, iespējams, noteikt viņai citu vizītes dienu un laiku. Tas ir saprotams, ka viņai ir vajadzība redzēt savu mazbērnu, taču arī jums ir vajadzīgs laiks sev un jābauda miers.
Ja nekas nelīdz, izmēģiniet ģimenes terapiju
Ja nekas no iepriekšminētā nelīdz un jūsu vīramāte joprojām "ciemojas" jūsu dzīvē, kad vien vēlas, jums vajadzētu apsvērt grupu terapiju. Varat arī ļaut savam partnerim pacelt šo tēmu. Viņi labāk par visiem zina, kā runāt ar māti, un drīzāk viņu vārds tiks ievērots nevis jūsējais. Visbeidzot, ja arī šis solis nedarbojas, iespējams, jums kādu laiku būs jāievēro pārtraukums saziņā ar radiem.