To droši vien var uzskatīt par pasaulē izolētāko valsti, uz kuru tomēr ir iespējams doties ekskursijās. Tas varētu būt diezgan ekstrēms ceļojums ar augstu iespējamību, ka jūs var arestēt.
21 fakts par Ziemeļkoreju, ko tu, iespējams, vēl nezini5
1. Ziemeļkoreja tika izveidota 1948. gadā pēc Otrā pasaules kara beigām, kā rezultātā Koreja tika sadalīta divās atsevišķās vienībās, un 38. paralēle kalpoja par dalījuma līniju.
2. Tā ir viena no nedaudzajām komunistiskajām valstīm pasaulē, kas oficiāli tiek raksturota kā pašpaļāvīga sociālistiska valsts ar lielu uzsvaru uz Jučes ideoloģiju, ko ieviesa tās dibinātājs Kims Irsens
3. Valsts pirmais līderis Kims Irsens ir oficiāli nosaukts par "mūžīgo prezidentu", neskatoties uz viņa nāvi 1994. gadā. Viņa mantojums turpina veidot Ziemeļkorejas politisko un sociālo ainavu.
4. Valsti vada Kims Čonins, trešais Kimu dinastijas pārstāvis, kurš pārvalda Ziemeļkoreju, sekojot viņa tēvam Kimam Čenira un vectēvam Kimam Irsunam.
5. Ziemeļkorejas galvaspilsēta Phenjana ir lielākā pilsēta valstī un kalpo kā tās politiskais, ekonomiskais un kultūras centrs.
6. Masu spēles, kas pazīstamas arī kā "Arirang" festivāls, ir liela mēroga vingrošanas un mākslas pasākums, kas parāda valsts uzsvaru uz kolektīvu sniegumu un vienotību.
7. Demilitarizētā zona (DMZ) starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju ir viena no visvairāk nocietinātajām robežām pasaulē, tomēr tā ir kļuvusi par de facto savvaļas dzīvnieku patvērumu minimālās cilvēka darbības dēļ.
8. Ziemeļkorejā ir obligātais militārais dienests gan vīriešiem, gan sievietēm, kas ir viens no garākajiem periodiem pasaulē. 11 gadi vīriešiem un 6 vai 7 gadi sievietēm.
9. Valsts darbojas ļoti centralizētas, autoritāras valdības pakļautībā, kas stingri kontrolē daudzus tās pilsoņu dzīves aspektus, tostarp nodarbinātību, ceļošanu un piekļuvi informācijai.
10. Ziemeļkorejas ekonomika ir stipri nacionalizēta, un valsts kontrolē galvenās nozares, piemēram, ieguves rūpniecību, enerģētiku un lauksaimniecību.
11. Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA) darbojas kā valsts ziņu aģentūra, nodrošinot vienīgo oficiālo ziņu avotu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
12. Ziemeļkorejas kalendāra pamatā ir Kima Irsuna dzimšanas gads 1912. gads, kas pazīstams kā Jučes kalendārs. 1912. gads šajā sistēmā tiek uzskatīts par "Juche 1".
13. Valsts izglītībā akcentēti ne tikai akadēmiskie priekšmeti, bet arī revolucionāras ideoloģijas un lojalitāte vadībai.
14. Ziemeļkorejā ir unikāla kulinārijas kultūra, un tādi ēdieni kā kimči un aukstās nūdeles (naengmyeon) ir populāri, lai gan pārtikas pieejamība var ievērojami atšķirties.
15. "Ryugyong" viesnīca Phenjanā ir viena no augstākajām neapdzīvotajām ēkām pasaulē, kas sākotnēji bija paredzēta kā labklājības simbols.
16. Phenjanas metro ir viena no dziļākajām metro sistēmām pasaulē, kas ir paredzēts arī kā kodolbunkurs.
17. Ziemeļkoreja periodiski nāk klajā ar agresīviem paziņojumiem un demonstrē militārās spējas kā līdzekli sarunām ar starptautisko sabiedrību.
18. Neskatoties uz izolāciju, Ziemeļkoreja ar noteiktiem nosacījumiem piedalās atsevišķos starptautiskos sporta pasākumos, tostarp olimpiskajās spēlēs.
19. Valsts lielākoties ir kalnaina, un Paektu kalns, svētais vulkāns un augstākais punkts Korejas pussalā, ir korejiešu identitātes simbols.
20. Ziemeļkoreja ir pakļauta starptautiskām sankcijām tās kodolieroču programmas un cilvēktiesību neievērošanas dēļ, kas ietekmē tās ekonomiku un starptautiskās attiecības.
21. "Smagais marts" attiecas uz ekonomisku grūtību un bada periodu 90. gados pēc Padomju Savienības sabrukuma, kas bija galvenais KTDR atbalstītājs.