Ir svarīgi prast izteikties un aprakstīt sev nepiešamo, bet komunikācijā vārdi nav vienmēr vienīgais informācijas avots par pateikto. Ķermeņa valoda un dažādi žesti var ļaut noprast, vai cilvēki tiešām domā to, ko apgalvo, vai arī patiesībā cenšas noslēpt savu attieksmi.
15 ķermeņa valodas piemēri, kas var ļaut mums labāk saprast apkārtējos6
Vai pēc šīs bildes var pateikt, vai apgalvotais atbilst patiesībai vai arī nē? Kā pret apgalvoto attiecas sieviete? Kāda, savukārt, varētu būt patiesā vīrieša attieksme?
Imitēšana
Ja mijiedarbības laikā vienam no cilvēkiem ir tendence kopēt, atveidot vai atdarināt otra žestus, balss toni vai pat attieksmi, mēs runājam par simpātiju, interesi vai pievilcību. Vairumā gadījumu persona, kas tos atkārto, neapzinās, ka to dara - šķiet, ka tas ir kaut kas, kas notiek pilnīgi zemapziņā.
Galvas kasīšana
Lai gan galvas kasīšana var būt ļoti izplatīts žests un tas var būt saistīts ar vienkāršu niezi, tas var liecināt arī par vairākām lietām. Ja kāds to dara atkārtoti, tas var būt sapratnes, apjukuma, stresa vai vilšanās pazīme.
Bieža mirkšķināšana
Mēs visi mirkšķinām, jo tā ir fizioloģiska vajadzība. Tomēr ir reizes, kad mums ir tendence to darīt vairāk un biežāk. Tiek uzskatīts, ka cilvēks to var darīt stresa, nervozitātes un satraukuma dēļ, vai arī tāpēc, ka tas, ko viņi mums stāsta, ir meli.
Lūpu sašķiebšana
Šis žests vai kustība ar muti, konkrētāk ar lūpām, var būt izplatīta, taču tā motīvi un nozīme ir dažādi. Varbūt vispazīstamākā šī žesta nozīme ir noraidoša attieksme vai nepatikas izrādīšana, taču tas var būt saistīts arī ar nervozitāti, stresu vai nodomu apspiest vai kaut kā slēpt citas jūtas.
Rokas uz gurniem
Redzēt kādu ar rokām uz gurniem nav nekas neparasts vai reti sastopams, bet drīzāk diezgan izplatīts žests, par kuru mēs, iespējams, neesam pārsteigti. Lai novērtētu šo pozu, mums ir jāņem vērā pārējie pavadošie žesti, jo tas var liecināt par izaicinājumu, dusmām vai aizkaitinājumu. Tas tāpat var būt lepnuma un pašapziņas apliecinājums.
Roku savienošana ķermeņa priekšā
Rokas var savienot sejas priekšā, uz galda, klēpī vai ķermeņa priekšā stāvot. Jebkurā gadījumā šis žests parasti liecina par negatīvu attieksmi un mēģinājumu to apspiest un slēpt. Persona, kas to dara, var būt satraukta vai neapmierināta, tāpēc viņi cenšas slēpt savu diskomfortu un cenšas saglabāt distanci un slēpt savas jūtas.
Virziens, kurā mēs skatāmies
Virziens, kurā cilvēki skatās, domājot, var liecināt par ļoti dažādām lietām. Ja persona, ar kuru mēs runājam, skatās pa kreisi, mēs varam saprast, ka viņi cenšas atcerēties vai atsaukt atmiņā pagātnes lietas, savukārt, ja viņi skatās pa labi (radošas domas), tas var liecināt, ka viņi izdomā viņi saka un tāpēc mūs maldina.
Pieskaršanās uzacīm
Ja cilvēki sāk berzēt vienu no uzacīm no iekšpuses uz āru, mēs varam padomāt, ka šis žests attiecas uz kaut ko pozitīvu. Kad kāds veic šo žestu, tas var notikt tāpēc, ka viņiem kaut kas vai kāds patīk, viņi ir ieinteresēti vai arī viņi piedzīvo patīkamu situāciju vai domā par kaut ko, kas viņiem patīk.
Galvas pieliekšana
Kad cilvēki, ar kuriem mēs runājam, noliec galvu uz vienu pusi, viņi izrāda interesi par to, ko mēs viņiem sakām, vai par situāciju, kurā mēs esam. Kad galva ir noliekta šādā veidā, kakls ir atvērts un neaizsargāts, tāpēc to var uzskatīt arī par cieņas zīmi pret kādu, kas mums patīk.