Nevajag, labi?
13 veidi, kā cilvēki it kā nevainīgi kaunina cilvēkus par viņu ārējo izskatu2
1. Izsakot komplimentus par zaudētu svaru. It kā forši, bet liek justies tā, ka pirms svara zaudēšanas cilvēks būtu izskatījies atbaidoši. Plus liek paniski baidīties no kāda kilograma dabūšanas klāt.
2. Mazo krāniņu joki. Vienkārši izbeidziet.
3. Uzslavēt sievietes par drosmi nēsāt divdaļīgu peldkostīmu, nevis to viendaļīgo brīnumu.
4. Kad kāds, kurš ir uzkrītoši tievāks, sūdzas par savu ‘’lieko svaru’’.
5. Joki par ‘’Kāds laiks tur augšā?’’ un ‘’Tev vajadzētu spēlēt basketbolu!’’ Ja esi sieviete 1,80+ metru augumā, tad tas liek justies mazāk sievišķīgi. Kā arī – kāpēc cilvēki tik ļoti necieš, ja pārī vīrietis ir īsāks par sievieti? Nu un?
6. Komentāri par sievietes ķermeni pēc bērniņa nākšanas pasaulē. Tās ir vai nu uzslavas par aši atgūtu figūru vai ‘’noteikti izdosies zaudēt visu to lieko svaru kaut kad drīz’’.
7. Kad tieviem cilvēkiem saka, lai viņi apēd hamburgeru. Jūs domājat, ka mēs nezinām, ka esam tievi? Cilvēkiem mēdz būt ēšanas traucējumi, medicīniskas diagnozes, turklāt ne vienmēr citu cilvēku ķermenis strādās tāpat kā tavējais. Vienkārši nekomentē citu cilvēku svaru, ok?
8. Nesauciet cilvēka dabisko matu krāsu par nesmuku.
9. Kad lieliem vīriešiem saka, ka viņu krūtis ir lielākas nekā daudzām sievietēm. Jā, viņi to droši vien zina, bet tiešām vajag to atgādināt?
10. Ne visi grib būt uzmanības centrā. Ja dāma ar lieko svaru atrodas sporta zālē, ne vienmēr vajadzētu stāstīt, cik viņa ir drosmīga un iedvesmojoša. Pastāv liela iespēja, ka viņa sajutīsies neiederīga un aizies prom.
11. Īso cilvēku joki. Jā, es zinu, ka esmu īss. Nē, varavīksnes otrā galā nav zelta poda.
12. Lielāka izmēra sievietēm nepatīk komplimenti par to, ka konkrētais apģērbs labi nomaskē viņu ķermeņa formu.
13. ‘’Tu esi tīri simpātiska, ņemot vērā, ka tev ir liekais svars.’’ Vienkārši nē.