Gulēt ar nazi zem gultas? Nēsāt rokassprādzes? Nepārkāpt šūpuļtīklam?
16 dīvainas lietas, ko citur pasaulē iesaka un neiesaka darīt grūtniecēm4
1. Filipīnas – tieši pirms dzemdībām jāapēd jēla ola. Filipīnās uzskata, ka jēlā ola palīdzēs ‘ieeļļot’ dzemdes kanālu, lai mazuļa dzemdēšana būtu vieglāka.
2. Meksika – izvairies no olu ēšanas. Meksikā valda uzskats, ka grūtnieces nedrīkst ēst olas, citādi mazulis nelabi smakos.
3. Ķīna – nedrīkst berzēt punci. Lai gan pieskaršanās savam grūtnieces vēderiņam šķiet pilnīgi dabiska parādība, vecākā paaudze Ķīnā iesaka to nedarīt, lai mazulis nepiedzimtu nervozs un izlutināts.
4. Indija – vajag nēsāt rokassprādzes. Daļā Indijas tiek sekots valaikaapu ceremonijas tradīcijām. Sievietei, kura ir 7. grūtniecības mēnesī, uz abām rokām uzliek daudzas rokassprādzes (bet obligāti nepāra skaitu!). Tiek uzskatīts, ka rokasprādžu žvadzoņa uzlabo mazuļa maņu orgānu attīstību un smadzeņu aktivitāti.
5. Havaju salas un Taiti – nekad nevalkāt slēgtu ziedu virteni ap kaklu. Topošās māmiņas šādas ziedu virtenes drīkstot valkāt tikai vaļējā formā, bet ne kā pilnu apli, lai izvairītos no neveiksmes mazulim. Tomēr ir atļauts valkāt galvas haku (ziedu kroni).
6. Turcija – jāizvairās no zivs un saldējuma ēšanas. Turcijā uzskata, ka, ja gaidību laikā sieviete ēdīs zivi, mazais piedzims ar zivs muti. Turki arī saka, ka saldējuma ēšana šajā īpašajā laikā var izveidot caurumu bērna galvā.
7. Japāna – jēlu zivju ēšana tiek uzskatīta par veslīgu uztura izvēli. Kamēr ASV ārsti grūtniecēm iesaka atturēties no neapstrādātas zivs gaļas potenciālo baktēriju risku dēļ, Japānas ārsti uzskata, ka tā ir veselīga uztura daļa šajā laikā.
8. Latīņamerikāņu valstīs – vajag valkā metālu Mēness aptumsuma laikā. Šī uzskata saknes meklējamas acteku kultūrā. Acteki uzskatīja, ka Mēness aptumsuma laikā it kā tiek nokosta daļa no Mēness sejas. Ja gaidībās esoša sieviete to redz, tad viņas gaidāmajam mazulim būšot tā saucamā ‘zaķa lūpa’. Lai no tā izvairītos, Mēness aptumsuma laikā viņai jānēsā metāls, piemēram, drošības saspraude apakšveļā.
9. Bulgārija – nedrīkst ēst truša gaļu un zivi. Truša gaļas ēšana likšot mazulim gulēt ar vaļā acīm (kā trušiem), bet zivs ēšana aizsprostošot degunu, liekot bērniņam krākt.
10. Ķīna – guļot zem gultas vajag turēt nazi. Ķīniešu sievietes guļ ar asiem nažiem zem gultām, lai aizbaidītu ļaunos garus. Dažas arī no papīra izgriež it kā šķēres, ko pakarināt virs gultas, lai ļaunie gari nenāk tuvumā.
11. Ebreju kultūrā – nepieņemt dāvanas, kamēr mazulis nav nācis pasaulē. Tas gan nav oficiāls likums, bet tiek ieteikts pirms bērna piedzimšanas nepieņemt nekādas dāvanas par godu šim notikumam, lai neaktivizētu ļaunos garus, kuri bērnam var nest neveiksmes.
12. Taizeme – nedrīkst iet uz bērēm, kamēr esi stāvoklī. Taizeme gan nav vienīgā vieta, kurā grūtniecēm neiesaka apmeklēt bēres. Taizemieši uzskata, ka tad mirušā gars vajās bērnu mūžam.
13. Vjetnama – nedrīkst kāpt pāri šūpuļtīklam. Vjetnamieši uzskata, ka tad bērns izaugot būs slinks.
14. Filipīnas – (ne)vajag ēst divus kopā saaugušus banānus. Tas, vai vajag tos ēst, ir pilnībā atkarīgs no topošās mammas vēlmēm. Ja viņa vēlas dvīņus, tad jāēd kopā saauguši banāni. Ja ne – tad labāk no tiem izvairīties. Tas pats attiecas uz olām, kurām ir divi dzeltenumi.
15. Taizeme – vajag ēst lotosa pumpurus. Taizemē sievietēm gaidībās iesaka ēst lotosa pumpurus, kurus pirms tam apdziedājis budistu mūks. Tiek uzskatīts, ka tādējādi sievietes ķermenis vajadzīgajā brīdī atvērsies kā lotosa zieds, padarot dzemdības vieglākas.
16. Koreja – vajag ēst suši vidējos gabaliņus. Kad sagriež visu garo suši rulli mazos suši gabaliņos, vidējie gabaliņi būs skaistāki par malējiem. Tas principā attiecas uz visiem ēdieniem – ja vēlies skaistus bērnus, ēd skaistākos gabaliņus.